Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs teszt elvégzése...

Ovulációs teszt elvégzése előtt ti mennyivel mentel el pisilni? Illetve mennyit isztok? Vagy egyáltalán semmit? Illetve milyen napszakban végzitek el?

Figyelt kérdés
Mert úgy olvastam,hogy 2 órával előtte ne nagyon sokat, de pár kortyot lehet?
ápr. 18. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 2 órát vártam és azalatt lehetőleg nem ittam, de persze nem kell szomjan halni. Ha szomjas vagy, akkor igyál. Délután ajánlott elvégezni, ez szerintem a betegtájékoztatóban is benne van.
ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En kb 2 oran kereszrul nem ittam sokat csak kortyokat. 2-3szor vegeztem el (nekem rapid volt a trend es ha csak 1szer teszteltem volna akkor nem veszem eszre.

Keso delelott vagy Kora delutan ajanlott.

ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Délután ajánlott végezni, mindig közel azonos időpontban. Előtte 2 órával ne igyál, max pár kortyot, és igen, ne menj pisilni.


Például mindig délután 4-kor csináld a tesztet.


Ami nagyon fontos: az ovulációs teszt nem garancia semmire. Ha negatív, attól még lehet, hogy volt ovulációs. Ha pozitív, attól még nem biztos, hogy megtörtént az ovuláció.


Az ovulációs teszt az LH szintet méri, ami 12 óráig magas. Azaz, ha pont elszalasztod ez az időablakot, és mindig délután 4-kor tesztelsz, de közben neked délben volt a legmagasabb, akkor előfordulhat, hogy minden egyes nap negatív lesz, sose lesz annyira erős a második csík, és ettől megijedsz. Ezért javasolt inkább napi kettőt használni.


A másik opció, hogy pozitív lesz. Ez meg sajnos nem garancia arra, hogy meg is repedt a tüsző. Csupán azt mutatja a pozitív ovulációs teszt, hogy LH csúcs van, azaz 24-36 órán belül megrepedHET a tüsződ.


A legjobb hőmérőzéssel kombinálni, az utólag tudja jelezni, hogy valószínűleg volt ovulációd, a testhőd alapján.


Hasznosnak tűnhet az ovulációs teszt arra, hogy kicsit megismerd a tested, de valójában csak pénzkidobás, sokaknak nem válik be, mert sosem pozitív. Akár azért, mert elmulasztja a 12 órás LH csúcsot, akár azért, mert előtte sokat ittak, vagy akár azért, mert nem megfelelő érzékenységűt vettek (10-20-25).

ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
4kor elmentünk a játszótérre, előtte pisilés, 6kor mentünk haza. Utána teszteltem. A 2 között csak kortyokat ittam, kb max 1 deci vizet.
ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*Mondom ezt úgy, hogy pénzkidobás, hogy nyilván én is használtam, fél évig 😊


A hőmérőzés sokkal jobb, az orvosom tanácsolta. Az ovulációs teszten kb. csak röhögött, szerinte hamis biztonságérzetet ad, hogy legalábbis csinálsz valamit ebben a ciklusban is. És helyette inkább legyünk együtt két naponta, akkor biztosan elkapjuk az ovulációt. Ezt persze könnyű mondani 😂


Szóval ha 3 hónap után feladod az ovulációs tesztet, nem vagx egyedül, próbáld ki, aztán hagyd a francba, a saját lelki békéd érdekében

ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Mindig délután végeztem, az ivásra sose figyeltem...én nem stresszeltem magam ezekkel. Pisilni kellett mentem teszteltem. Működik. Sok sikert.
ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!