Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek, mire gondoljak? 1...

Mit tegyek, mire gondoljak? 1 éve szültem, és 1 hete egész nap úgy érzem, mintha mocorogna a baba!?

Figyelt kérdés
Olyan apró rebbenések a hasamban,lent,éppen mint mikor elkezd rugdosni.Ikreket szültem és PCOS-es vagyok,nem tudok alapozni a menstruációra.:(Semmiféle tünetem ezen kívül nincsen,de én nem tudom milyen egy babával terhesnek lenni.Megszakításosan védekeztünk,a férjem szerint nem lehetek terhes,mégis határozottan érzem odabent,nem bélmozgás.Tudom h legegyszerűbb a teszt,de sosem gondoltam volna h valaha még szükségem lesz rá,és kimutatja a már mocorgó babát?Nem akarunk harmadik gyereket,és nem is éltem ennek megfelelően egészséges életet(szopi után dohányozni kezdtem és kb. 2 hétben egyszer megittam 1 pohár bort):-S.Ja,és a hasamon nem látom h megnőtt volna,de nekem nagyon kinyúlt a hasfalam,még mindig lóg sajnos,lehet h eltakarná ez a réteg.Aggódok,ha nem baba,mi lehet ez?Miért érzem ezt egész nap?
2010. okt. 23. 12:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Vegyél egy tesztet és csináld meg


menj el a nőgyógyászodhoz hogy uh-zon meg - bizonyos terheségi korban már nem érdemes tesztelni.


ha már elmúlt 18 hetes akkor már ne árts neki..

2010. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Csak nyugi! Vegyél holnap egy tesztet és csináld meg! Bőven pozitívat kell mutatnia, ha már mozog a baba. Ennél jobbat nem tudok tanácsolni. :(
2010. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Természetesen soha nem ártanék neki,az első terhességemnél is nagyon odafigyeltem!!Hihetetlen,nem lehet h vmi izomrángás?Ja,és most is megvan,de csak ilyen kósza vérezgetés,de egyfolytában érzem azokat a kis pillangószárnyacskákat..:-s
2010. okt. 23. 12:29
 4/20 anonim ***** válasza:
Huu,ez nagyon érdekel,kérlek vegyél tesztet,és ird meg mi volt!!!!!!!Ha negativ akkor viszont keress fel egy orvost a biztonság kedvéért.
2010. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nem voltam ugyan soha várandós, de elég sok mindent érezhetsz a hasadnál. Akár bélmozgás is lehet, valamint a hasi aorta pulzálását is érezheted, akár izomláz is okozhatja, vagy épp a menstruáció előtti görcsök egyike.

Ha baba, akkor már legalább 17-20 hetes, amit azért nehéz nem észrevenni. Írtad, hogy PCOS-es vagy, az utolsó menstruációd mikor volt?

Az egészséges életmód miatt pedig ne aggódj, azért 2 hetente egy pohár borral nem hinném, hogy gondot okoztál, dohányzásról pedig annyit, hogy van, aki tudja, hogy gyermeket vár, mégis napi 2 doboz cigarettát elszív, szóval ha mégis babát vársz ne legyen bűntudatod, nem tudhattál róla és nem szándékosan tetted, de mondom, szerintem semmi gond nem lesz :)

Vannak ügyeletes gyógyszertárak valamint benzinkutakon lehet ilyenkor terhességi tesztet kapni, menjetek el vegyetek egyet, még ki kell, hogy mutassa, ha terhes vagy.

2010. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem bélmozgás,azt tudom milyen..Egyfolytában mozog,és éppen úgy,amikor terhes voltam,ha ráfigyelek,abbahahyja.Nagyon gyorsan mozog,nem ütemesen,mint a pulzálás.Veszek majd tesztet,de majd csak holnap fogok tudni.Nem akarunk harmadik babát:(Mensim rendesen hónapokkal ezelőtt volt,vmikor júniusban.Most is vérzek,de csak napi egy pötty.:(Nekm nagyon korán kezdtek az ikrek is mozogni,14 hetesen már éreztem őket,ugyanolyan volt,mint ez.Nem is merem senkinek mondani,kiakadnának..Félek,ha baba,h nem lesz egézséges,amiért így éltem,én annyira figyeltem az ikreknél is:(
2010. okt. 23. 13:43
 7/20 anonim ***** válasza:

Figyelj! Én nem hinném, hogy terhes vagy, de ha igen, mondom, akkor sem ártottál. Kéthetente ittál egy pohár bort, nem minden nap egy litert :) Nyugodj meg! Ráadásul nem végigcigizted a terhességed, csak dohányoztál, de feltételezem, hogy ha kiderülne a terhesség, akkor abbahagynád. Szóval nyugodj meg, nem feltétlenül lesz bármi baj és egyébként sem a te hibád, ahogyan a PCOS sem.

Egyébként mondom, akár a hasi aorta pulzálását is érezheted. Ma kezdted ezt érezni? Talán mostmár azért is érzed, mert megijedtél.

2010. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem ma,már vagy 5 napja.Gondoltam majd elmúlik,de nem.

Köszönöm a válaszokat.

2010. okt. 23. 14:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy, megtartanád? Írd meg a teszt eredményét, jó?
2010. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jó,majd megírom.Imádom a babákat,talán pár év múlva szerettünk volna is még egy harmadikat,nekem hatalmas boldogság az anyaság.Nem is hiszem h mocorgó babát el lehet v el tudnék vetetni..Amúgy a kettőt is alig tudjuk eltartani,kicsi a lakás,nagy-nagyon nem jönne jól még egy baba:(Az ikrek is olyan kicsik még...
2010. okt. 23. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!