Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteéréskor több napig alacson...

Peteéréskor több napig alacsony ébredési hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az első hónap, hogy vezetem az ébredési hőmérsékletemet.

Mindenhol azt olvasom, hogy ovulációkor leesik a hő, majd felmegy. Az lehetséges, hogy nekem már 3. napja lent van a hőm?

A ciklusom 4. napjáig 36,8 feletti volt a hőm, majd leesett 36,6-36,7-re. Most vagyok a ciklusom 22. napján és már 3 napja 36,45-36,3 között van a hőm. Szerintetek ez rendben lesz, elindulhat még felfelé?

Előre is köszönöm ha válaszoltok, megosztjátok velem tapasztalatotokat!


jan. 31. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jól méred?

Azonos időben, rögtön felkelés után (pisi, kaja előtt, mielőtt kimászol az ágyból)? Szájban/hüvelyben/végbélben? (Hónalj nem jó!!). Ha digitálissal méred, vársz minimum 5 percet?

jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem igen, ugyanis a 8 perces "szundi" ideje alatt mérem, hagyományos (nem digitális) lázmérővel, szájban.
jan. 31. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor rendkívül furcsa a görbéd így leírás alapján. Hány naposak szoktak lenni a ciklusaid?
jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mióta abbahagytam a fogamzásgálót, nehezen akar beállni, de többnyire 30-35 nap közötti ciklusaim vannak. (Az elmúlt 1 évben 3x volt 40 nap körül, a többi 30-35 napos volt.)
jan. 31. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva:

Nem az alacsony hő a lényeg, ugyanis nem mindenkinek esik le az ovuláció napján. Az alényeg, hogy ovuláció után felmenjen a hő.

Tehát ez is normális, ahol van hőleesés:

[link]

De ez is normális, ahol nincs hőleesés, csak felmegy:

[link]

Meg ahogy a második görbén látod, nem mindig teljesen egyértelmű, hogy egészen pontosan melyik nap volt az ovuláció.


Plusz ha hosszabb a ciklus, az azért hosszabb, mert a ciklus első fele megnyúlik. Tehát lehet ovulálni a 14. napon is, meg lehet a 22. napon is, sőt, 3 hónap kimaradás után is.


A götbédet majd akkor lehet értékelni rendesen, ha megjön a vérzés, de minimum 4 napja magasabb a hőd, mint az előtte lévő szakasz átlaga.

jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakinek hasonló értékei, kérdése lenne, megosztom veletek, hogy alakult azóta a ciklusom. Mint ahogy a leírásban is írtam, a 20.naptól 36,45-36,3 között volt a hőm. A 23.naptól visszaállt a 36,6-36,7-re újra. A 27.napon leesett 36,5-re, azóta szépen fent van a hőm, már 4.napja 37-37,1. Csináltam közben ovulációs tesztet is, az is pozitív lett a 26-27.napon. Szóval aki azt írta, valószínűleg ez is egy hosszabb ciklus lesz, úgy tűnik, igaza van. Előreláthatólag 40-41 napos ciklusra készülök. Köszönöm a válaszokat!
febr. 10. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!