Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélyem van teherbe...

Mennyi esélyem van teherbe esni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Kislányunk 2 éves, még szoptatom a délutáni alváshoz, az esti alváshoz, hajnalban ha kel, és reggel is kéri mikor felkel.

Szeretnénk neki kistesót.

A menstruációm a szülés (császármetszés) után 1 évre jött meg, hellyel közzel beállt.

A ciklus közepén szokott lenni nyákos folyásom több napig.

Alap vérvételen voltam, ott minden értékem rendben van.


Honnan tudhatom hogy van peteérésem? Esetleg érdemes lenne valamilyen vizsgálatra, vérvételre elmenni? Esetleg LH teszteljek?


Köszönöm a válaszokat!


márc. 25. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Pont annyi mintha nem szoptatnál.

Engedjük már el ezt az ősrégi mítoszt hogy a szoptatás miatt nem esünk teherbe...

márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézd meg LH tesztekkel először, utána nézetném meg orvossal. Kb ennyiszer szopizott a nagylányom, mikor a kicsi bekopogott, a 3. trimeszterre ment el a tejem, addig szopizott is a nagy, szóval semmi se lehetetlen. De ez nagyon egyéni, van, akinek addig nem jön össze az újabb terhesség, amíg a meglévő gyerekei egyáltalán ránéznek a mellére, másnak meg nonstop 0-24 szoptatás mellett is sikerül, szóval próbálkozni kell, hogy megtudd, te melyik kategória vagy.
márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanannyi mintha nem szoptatnal. Semmi koze hozza.
márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

Én nem hiszek az ősrégi mítoszokban, nem is akarok. Szeretnénk kistesót és szeretném is hogy össze jöjjön szoptatás alatt, semmiképpen nem szeretném ez miatt leválasztani. :)))

márc. 25. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Pont ugyan annyi esélyed van mintha nem szoptatnál.
márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Simán van esély.

Én is lh teszttel kezdeném, esetleg hormonpanelt kérnék ha nem sikerül. De valószínűleg van pé.

márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Saját példámat írom. A kisfiam születése után (császármetszés) 2 és fél hónappal már volt menstruációm. Nem terveztünk több gyermeket (van egy 6 éves lányunk is), de a baba 9-10 hónapos korában terhes lettem egyetlen alkalom miatt... Aktívan szoptattam még éjjel-nappal.

Most 17 hós a középső(kb 1 hónapja magától hagyta abba a szopit). Nemsokára születik a pici , minden rendben vele.

Esély simán van, főleg, hogy egy ideje már menstruálsz.

LH tesztet javaslom én is, max utána dokit.

márc. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam első próbálkozásra sikerült. Nekem orvos mondta, hogy amíg éjszaka sokszor cicizik ne reménykedjek kistesóban. Uhn se látott peteérésre utaló nyomot pedig akkor már több hónapja volt rendszeres menstruációm. Nem választottam le a fiam. 3 hónapja próbálkozunk mióta már csak este-éjszaka cicizik tehát kb 3szor/nap. Eddig még nem sikerült. Következő hónapban szerintem leválasztom, már amúgyis sok nekem is.
márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már megjött, simán.

Nekem a lányommal fél év után, a fiammal 3 hónap után jött meg, és még bőven szoptattam.


Én egyébként úgy lettem másodszor terhes, hogy szoptattam közben, és így terveztük.

márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg éjszaka szoptattam nem jött össze, amint abbahagytam második hónapban sikerült.
márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!