Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van ez? Hol az igazság?...

Miért van ez? Hol az igazság? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy egyes szegényebb sorsú családokban van 6-8 gyerek, nem tudják eltartani vagy csak nagyon nehezen, de úgyis bevállalják a következőt viszont olyan párnak, akik mindent meg tudnának adni a kicsinek nem jön össze sok próbálkozás után sem? Hol az igazság? Vagy az olyanok, akik közömbösek a gyerekeik felé miért vállalnak gyereket? Esetleg visszatérve a szegényekre. Ha már eleve nem tudják eltartani mondjuk azt a 4 gyereket, akkor minek 5.? Csak a gyerekek sorsát keserítik meg.

dec. 17. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ebben nemlehet megtalálni az igazságot.Sajnos ez így van ahogy leírod.Ez az ember egészségétől is függ.Hiába egészségesnek titulálja valaki magát, valami oka sajnos van amiért nem jön össze a baba sok párnál:(.Ez jó kérdés hogy mire vállalják az 5.gyereket amikor ígyis fűtés meg víz nélkül van sok család fürdőszoba nélkül( félre értés ne essék, jómódú családba szülessen 5 -10 gyerek de olyan családba ne amit leírok pár sorral fentebb)
dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Szegény gyerekeknek nincs mit enniük, fáznak, nincs normális testi higiéniájuk sem és öltözékük.Hogy lehet erre ítélni a gyerekeket akik mit sem kérve jöttek a világra? 🥺

#1

dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen csóró családok azért vállalják, mert ebbe szocializálódtak, nem úgy gondolkodnak, mint te. Öszönlény szintjén mozognak, dugni akarnak, mert az alapösztön, de nem telik védekezésre és nem is érdekli őket abban a pillanatban.


Elvezetni meg nincs pénz, majd lesz valahogy.

dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez az örök nagy igazságtalanság. Viszont ez az esztelen gyerekvállalás valahol a politika hibája is, hiszen Magyarországon most nagyon az megy, hogy szülj 6 gyereket, majd kapsz támogatást. Persze azt nem teszik hozzá, hogy abból még bőven éhen fog halni az a 6 gyerek. De sokan nem gondolkodnak, úgy vannak vele, hogy majd lesz valahogy. A másik oldal pedig, hogy aki felelősségteljesen akar szülő lenni mire meg van hozzá minden elmúlik 30 éves, ilyenkor már a nők szervezete se olyan. Nekünk is közel 3 év után sikerült, 32 éves voltam mikor elkezdtünk próbálkozni babával.
dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Azert kell az otodik gyerek, hogy lehessen arra hivatkozva koldulni az omladozo putriba, hogy DEHAT A GYERMEKEK SORSA. Es akkor majd biztos sokak szive meglagyul (mert akie nem az egy erzeketlen suttyo) es lehet adakozni nekik.
dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
El nem hiszitek a munkám során mennyi ilyennel találkozok. Amúgy azt nem értem, hogy ahol az alapvető szükségleteket sem tudják biztosítani a gyerekeknek miért nem veszik el őket a szülőktől. Már mikor megszületnek. Mondjuk a sok gyermektelen pár pedig örökbefogadhatná őket és már is megoldódna amit a természet rosszul csinál
dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos kulturkorokben elvaras a sok gyerek. Nem tudnak vagy nem akarnak vedekezni, penzuk sincs ra, megfelelo tudasuk se. Ez a reget termeli ujra onmagat es konzervalja ugy az anyagi, mint a szellemi nyomort, mert eppen ezekbol nem lesznek se termelok, se adofizetok, ha felnonek.
dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Sosem értettem az ilyen jellegű filozófiai kérdéseket, pedig mi is 2 évet vártunk az első gyermekünkre. Nem érdekli a spermiumokat sem a petesejtjeidet milyen az anyagi helyzeted..az evolúciót nem érdekli, hogyan akarod felnevelni a gyereket.
dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
8# Én is így érzek. 2,5 évet vártunk a lányunkra,rengeteg kivizsgálás,stb.,de én se gondolkoztam ezen. Semmi értelme,ha igazságtalan,ha nem. Összefüggés sincs közöttük szerintem.
dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez legalább olyan igazságtalan, mint hogy a szemét, másokat meglopó nagybátyám 80 évesen halt meg, a szorgalmas, légynek sem ártó másik nagybácsim meg 52 évesen. Ezekben a dolgokban nincs igazság, a biológiát nem érdekli az ilyesmi, ez csak egy emberi konstrukció. Persze ettől rosszul esik és fáj...

Amit még hozzátennék - és nem leszek vele népszerű - hogy nem 35 környékén kell elkezdeni a családalapítást. A szegényebb családoknak, embereknek azért is jön össze hamarabb, mert gyakran az első gyereknél fiatalabbak, biológiailag megfelelőbbek. Tudom, mindenki szeretné biztos hátteret, meg nem mindenki találkozik a megfelelő partnerrel fiatalon, de akkor sem kell csodálkozni, ha negyvenhez közel nehezebben jön a baba mint fiatal huszonévesen.

dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!