Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 32 évesen nem idős egy anyuka...

32 évesen nem idős egy anyuka a terhességhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 32 éves vagyok. Most szeretnénk babát és ijesztgetnek, hogy nem lesz könnyű teherbeesnem.

Jelenleg 4 hónapja próbálkozunk.

Illetve mondják, hogy így már nagyon fontos a genetikai vizsgálat, amire megyünk majd. Én azt gondoltam főleg 35 évesen gond ez.

Mondják azt is, hogy 30 alatt ideális, mert nem fogom úgy bírni stb. Meg idős szülő leszek..

Rossz így várakozni, hogy oly sokan borulátóak.



máj. 13. 11:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozzatok senkivel . Ha ti úgy érzitek, hogy most állok arra készen, hogy jöjjön a baba, akkor had jöjjön. Ne számítson senki véleménye. Nyilván az orvos majd tájékoztatni fog mindenről ha jön a baba.
máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy meg a 32ev az nem sok😊
máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges aggodni. 30 evesen estem teherbe eloszor, 31 evesen szultem. 2 hónap probalkozas utan sikerult . Igaz elotte volt egy missed abom de az csak egy kromoszoma probléma volt és az orvos is megnyugtatott, hogy ez sajnos elofordul. (AZ a terhesség is 2 honapon belul fogant)

A 2. Terhessegem egy hematomatol es veszes hanyastol leszamitva probléma mentes volt. A terheleses cukor eredmenye jo volt, nem volt magas vernyomasom, nem vizesedtem, nem volt kellemetlen a hanyastol eltekintve.

A szülés is probléma mentes volt.

Genetikai szurese nem indokolt 32 evesen csak ha mar voltal megelozo vetelesek vagy problems terhesseg.

En majd 2-3 ev mulva szeretnek kistesot a fiamnak, szóval boven leszek 35 mire a 2. Baba projektet megkezdjuk.

Ne idegelt magad. 4 hónap sem sok ido. Fiatalabb noknel is atlagosan 6-12 hónap mire sikerul.

máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
Amikor 31 évesen megszültem az elsőt, csak a kisebbségiek között volt nálam fiatalabb elsőgyerekes az osztályon. Az óvodai csoportban is fiatal anyukának szamítottam az elsővel. A másodikat 34 évesen szültem, vele már nem számítottam fiatalnak.
máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy a 23 évesre azt mondják jaj nem fontos a genetikai vizsgálat, minek csinálni prena tesztet. Csak 35 fölött érdemes.De mégis vannak olyan huszonévesek ahol kellett volna.

Szóval baj lehet 24 évesen és 42 évesen is, és lehet zökkenőmentes huszonévesen és negyvenesen is.

Erre nem lehet adni.

Mi lombikosok voltunk, én annyi minden faxságot össze olvastam a neten, hogy háromnegyede nem volt igaz. Te döntsd el mit szeretnél, hogy érzed magad benne stb… ne hallgass az ilyen olyan tanácsokra.

máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy sok! 42 vagyok és terhes. Na, az sok. Az első sajnos vetélés lett, de ez jól alakul. Mindkettő 5.próbálkozasra jött össze.

Genetikai tesztre a te korodban még nem küldenek, de ha megteheted érdemes, legalább akkor, ha bármi eltérést látnak, mert ahogy már írták, már gyakoribb a sérült baba fiataloknál, mert az idősebbek mind tesztelnek.

máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

33 éves vagyok, júliusban fogok szülni, első próbálkozásra összejött. 22 évesen szültem az elsőt, ő 11hónap alatt jött össze.Szerintem szerencse is kell hozzá.

Nem gondolom, hogy 32 évesen idős lennél a babához, még mindig jobb, mint amikor 18évesen szülnek a semmire, aztán itt írkálják a kérdést minden hónapban, hogy mikor utalják a családit...

Felelős szülő pedig életkortól függően megcsináltatja a szűrővizsgálatokat, sajnos fiatalon és idősebb korban is benne van a pakliban, hogy valami baja lehet a picinek.

Ne idegeskedj, próbálj nem rágörcsölni!

máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
34 vagyok, mire megszületik 35 leszek. Prenàt 32 évesen is csináltattam volna, akárcsak most. Én nem magam öregnek.
máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

32 évesen szültem a lányomat, és az ég világon semmi bajom nem volt sem a terhesség alatt, sem a szülésnél. Az igaz, hogy kivagyok, mint a liba, mert még 3,5 évesen is ébredt éjjelente. De, ha egy ilyen rosszul alvó gyereked lesz, akkor szerintem 29 évesen pont ugyanannyira készülsz ki.

A mai világban 32 évesen szülni, az még fiatal kor a magyar emberek között. Mondom ezt úgy, hogy rengeteg! ismerősöm van, aki 36, 37, 39, 42, 43! évesen lett először terhes. Vagy 38-39 évesen vállaltak be 2. terhességet.

Nyilván 30 alatt biológiai szempontból, terhelhetőség szempontjából ideálisabb lenne, de most sem vagy öreg, 3 év múlva sem leszel az.

A genetikai vizsgálatokról meg annyit, hogy van ismerősöm, akinek lombik ikrei fogantak a 40-hez közeledve. Minden ajánlott vizsgálatot elvégeztek, mindent rendben találtak, és újszülöttként derült ki, hogy Down az egyik... És itt most nem az illető korát bírálnám, hanem, hogy a vizsgálatok sem tudnak mindent kimutatni. Felesleges túlaggódni a dolgokat.

máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Első baba 8 honap alatt jött össze 34 évesen. Második azonnal 37 evesen. Egeszséges mindenki.
máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!