Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron hiány? Ez normáli...

Progeszteron hiány? Ez normális? Alacsony hő luteális szakaszban...

Figyelt kérdés

Augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlót (Corenelle), és decemberben kezdtünk a babaprojektbe. Harmadik hónapja szedem a GAL babaváró vitamint. Ebben a hónapban kezdtem hőgörbét vezetni és ovulációs tesztet használni. A ciklusom szinte azonnal beállt 31 napra, semmilyen tünetem nincs (pecsételő vérzés, fájdalmas menszesz stb). Ennek ellenére a feltételezett ovulációt követően (az ovu teszt folyamatosan erősödött, de erős pozitívat nem tudtam elcsípni, pont kifogyott a tesztcsík) a harmadik nap felugrott 36.60-ra azóta 36.40-50 fokon stagnál, feljebb nem csúszik. A ciklusom elején 36.15-35 között volt a testhőmérsékletem. Aggódnom kellene? Szerezzem be a ciklusbarát krémet (extra progeszteron)? Van, aki hasonló értékekkel babát vár?


Köszönöm a segítségeteket!!!



2022. febr. 15. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
amikor terhes lettem, abban a ciklusban ovu előtt 35.8-36.3 között mozgott a hőm. ovu után 36.3-36.7 között mozgott. de most visszanézve szinte minden ciklusom így nézett ki, és ugrált is rendesen a hőm, egyik nap magasabb másik nap alacsonyabb. azt hittem hormonális gondjaim vannak, aztán terhes lettem :) és semmi gond nem volt eddig, se vérzés, pecsételés, semmi progihiányra utaló tünet.
2022. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj el egy progeszteron vérvételre, ovu + 7. napon.
2022. febr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

első vagyok. kérdező a hőgörbédet meg tudod mutatni?

elviekben amúgy ha kb. 3 tizedet emelkedik ovu után a hő, akkor nincs gond

2022. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérős módszer nálam nem vált be, össze-vissza változik a hőm. A "tüneteket", figyeltem inkább a ciklus közepén. A Clarblue digitális ovulációs tesztet is javaslom, nekem bevált.Amit a 2-es is ír, azt én is javaslom. Érdemes ovuláció után 7 nappal nézetni egy progeszteron szintet.( Nálam ez általában a 21. nap.)A GAL babaváró vitamint nagyon dícsérik, szerintem azt szedd nyugodtan, rosszat nem teszel vele, a ciklust nem hiszem, hogy befolyásolja.
2022. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

[link]


Kedves első! Gratulálok! Csatolom a hőgörbém, még 5 nap van a menstruációmig.

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Mindenkinek ment a "hasznos".

2022. febr. 15. 10:39
 6/14 anonim ***** válasza:
ez az első hőmérőzős hónapod?
2022. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen-igen.
2022. febr. 15. 14:37
 8/14 anonim ***** válasza:

én lehet várnék még akkor 1-2 ciklust, hogy akkor mit mutat és utána keresnék fel ezzel a gonddal nődokit. bár tényleg érzékeny módszer, nekem pl. más volt a hőm, ha ki volt takarva a karom vagy ha be volt takarva. nyelv alatti mérésnél🤷

de igazából a vérvétel ártani biztosan nem fog :)

2022. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a görbe nagyon lapos. Ettől függetlenül lehet ovu, nem vagyun k egyformák - de a helyedben én viszonylag gyorsan nézetnnék 3. és 21. napi hormonsort.
2022. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta kérdező? :)
2022. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!