Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok? 3 éves...

Rossz anya vagyok? 3 éves kisfiamnak 2-3 naponta adok 7 szem epret, nagyon szereti. Szomszédom szerint mérgezem vele, mert túl sok a vegyszer benne. Szerintetek is?

Figyelt kérdés
Csak spanyol vagy görög epret szoktam venni....
2011. ápr. 6. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben nem tudod mi van, csak amit magad termelsz. A szomszéd csak saját termesztésű répát főz a gyerekének? Ha nem, akkor ő is ugyanúgy "mérgezi".
2011. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Minek szól bele ilyenbe is egy szomszéd??? Ne foglalkozz vele! Miért kell tudnianeki, mit adsz a gyerekednek enni? Nem isértem...

Különben nem mérgezed ezekkel se jobban,mint bármi mással. Manapság sajnos mindent vegyszereznek, kikerülni szinte lehetetlen, max. akkor, ha ellenőrzött, bio dolgokat veszel.. (de sokszor még azokról is kiderülnek fura dolgok).

2011. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy részt iagza, van tuti vegyszerezik öket, de azért nem újszülött a gyereked már.

Szerintem ennyi idösen én sem mindig biót fogok neki adni. Habár inkább törekedj majd a magyart venni ha érik, habár azt ha nem vegyszerezik hamarabb rohad.

2011. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is, mi köze hozzá? Másrészt mit nem vegyszereznek már? Harmadszor, hogy mérgeznéd már vele a gyereket? Gyümölcs, nem mérgező, ha mérgező lenne a kezelése miatt, nem lehetne megvenni. Nyugi, nem ártasz vele, és jó anya vagy. Megadod a gyermekednek, amire szüksége van. :o)
2011. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
biztos bevizsgálták,miből mennyi van benne.de ahogy előttem is leírták semmi köze senkinek hozzá.most meg jó alaposan,ennyi...semmivel se egészségtelenebb,mint a magyar párizsi.kérdezd meg kér e esetleg belőle,hátha csak irigy.
2011. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En 14 honapos kisfiamnak minden masodik nap vagok a muzlijere epret, banant meg almat. Imadja. Akkor nem vagok ra ha nem muzlit reggelizik. :) En sem sajat termesu epret vagok ra. Nagyon szereti a kisfiam. Miket ki nem talalnak? Te jo eg!
2011. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Az eperrel nincs bajom, de akkor vedd azt javaslom, amikor szezonja van. Ezeknek a mostani epreknek se íze, se bűze, vegyszeres, mesterségesen érlelt.

És inkább görög, mint spanyol, ha ragaszkodsz hozzá. A miértek miatt nézd meg az Otthonunk (Home) c. filmet.

2011. ápr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagy rossz anya, te sem akarsz rosszat a gyerekednek, de én mondjuk nem adnék... Sajnos nem lehet minden vegyszert kikerülni, de az eper az pl tipikusan olyan, hogy ha leszedik, 1-2 napon belül megrohad, és ha belegondolsz, amíg ideér Spanyolból vagy Görögből, hetek telhetnek el. Szóval, az nem magától marad olyan. Szerintem próbáljátok a szárított epret, igaz, azon cukor van, de abból pl lehet bio-t venni kb 400 Ft-ért (pl. Tündérkert márkájú az finom), amiben van vagy 20 szem.


egy többszörösen ételallergiás 20-hós kislány anyukája

2011. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Ja, csak még reagálás erre: "biztosan bevizsgálták..." Sajna nem vizsgálnak be mindent, ha meg mégis, nagy arányban megbuknak a teszteken. Ismerősöm édesanyja nem tudom, milyen hatóságnál dolgozik, de élelmiszereket vizsgálnak be. Mesélte, hogy rendszeresen voltak úgy, hogy a hipermarketben kiszűrték, hogy pl. a kaliforniai paprikán túl sok a vegyszer, nem árusíthatják, erre az áruházban gyorsan leakciózták, és még aznap szétkapkodták a vevők az összeset.

Ennek ellenére én is veszek néha ilyen paprikát, de igyekszem nem minden héten enni, és a gyereknek nem adok belőle. Sajna egy ilyen telemocskolt világban élünk, ahol a gazdasági érdekek előbbre valók, mint az emberek egészsége, sőt a betegségből meg utána jó hasznot húznak a gyógyszergyárak.

2011. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos a legszennyezettebb a spanyol eper, még magadnak se vegyél, nemhogy a gyereknek, én is pár hónaápja értesültem róla, sajnos linkelni nem tudok, de ha a googleba beírod, akkor biztos találsz ehhez kapcsolódóan cikket. Párommal igyekszünk mindig magyar terméket venni. Amíg nem csatlakoztunk az Unióhoz, nekünk volt pl. a legszigorúbb élelmiszeriparunk. Így talán kevesebbet, de legalább magyart vegyél. A görög eperről egyéként nincsenek infóim.
2011. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!