Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet baj, nagyon félek?

Lehet baj, nagyon félek?

Figyelt kérdés

Kétségbe estem.


Fogamzásgátlót szedek január óta. Amióta szedem mindig szerda reggeltől péntekig tartott a megvonásos vérzésem. Most szerda reggelre ahogy feleltem nem jött meg ahogy szokott. 3 hete szeptember 18-án vettem be az szünet utáni új levél első szemét este 7 órakor aztán másnap reggel 6.30 felé hánytam 1x. Aznap este rendben bevettem szintén 7 kor a következő szemet de nem volt aznap este kiegészítő védekezés. Lehetséges hogy kost szerda reggelre azért nem jött meg mert teherbe esetem? A tájékoztató azt írja 3-4 órán belüli hányás esetén lehet baj. Tegnap reggel felkelés utáni első csináltam egy dm-ben kapható x-epiles tesztet, az negatív lett, illetve ma reggel e clear bluet- meg egy viola terhességi tesztet csináltam, igaz azokat nem első vizelettel reggel hanem később. Azok is negatívak lettek.

Szerintetek ezek alapján terhes lennék? A 7 napos szünetben szerdán reggel mindig meg jön :( Annyira félek.



2023. okt. 11. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nagyobb az esély hogy azért nem jött meg mert stresszelsz.
2023. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Azért a neveken kezdj gondolkozni!
2023. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Gyógyszer mellett is késhet stressz miatt?


Akkor ha szept 18-án este 7 órakor bevettem, másnap reggel 6.30 körül hánytam és az nap nem volt kiegészítő védekezés addigra felszívódott a tabletta? Előtte pedig rendesen szedtem, nem volt ilyesmi, sosem csúsztam még vele, nem hánytam bevétel után pár órán belül. Terhes nem lehetek? Tesztelni kell?

2023. okt. 11. 11:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj már múltkor is elmagyaráztàk neked, hogy nem, nem vagy terhes és még azóta sem nyugodtàl meg? Vagy te minden hónapban hánysz valamiért? Ha meg hánysz vagy megy a hasad , evidens, hogy használni kellene valami más védekezési módot is, bár ha neked minden hónapban bejön ez a görcsölés, akkor végülis minek? Csak egyszer nehogy tényleg baba legyen belőle.
2023. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sokszor hányok pedig beteg sem vagyok. Ez szerintem pszichés alapú.


ez most új. Ma kellene meg jönnie, mindig a 7 napos szünet 3.napján szokott de még semmi. és volt az Hogy 3 hete a szünet utáni első szemet bevettem este 7 órakor és másnap reggel 6.30 körül hánytam. Tudom hogy a hányás veszélyes fog.gátló mellett, (nem direkt hányok elhiteted, amióta szedem a gyógyszert alig iszom hogy ne legyen baj), de a tájékoztató azt írta ha 3-4 órán beül van hányás/hasmenés, akkor kell pótolni és akkor van baj. De nekem több mint 3-4 óra telt el. Jaj ne haragudjatok ezek miatt a kérdések miatt, de el se hiszitek mennyire szorongok amióta szedem a ggyszert hogy ne legyek terhes. utálom amúgy.

2023. okt. 11. 11:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Már elmondtuk az előző 5 kérdésednél, hogy

1. NE szedjél gyógyszert, mert a betegtájékoztatóban leírtakat sem tudod értelmezni (ez kiderült az előző 3-4 kérdésed alapján)


2. te mindig hánysz valami miatt? Mert azt illene kivizsgáltatni, ugyanis nem normális dolog


3. térjetek át az óvszerre, ezt halálosan komolyan mondom (már vagy 4x-re), mert EZÉRT esik teherbe sok nő egy 98%-os biztosságú módszer mellett: képtelen a szövegértésre, és értelmesen szedni a gyógyszert

2023. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Úgy ahogy a 6-os írja! Aki ennyit hány ha pszichés,ha más okból az egyrészt vizsgáltassa ki, ha idegi eredetű akkor is, másrészt ne szedjen fogamzásgátlót, mert igazából semmi értelme, mert végigrettegsz minden hónapot. Húzzon a pasid gumit, aztán cső, amúgyis, jobb mint hormonokkal tömni magad (remélem legalább úgy írták fel a gyógyszert, hogy legalább Leiden mutációra szűrtek).
2023. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen sokszor hányok, tudom. És azt is hogy ez pszichés alapon lehet mert tényleg 2-3 hetente fordul elő valami miatt.


A tájékoztatót olvastam és értelmeztem, azt írja ha 3-4 órán belüli hányás vagy súlyos hasmenés esetén ne csökkenhet a hatóanyag felszívódása a tápcsatornákból. Én úgy értelmeztem hogy nálam bőven elmúlt 3-4 óra miután bevettem és hányta, hisz este 7kor vettem be és másnap reggel 6.30kor hánytam. Ebben az esten szerintem nem kellett kieg.védekezés, mert nem is írta a tájékoztató. Csak aggódom mert mindig szerda reggelre jön meg a megvonásos vérzés és még semmi. Ennyi.

2023. okt. 11. 12:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Jajj hát nekem az utóbi fél évben mióta szülés után újra szedem, van hogy tabletta szünetben jön meg, van hogy az utolsó szemnél már görcsölök, van hogy a tabletta szünet utolsó napján van vmi.

Ezeknek semmi jelentősége nincs.

Engedd el.

2023. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon túlgondolod!

Nem vagy terhes!

Addigra mar a gyogyszer felszivodott!

A stressz miatt nem jon meg

2023. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!