Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két érdekes infót olvastam...

Két érdekes infót olvastam itt az ikerterhességgel kapcsolatban. Ti is hallottatok ilyenről? Vagy tapasztalatok?

Figyelt kérdés

1. ha valaki sokáig szed fogamzásgátlót utána hajlamosabb lesz rá.

2. 30 feletti nőknál gakoribb.


Lehetséges ez?


2010. okt. 30. 22:25
 1/6 anonim válasza:
54%
nem, ezektől nem nő az ikerterhesség esélye. az ikerterhességek száma a mesterséges megtermékenyítések (IVF) miatt nő, ami gyakoribb 30 éves kor felett, tehát ilyen formában igaz, de amúgy a két dolognak nincs köze ahhoz hogy ikrek lesznek e
2010. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban nem tudom, de ikres rokon sose szedett fogigátlót, közel sincs 30, és spontán ikrei lettek. :D
2010. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Három olyan ismerősöm is van,akinek a családjában nem voltak ikrek,de évekig szedett fogamzásgátlót,és ikreket szült. Ez lehet véletlen is.
2010. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eredetileg én is így gondolom, tehát a közvetett összefüggés lehet az oka. Aki kiírta, viszont közvetlen összefüggésként hozta fel, ezért érdekesnek találtam, hátha tényleg van valami benne... Ellenvélemény? :-)
2010. okt. 30. 22:35
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

1, Én is hallottam, hogy fogamzásgátló abbahagyása után felborulhat a ciklus és a peteérés, és egyszerre több petesejt is kiszabadul. Barátnőmnek így lettek kétpetéjű ikrei.

2, A 30 éves kor felett szerintem is a mesterséges megtermékenyítés miatt lehet magasabb az ikresek száma.

2010. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

1. Ez így őnmagában nem igaz, hogy ha valaki sokáig szed fogigátlót, akkor hajlamosabb lesz rá. Csak közvetlenül az abbahagyás után lehet nagyobb esélye, mert a felborult hormonháztartás miatt előfordul, hogy több pete is megérik.

2. Ebben az esetben szerintem is a mesterséges megtermékenyítések növelik meg az ikerterhességek számát.

2010. okt. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!