Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki mikorra nem várja? (2024)

Ki mikorra nem várja? (2024)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van még aki ebben a hónapban próbálkozik?🙂

Én 12-ére nem várom!


Egy régebbi topik inspirálta a kérdést, ott elég jó kis csapat gyűlt össze😊



márc. 1. 01:50
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
 551/672 anonim ***** válasza:

Engem nagyon érdekelne!! 😊 jobb minden ilyennel tisztában lenni. Én a májakat illetve a májas dolgokat próbálom kerülni, mert arról olvastam az is visszafogja a termékenységet.

F

ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 552/672 A kérdező kommentje:

Kakadu - Igen, ezekkel amugy tisztában vagyok, első gyerkőc is nagyjából 1 ev alatt fogant meg, most pedig ez még csak a 4. ciklus volt tudatosan (amugy ugye szülés óta 2,5 éve nem védekezünk). Ami vigasztal, hogy ebben a hónapban erősebb lh tesztem volt, mint előtte, csak ugye ez sem garancia semmire. Egyedül ezert gondolkoztam, mert elvileg a 21.napi (ovu utani 7.nap) progi talán megmutatná, hogy volt-e tenylegesen.

De nekem is egyik részem feleslegesnek tartja még, a másik pedig uralni akar mindent és tudni akar mindenről🙈😅

Remélem nektek majd a fogaszati problémák után megint könnyen jön a gyerkőc😊


P - Nagyon gratulálok!❤️ Ha van kedved majd oszd meg velünk mit mondtak 3-án😊


Én nagyjabol aznapra nem várom😁 ma vagyok a 4.dpo-n, ha a 8at megerem vérzés nélkül, már jobb leszek, mint az előző hónapokban🙈


#543 Üdv köztünk😊

Válasz magadnak egy betűt, nevet, számot amiről majd tudunk később azonosítani😊 (bar ez igy fura megfogalmazva🤣)


B - én sose ettek tk dolgokat, viszont ha a gluténmentes dolgokrol is van infód, szívesen fogadom😁 lassan 10 éve cölis vagyok (autoimmun) és azért ezek is tele vannak szemét dolgokkal, mert ugye amit kivonnak belőle azt zsirral vagy cukorral helyettesítik.

Illetve ha olyasmirol tudsz hogy gyerkőcnek a magvakat mikor lehet bevezetni, mert konkrétan akkora skálán mozog, hogy elvesztem. Van aki azt mondja 1 éves kortól fokozatosan, de volt aki azt mondta 5 éves korig ne... Ez a hát köszi, nem lettem okosabb dolog😅

ápr. 27. 12:26
 553/672 anonim ***** válasza:

R vagyok. En irtam hogy csinaltam termekenysegtudat tanfolyamot. Szoval akinek kerdese van csam hajra :)

En amugy ma vagyok a 14.cn de meg semmi nyak meg semmi sincs. Remelem egy heten belul lesz ovu :)

ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 554/672 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Üdvözlöm az újakat és gratulálunk a babakhoz☺️


Én még mindig ugyan ugy vagyok pénteken nem tudtam kérni időpontot kórházban senki nem vette fel a telefont🙄

Ma elkeztem barnazni picit mensi sehol még teszt negativ na mind1 hétfőn újra telefonalok..


KT

ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 555/672 anonim ***** válasza:

Kérdező: a magvakról is azt tudom neked mondani, hogy szeretnek gombásodni, avasodni a zsírtartalom miatt, én pl. a mandulát ezért nem is eszem mert az összes közül az a legrosszabb ilyen téren. Szerintem a 2 éves kort érdemes megvárni vele és ha erős immunrendszerű a gyerkőc, nem hajlamos hasmenésre fokozatosan lehet adni neki, de napi egy maréknál ne egyen többet. Én dióval kezdenék és csak később mogyoróval mert az elég gyakori allergén.

Sajnos a gluténmentes dolgokról tudok valamelyest nyilatkozni mert van gluténérzékeny a családban. Összességében minden rosszindulat nélkül azt mondom, hogy gluténmentes tészták és egyéb feldolgozott termékek nagyja hulladék... sajnos. Tele van stabilizátorokkal, guargumival és társaival. Ráadásul a nagyrészük kukoricakeményítőből van ami nagyobb inzulinválaszt tud csinálni, mint a fehérkenyér (teszteltem, mint IR-es és komolyan rosszabb mint egy sima fehér lisztes kenyér😅). Így bármennyire is időigényes csak azt tudom javasolni, hogy magadnak készítsd el ezeket a dolgokat.

A zabliszt pl. nagyon jó alternatíva mivel hasonló állag érhető el vele és nincs annyira jellegzetes íze sem. Viszont érdemes figyelni, hogy olyat vegyél amire konkrétan rá van írva, hogy gluténmentes. Tudom még ajánlani a kölest is, illetve van pár bio tészta amik lencséből, babból készülnek és még az ízük se vészes cserébe elég drágák. Müllerben egész sok alternatív dolgot lehet kapni.

B

ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 556/672 anonim ***** válasza:
61%

Hirtelen amik eszembe jutottak megpróbálom összefoglalni:

- terhesen gyümölcsöt, zöldséget szigorúan alaposan mosva szabad fogyasztani és amennyiben héja van (pl. kígyóuborka, alma meg is pucolni)ez azért fontos mert számos toxin, növényvédőszer maradvány, baktérium (pl. Coli, clostridium- talaj szennyezett zöldség, gyümölcs esetén) lehet a felületükön

- ne terhesen együnk a szomszéd "bio" szilvájából, fene se tudja hányszor permetezte, megvárta e a permetezés után az élelmezésegészségügyi várakozási időt stb.

- házi kolbásszal (botulizmus toxin - nagyon veszélyes, ha túl sok kerül a szervezetbe bele lehet halni!!) tojással, tejjel óvatosan (utóbbi kizárólag megfelelő hőfokon és ideig történő forralás után ajánlott, terhességtől függetlenül is!!)

- nyers húst még csak kismennyiségben sem szabad enni! (tatárbeefsteak, sushi felejtős terhesség alatt- az előbb említett coli és társai miatt)

- tojásból a bolti esetén is a ketreces tartásból származót ajánlom, szép dolog a boldog mélyalmos csirke csak amikor kakis lesz a tojás jön vele szépen a szalmonella is (ketreces tartás jelölése: 3-as számmal)

- lehet állatokat simogatni, de minden alkalommal alaposan kezet kell mosni, evidensnek tűnik, de ez tényleg nagyon fontos, felsorolok csak néhány betegséget amit állatok terjesztenek és meddőséget, magzati elhalást, fejlődési rendellenességet okozhatnak: toxoplazma (macska, birka), brucella (sertés), veszettség (minden melegvérű állat, K-i országrészen egyre nagyobb probléma) sertés orbánc stb. stb.

- az állatok közül a legbiztonságosabb a kutya, tőle lehet a legkevesebb betegséget átvenni

- babáknak méz 2 éves kor után adható szintén a botulizmus toxin miatt, nekünk felnőtteknek a szervezetünk képes vele megbírkózni, de az ő érzékeny kis pocakjuk még nem

- és akkor a teljes kiőrlésű csoda készítmények. Én nem mondom, hogy sose egyétek, de óvatosan vele. Hosszú távon többet ártanak, mint használnak. Nyilván valamelyest szabályozva van a dolog, van egy bizonyos határérték az EU-ban ami után már nem használható fel emberi élelmiszernek, ekkor lesz belőle takarmány és sok meddő tehén. Viszont EU-n kívülről érkező élelmiszer esetén már problémás a helyzet.

- GMO-s dolgokat én egyáltalán nem ajánlom, új még a történet és egyáltalán nem tudják hosszútávon milyen hatással van a szervezetre. Bár itthon a GMO növények termesztése tiltott, de az élelmiszerben simán felhasználják. Sőt állati takarmányozásban mindennapos a GMO szója és kukorica. Célszerű ezért GMO mentes csirkét venni, ha boltit vesztek. Élelmiszernél gyakran pl úgy jelölik, hogy "módosított kukoricakeményítő" és számos fantázianéven🙄

- Édesítőszerek (ha valaki használ): eritrit, stevia vagy ezek keveréke, tök jók, nincs mellékíze, nem emeli a cukrot és mindkettő természetes cukoralkohol

- Fontos azonban, hogy zéró és egyéb édesítős dolgot csak étkezés mellé szabad fogyasztani, olyan kajához amiben van szénhidrát, ugyanis maga az édes íz is képes inzulinválaszt okozni. Így jó ha van valós szénhidrát amit lebonthat, hogy ne legyen IR a vége.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha lesz még valami akkor össze gyűjtöm és írok majd ilyen hosszabb kommenteket. Remélem tudtam segíteni és nem bántottam meg senkit. Illetve kiemelem ismét nem vagyok sem orvos sem dietetikus, csupán egy lelkes agráros aki 5 évig tanult ezekről az alapanyagokról és a tanáraink érdekességképpen megosztottak velünk sok kiegészítő információt. Puszi nektek, B❤️

ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 557/672 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


P vagyok. Tegnap voltunk UH-n ügyeleten, mert észrevettem egy nagyon nagyon picike barnázást, mára már semmi, se híre se hamva. A korábbi vetélés miatt mentünk inkább be. KB 5 hét 4napos voltam ugye tegnap 12 mm petezsákot látott, szabályosnak mondható és sejthető embironális elem. Hüvelyi UH volt, rezidens doktornő....

Kb a szarnak egy pofon :D


Szerintetek van okom aggódni? Korai volt nagyon az UH?

ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 558/672 anonim ***** válasza:

Szia P!


Én kb ugyanúgy 5+4nél voltam dokinál szintén barnázás miatt. Nagyjából ugyanennyit látott nekem is,petezsák,szikhólyag és mintha az embrió is látszott volna. Viszont nagyobbnak mérte 1 héttel. Jövő hét szerdán kell visszamennem.

Szóval sztem neked is annyit látott,amit ilyen idősen kell. Kaptál progit?


D.

ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 559/672 anonim ***** válasza:

Szia D.,


Köszi, kicsit megnyugtató a válaszod. :)

Megemlítettem a progit igen, és írt is ki, de azt mondta, ameddig nem látunk semmit, addig szerinte felesleges szednem... hát megrémültem elég rendesen.:D


Pénteken megyek, majd mesélj Te is, hogy mi újság veletek. :)


P.

ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 560/672 anonim ***** válasza:

Kedves P!

Én is barnáztam 5+4 körül,én kaptam progit és el is múlt amúgy.Csütörtökön már a 12.hetes genetikaira megyek.De véletlen valaki nem tud valamit a pajzsmirigy labor értékekről? Mindenhol azt látom hogy 6,3ig jó a T3,nekem 4,55 lett,a laboros papiron pedig 3,91 a határ😬

#19

ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!