Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha van ovulációm, teszt...

Ha van ovulációm, teszt pozitív lett, honnan tudom, hogy utána a luteális szak megfelelő?

Figyelt kérdés
Ovu előtti napokban együtt voltunk, de nem sikerült vagy a megtermékenyítés vagy a beágyazódás.

jan. 4. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdést.

A luteális szakasz (12-16 nap, az ovulációt követően a következő menstruációig, hossza nagyjából mindig állandó. Nekem pl. 13 (nagyon néha 14 nap)

Az, hogy együtt vagytok ovuláció előtt, vagy akár pont azon a napon, még nem jelenti automatikusan a teherbeesést.

Sőt..

jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy milyen testhőnek kell lennie, ami esetleg igazolhatja, hogy megfelelő progeszteron termelődik.
jan. 4. 13:53
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem jelenti a teherbe esést. Nyilván ilyenkor lehet teherbe esni. De a beágyazódás sikeressége is fontos.. Mivel tudom támogatni a szervezetemet, hogy sikeres legyen?
jan. 4. 13:55
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon bele vagy csavarodva a dolgokba. Nem elég ovu elötti napokban együtt lenni, előzö nap illetve ovuláció napján érdemes. Honnan tudod mikor ovulálsz? Tesztelsz? Vagy naptár szerint nézed a ciklusodat?

Mi 6 hónapig így voltunk együtt mégsem sikerült vagy beágyazódni vagy megtermékenyíteni baj tudja mi folyik le egy női testben pontosan. 6.ciklusban fogant meg a baba.1

jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs csodaszer hogy sikeres legyen a beágyazódás. Egészségesnek kell lenni, eü probléma nélkül.
jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 4es vagyok. Amikor pozitív a teszt akkor legyetek együtt illetve másnap úgyis negatív lesz. A negatív teszt utáni nap a luteális szakasz első napja( dpo1) bocsi az el landolt a szemem alatt h tesztelsz.
jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szedj vitamint (E! az egyik legfontosabb) folsavat, étkezz egészségesen, mozogj eleget.

Nekem az alaphőm 36.3-36.4, ovuláció után felmegy 36,8-37.0 köré, és amikor terhes lettem akkor a nemvárt napján egésznap 36.8-37.2 között volt (meg persze szinte az egész terhességem alatt)

jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen, tesztelek. Clearblue lh tesztet vettem.

Szedek Gal babavárót már fél éve. Abban van E vitamin, folsav. D vitamint és mio-inositolt is szedek.

Heti 2x sportolok + sokat vagyok kint a friss levegőn a gyerekkel, így azért futok is.

Most vagyok a ciklus 19. napján. Ma 36,9-es volt a hőm. Persze, ez több mindenre is utalhat.


Rettenetesen kétségbeejtő, frusztráló, hogy eddig sikertelen volt. Közben meg a negyedik ismerősöm lett terhes. Köztük ketten nem tervezték, ketten pedig az első védekezésmentes hónapban hozták össze.

Tudom, és mindenki ezt mondja, hogy próbáljam elengedni, ne stresszeljek rá. De mégis hogyan?!

jan. 4. 14:09
 9/23 anonim ***** válasza:

Sajnos megértem a szomorúságodat. Sokan körülöttem is teherbe estek az első hónapban, úgy hogy nem figyeltek sem a vitaminra se az ovulációra se semmire. Mi is 6 hónapig vártunk.Tudom ez semmi meg nem sok.De mégis stresszes hogy másnak sikerül elsöre neked meg nem :(

#6

jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem jó ennyire rágörcsölni, lehet az ismerőseidnek pont azért sikerült elsőre mert nem így álltak hozzá, hogy nagyítóval figyelgettek mindent. Az a helyzet, hogy tuti recept nincs a teherbeesésre, most pl ha megnézed a lombikot, ott tényleg minden laboratóriumi körülmények közt zajlik, mégis sokszor nem lesz belőle baba. A természet nem parancsszóra működik.
jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!