Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 évesen korai lenne a...

20 évesen korai lenne a babavállalás?

Figyelt kérdés

Érdemes lakás, és autóhitel mellet vállalni egy babát, ráadásul 20 évesen?

Olyan jó lenne.


2009. jan. 7. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit korai lenne, de hangsúlyozom hogy ez az én meglátásom, és tapasztalatom. A gyerekek nagyon nagy változásokat hoznak a nők életében és a párkapcsolatban is. Én az első fiamat 27 a másodikat 32 évesen szültem. Szerintem várj még egy kicsit, építgessétek csinosítsátok az otthonotokat, szeressétek egymást, tölts még egy pár évet csak a pároddal kettesben, és miután rengeteg szép élménnyel gazdagodtatok, stabil az életetek, jöhetnek a csöppségek.
2009. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem 20 éves vagyok hanem jóval több és autó meg lakáshitel mellett vállaltunk babát, mert ha arra várnánk amíg egyik se lesz, akkor SOSE született volna gyermekünk.

Nekünk nincsenek rokonaink, akik támogattak volna, semmiféle ingatlanra nem számíthattunk, úgyhogy ez volt az egyetlen megoldás, hogy ha nem akartuk más zsebét tömni életünk végéig albérlet címszó alatt.

Mert az a fránya biológiai óra csak ketyeg...


Szóval szerintem ne ez tartson vissza. De azért abba érdemes belegondolni,hogy egész életed megváltozik és lekötöd magad egy életre. Nem nagyon lesz bulizás, meg szabad élet (persze ha neked nem hiányzik ez mert nem vagy olyan típus akkor nem szóltam :))

Vagy nem tudom van e a környezetedben egész kicsi baba de esetleg velük tölthetnél pár órát, mert annyiból már kiderül,hogy bizony ez 24 órás szolgálat.

Én se gondoltam,hogy ennyire nehéz (mielőtt megszületett volna a fiunk) persze csodálatos is, de azért nem könnyű:)

2009. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. 1 hónap múlva szülök autó és lakáshitel mellett vállaltuk a babát. Nem sok olyat ismerek akinek ne lenne minimum az egyik.

Szóval nem az a baj,h. hitel hanem,h. sztem is éld ki magad még.

Én 28 éves vagyok, a férjem 34. Kicsit kitolódtak az életkorok. A szüleim 20 és 23 évesek voltak amikor a nővérem született. Akkor az volt a normális.

Én egyébként 25 évesen akartam szülni vagyis úgy terveztem de akkor nem volt meg az ideális férfi hozzá. Mostmár megvan :-).


Üdv:

35 hetes kismama

2009. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elég fiatalnak tartom magam hozzá,ez tény. Sok kisgyerek van a környezetemben, és imádom őket. Valami megmagyarázhatatlan módon ők is szeretnek engem. Lehet, hogy ez vonz most annyira?
2009. jan. 7. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

35 hetes kismama vagyok.

Lehet de egyébként te érzed. Én már évek óta otthonülő tipus vagyok, szóval akár már 3-4 éve is simán lehetett volna ez alapján. Úgy értem engem már nem érdekel a bulizás nekem az inkább nyűg. Szivesebben elmegyek pl. kirándulni.

Oda akarok kilyukadni,h. lehet neked nem korai a gyerekvállalás de az tuti,h. akkor már nincs visszaút.

Még nem született meg a babám de azért félek "tőle". Az egyik munkatársam úgy mondta, onnantól kezdve mindennek vége...hát ez egy kicsit megrémít!

2009. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a hitel az ne tartson vissza, mert tényleg szinte nincs olyan ember akinek ne lenne, és ha arra várnánk , hogy ne legyen ,akkor kihalnánk . De szerintem a korod se tartson vissza, ha párod is úgy gondolja, hogy szeretne babát, akkor beszéljétek meg és miért ne!! Amúgyis lehet, hogy nem jön össze csak egy év múlva, akkor meg ott leszel 22 mire megszületik. MErt nem lehet tudni mikorra sikerül! Persze amikor elhatározza az ember magát, akkor egyből szeretné, de remélem azért nem kell annyit várnod rá. Én 23 leszek a nyáron ,6 éve együtt vagyunk párommal és mi is nagyon szeretnénk babát, de nekünk még nincs lakásunk szóval mi még arra gyúrunk, de utána jöhet a baba. Szerencsére nem kell majd hitlet felvennünk a házhoz.Kb. egy év és meg lesz! A lényeg az ,hogy nem lehet tudni kiben mikor ébrednek fel az anyai ösztönök!Ha mindeketten szeretnétek, akkor miért ne! Amúgy én se vagyok már egy bulizós, hogy minden hétvégén megyek, mi inkább egész nyáron utazunk, de azt majd egy gyerekkel is meg lehet tenni, szóval...Jó persze az első évben valószínűleg nem fogunk minden hétvégén utazni,mint most, de később lehet. Egy gyerekkel is meg lehet mindent oldani!

Párod hány éves? És mit szól a baba kérdéshez???

2009. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 20 vagyok, 5. hetes kismama.

Mi terveztük a babát. 5 éve együtt vagyunk, összeházasodtunk, vettünk házat, és most jön a kismókus :)

Ha tényleg komolyan gondolod a jövőt a pároddal, és szeretnétek mindketten a babát, akkor ne foglalkozz semmivel és senkivel. A hitel egy dolog, de gondolom nincsenek megélhetési gondjaitok.

Szerintem hajrá, ne rágódj rajta sokáig.

Életem egyik legszebb pillanata volt, amikor megjelent a 2 csík :)

Sok boldogságot.

2009. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban fiatal vagy még, de persze ezek az érzések természetesek, főleg, ha sokat vagy kicsik között!

Én, mióta megismertem a férjemet, 8 éve, azóta gyereket akarok. Na, de ez kevés. Közben meglett a ház, az autó, és bár a suli mellett bébiszitterkedtem 2 évet, 3 hónapossal és 5 hónapossal kezdtem (én tanítottam az anyukát...!!), mégis tudtam, hogy vannak még olyan, a józan ész által diktált dolgok, amikbe rengeteg erőt, stresszt is akár bele kell ölnöm, hogy olyanra sikerüljön, amilyenre szeretném.

Így 23 évesen kezdtünk el próbálkozni, és 12 hónap után, 24 évesen, tegnap teszteltem pozitívat!

Tényleg a világ legjobb érzése, azzal együtt, hogy még nem tudom felfogni..., de örülök minden eddiginek, és minden jövendőnek, most érzem, hogy, hogy tényleg minden a helyén van időben!

A hitelek... szinte mindenki így él... Nekünk is van...a számláink mínuszban... És?? A pénz nem boldogít, - közhely, de nagyon igaz.

Ha nincsenek ilyen elintézetlen ügyeid (pl. munka, diploma, lakásbővítés, világkörüli utazás :) ), mint nekem voltak, akkor vágjatok bele!

Sok sikert!

2009. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A párom febuárban lesz 25. Ő is a hitel miatt aggódik.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!

Gratulálok a kismamáknak!

2009. jan. 8. 11:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Hajrá! Én 20 éves vagyok, párommal lassan négy éve vagyunk együtt, már majd egy éve együtt lakunk és most tervezzük a babát, próbálkozunk. Szerintem a kor nem lényeges. Én is fiatal vagyok, de különösebben nem érdekel hogy mások mit mondanak a korai gyermekvállalásról. Nem a korod számít hanem az hogy tényleg szeretitek egymást, és mindketten akarjátok a picit!
2009. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!