Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik a baba előtt...

Anyukák, akik a baba előtt "adtatok" magatokra és a baba után úgy éreztétek magatokat mint egy szemeteszsák, mikor lett elegetek? Hova kezdtetek el járni?

Figyelt kérdés

Konkrétan az lenne a kérdésem,h aki a baba előtt csinos volt és adott a megjelenésére,majd a szülés után csak a baba és magát "elhanyagolta", mi volt az a pont mikor megelégeltétek ezt az állapotot és nekilendűltetek,mert ez nem mehet tovább...:Mennyi idős volt a baba és hova kezdtetek el járni?Szolárium,masszázs,manikűr,fodrász...stb.


Az án lányom most 19 hónapos és most jött el az idő h elég volt!!!!!

Terhesség előtt mindenki megfordúlt utánam h csinos és "rendezett" vagyok -bár a munkám ezt meg is kívánta....

Most max azért fordúlnak meg,annyira katasztrófa ahogy kinézek.Semmi időm nem volt ,mindig csak a gyerek 0-24 ban.Se barátnő,se semmi és senki.

Besokalltam.


Van még valaki így rajtam kívűl?


2011. febr. 20. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én is így vagyok, de kb. egy hónapja összeszedtem magam és elkezdtem diétázni. Előszőr le szeretném adni a fölösleget, ami 15 kg, és ez sok. Heti 5-6 X tornázok, van, hogy csak este 10-kor tudok nekiállni. De muszáj.

Kozmetikushoz néha el tudok jutni, fodrásznál még nem jártam. Sok szép ruhám van, de szinte mindegyik szűk rám, úgyhogy nekem a fogyás a legfontosabb. Nálam egyenlőre ennyi, amit teszek magamért. 8 hós a kisfiam.

2011. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
+ még annyi, hogy rossz érzés, hogy már nem úgy nézek ki mint régen. Jó érzés, jól kinézni. Attól, hogy anya vagyok, még adni is szeretnék magamra.
2011. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 18 hónapos a fiam.Terhesség előtt én sem panaszkodhattam,sokan megfordultak utánam,szoliba,fodrászhoz,kozmetikushoz rendszeresen jártam.Most viszont szörnyű néha ahogy kinézek!A hajamat levágattam elég rövidre ahhoz hogy ne tudjak vele mitkezdeni,és megis bántam,alig várom hogy visszanőljön,mert nincs időm beszárítgatni minden nap! Elkezdtem tornázni a múlthónapban de már kezdem megint hanyagolni:( Nincs sajnos elég akaraterőm:(
2011. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem két gyerekem van. A szülés elött rendszeresen jártam kondizni, fodrászhoz, körmöshös, éltem társasági életet stb. Most én tényleg nem akarok nagyképű lenni, de nekem a szülés után se jelentett gondot ezeket a dolgokat folytatni. Bár igaz a hajfesést a terhesség ideje alatt hanyagoltam és ugye a társasági életünk is lejebb vett, de én komolyan nem értettem barátnőmet akihez szülés után átmentem futott az egész lakás és az egy hetes mosatlan edények pislogtak vissza a mosogatóból és még délben is hálóingbben szaladgált a lakásban és panaszkodott, hogy semmire nincs ideje, miközben egész nap tényleg nem csinált semmit csak pelenkázott, szoptatott és nézte a tévét.Én beraktam a kicsit a járókába, behúztam a konyhába és elmosogattam és nem érettem miért csodálkozik ezen ennyire mindenki. 2 óra hosszára áthívtam anyukámat, amíg elmentem fodrászhoz, vagy kocogni vagy kondizni, vagy ha más nem tornáztam otthon dvd-re. A terhesség alatt volt ezekkel bajom, mert kb. amíg wc-re elmentem kapkodtam a levegőt, addig valóban rászorultam a segítségre a háztartás és a saját "rendezettségemmel" kapcsoltban, de utána már nem. Amikor már nagyobb volt a fiam(ő az idősebb) és bölcsibe járt, egy órával mindenki elött keltem, elmentem konditerembe, lezuhanyoztam, csináltam reggelit és kezdődött a nap. Ez így ment a lányom születéséig. Vele is áttornáztam az egész terhességemet és miután ő is bölcsibe ment mai napig egy órával hamarabb kelek és megyek edzeni. És úgy gondolom, hogy jó formában vagyok, olyan az alakom mint a terhességek elött és igényes vagyok magamra. Én annak a híve vagyok, hogy szervezés kérdése az egész. :)
2011. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én tudok egy jó helyet a Timur utca 53 alatt (16. ker ) !

Nagyon jó hely és vigyáznak a babára ! Keress rá ,tényleg jó !

2011. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is a szerencsés kategóriába tartozom bizonyos szempontból. Szülés után kb. két hónapig folyamatos segítségem volt a családból, a páros is jó egy hónapig itthon volt velünk, mert addigra spórolt a szabikkal. A pici születése óta én és mi rendszeresen kimozdultam/kimozdultunk. Először 1 hónapos volt a kisfiam, amikor moziba mentünk, az anyukám vigyázott rá. Tejci mindig volt bőven lefejve, a kisfiam simán megitta a cumisüvegből is. 3-4 hetente járok körmöshöz, 2 havonta kozmetikushoz és fodrászhoz, ahogy régebben is. Barátnőzni ugyan ritkábban szoktam, de csak azért, mert mindenki dolgozik, és a hozzám legközelebb állók is minimum 45km-re laknak tőlünk. Ha a szüleim vagy a párom otthon van, bármikor ki tudok mozdulni.


Ami viszont szerencsétlen nálam is az az, hogy a császár után hatalmas kötényhasam maradt, közben volt más jellegű műtétem, aminek a hegei a hasamon is vannak, bár a rengeteg csík mellett ez már elenyésző. Fogyni is fogytam, bár még korántsem vagyok a régi, de ez a kötényhassal egyszerűen nem tudok mit kezdeni, mert ez csak ott marad és lóg. :( A régi fehérneműimet sem tudom ezért hordani, és engem feszélyez a házaséletben is. Bár a páromat egyáltalán nem zavarja, de engem nagyon.

Szóval szerintem mindegyikünknek megvan a maga baja, kinek ez, kinek az. :(

De azért meg kell mondjam, marha jól bírtad 19 hónapig!

2011. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát szerencsés, aki át tud bárkit hívni vigyázni a picire, nekem 1 éves és csak úgy tudok fodrászhoz eljutni, ha családdal megyünk, a párom vigyáz rá, míg engem vágnak és én vigyázok rá míg őt vágja :) Ugyanaz a fodrászunk. Mozogni már nemigen bírok külön, mert itthon házimunka, főzés, aztán míg alszik átmegyünk anyukámhoz, aki már nem tudja ellátni magát és ott teszek-veszek, aztán megint itthon és vége a napnak...

Ettől a rohadt sok idegességtől teljesen szét vagyok zuhanva, sajnos ettől a kilóim nem mentek vissza, viszont a hajam hullott rendesen, karikás a szemem és száraz a bőröm. Most a héten szeretnék elmenni estére egyet beszélgetni barátokkal, ilyen már hónapok óta nem volt, de kettesben meg esély nincs rá, hogy mikor tudnánk eljutni bárhova.

Azért ha kimegyek itthonról sminkelek, hajamat próbálom belőni és megteszek mindent, de hát fényévekre vagyok attól, aki 2 éve voltam. Fenébe.

Próbálj elkezdeni dolgokat, hogy jobban érezd magad, csinosabbnak. Pl. míg alszik habozd be a hajad és csavard fel, sminkeld ki magad, meglátod jobban fog esni kimenni :) A fogyásról tanácsom nincs, én kaját rendelek és megpróbálok így odafigyelni, bár genetikailag ez nekem nehezen fog menni.

Bocs a hosszú tirádáért, csak jó leírni valakinek. Amúgy én is besokalltam.

2011. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 16 hónapos: Nélunk a férjem megoldotta a fogyás kérdést, mert a kicsi 6 hós korában elköltözött,azóta el is váltunk, úgyhogy engem inkább azért piszkálnak, hogy hízzak, 53 kg vagyok.

Tény, hogy sokkal könnyebb volt tip-topnak lenni míg nem volt a kicsi. Nem mintha este, mikor alszik nem lenne idő dolgokra, csak az energia jóval kevesebb. Most inkább azt mondanám, hogy nagyon zsonglőrködöm. Van jó sok labdám, és egyet sem szeretnék elejteni. Ezért inkább hullámokban jön a jól nézek ki, míg korábban alapállapot volt. Az is igaz, hogy nem csak idő és energia jut kevesebb, hanem pénz is. Én az az anyuka vagyok, aki előbb veszi meg az ötödiket a bébinek, míg magának az elsőt. És a téli rengeteg cuccot adunk a gyerekre, mire felöltöztetjük leizzadunk dolog sem segít sokat a helyzeten, főként, hogy 4. emeleten lakunk lift nélkül...

Bízom a tavaszi megújulásban...:-)

2011. febr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hali!

19 honapos az enyem is csak O kisfiu :)

En is mindig nagyon csinos voltam, sot a kornyeken hires voltam rola. Apamnak 6 lanya van en vagyok a kozepso, mindig azt mondtak,hogy en vagyok a legszebb lanya. Sot a kozsegunk legszebb lanyanak tartottak. Ez tudom nagykepuen hangzik de tenyleg igy volt.

Fiatalon, 19 evesen ferjhez mentem. Kikkoltoztunk kulfoldre, varatlanul teherbeestem. Hiztam sokat terhesseg alatt de igazan a szoptatas alatt hiztam meg.

Most meg mindig van rajtam kb. 5-6 kg. Eddig kb 8-9 volt rajtam de most 2 hetet fogyoztam es lement 3 kg. Viszont most este fel 11 van es malac porit eszek mert ma meg enni se volt idom, kirandultunk, este vendegek voltak stb..

Igazabol nem hanyagolom el magam de nagyon-nagyon szeretnek a regi onmagam lenni.

Rengeteg Anyuka levagatja a hajat a baba miatt. En kitartottam. Hat kozepeig ero hosszu hajam van. Arra mindig forditottam es forditok idot, sok fele keppen lehet megcsinalni.

Szemoldokot magamnak szedek, szortelenitest is megoldom.

Mindig is sminkeltem magam, maig nem megyek ki az utcara smink nelkul, sot otthon is szinte mindig van rajtam.

Igyekszem otthonra is csinos fazonu szabadido alsokat hordani ami csipo gatya alul kicsit trapezos. Felsonek pedig vannak erre a celra szolgalo csinos topjaim, poloim.

Imadom a kiegeszitoket, kulonosen a fulbevalot.

Szoval, igyekszek es remelem nyarra sikerul leadnia maradek kilokat is.

Viszont az egyik valaszolo is ahogy gondba van a "koteny hassal" ugy en is. Nem tudom mi,hogy lesz-e meg az eletbe szep a hasam. Egyik nap olvastam,hogy a felules segithet rajta. Mar 2 hete felulesezek mindenna. Egyenlore meg nincs eredmeny..de kitartok.

Mindenkinek eredmenyes csinosodast kivanok! :)

2011. febr. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

ÉN örülnék, ha híznék.Szinte majdnem vékonyabb vagyok, mint szülés előtt.Ötletek?

2011. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!