Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek befolyásolja-e a...

Szerintetek befolyásolja-e a nők termékenységét (illetve a férfiakét) az a sok hormon, amit megiszunk az ivóvízzel (fogamzásgátlót szedők vizeletéből marad meg), illetve a sok vegyszer, amit megeszünk?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
igen, erre voltak különböző kutatások is. Befolyásolja. Sajnos erre nem tudják "szűrni" a vizet.
2010. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen igen.

Van olyan víztisztító ami szűri a gyógyszereket is.

Nem szabad csapvizet inni.

2010. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1,5 év hiábavaló próbálkozás után akkor estem teherbe, amikor árvíz idején nem mertem a csapvizet inni. (Valahol a Dunakanyarban van egy a devecserihez hasonló vörösiszaptározó és állítólag rezgett a léc 2 évvel ezelőtt, hogy ha még jobban megnő a vízszint, vörösiszap kerülhet a Dunába. Úgy gondoltam, nem biztos hogy időben megkapnánk a hírt, ha belekerülne, ezért átálltunk a helyi artézi kút vizére.) 1 vagy 2 hónapnyi artézi víz ivás után estem teherbe. Utána a terhességem 3. hónapjáig ittam az artézi vizet, aztán visszaálltam a csapvízre, egyrészt mert elműlt az árvízveszély, másrészt mert rákérdeztem a védőnőnél, és kiderült, hogy se terheseknek se kisbabáknak nem ajánlott a helyi artézi vizet inni. (Hormon nincs benne, de van benne más ami nem kéne. Védőnő szerint a helyi csapvíz iható terhesen és kisbabaként is. Nos, nem ragozom tovább, én tényleg akkor lettem terhes, amikor nem ittam a csapvizet, de ez lehet véletlen is. Tessék kipróbálni! De a csapvizet ne ásványvízzel helyettesítse senki, mert a műanyag flakonból pont olyan anyagok oldódnak bele a vízbe, mint a hormonok.
2015. jún. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!