Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan lehet tudni ha valaki...

Honnan lehet tudni ha valaki PCOS? Van valami tipikus tünet?

Figyelt kérdés
Ezzel teherbe lehet esni? Ha igen ettől lehet a babának baja?
2009. jan. 9. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

A PCO-t kezelni kell,hogy baba legyen.Férfias testalkat,erős hízás,főleg a hastájékon,rendszertelen vérzés,magas tesztoszteron(férfi nemi hormon) szint,szőrösödés,Uh-n látható ciszták a petefészken-méhben...,nőgyógyász meg tudja állapítani ha ez van és elkezdi a megfeleő kezelést.

[link]

2009. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én történetem. Amikor férjhez mentem 2005. -ben a nászúton elkezdtem pecsételgetni. Jó sokára meg is jött, tartott vagy pecsételéssel együtt 2-3 hétig. Aztán jó sokáig semmi, megint pecsételés, megint megjött. Már 42 napja véreztem amikor elmentem orvoshoz, azonnal műtét, kikapartak. Mondták nem ártana egy hormon vizsgálat, ultrahangon nem látszott semmi. Mondta a doki, ne izguljak, hiszen minden rendben van meg fog jönni, rendeződni fognak a dolgok. 2 hónap eltelt, megint megjött, 5 hete tartott, amikor elmentem egy profi nőgyógyászhoz, aki azt mondta nem kell kikaparni, hormonnal elmulasztja, majd meghozza és kezdjem el a fogamzás gátlót hogy kikapcsolja a dolgokat és adjon egy hormonlöketet. Görögországban volt az első napja a vérzésemnek, örültem, hogy működik a gyógyszer. Igenám, de a vérzés 3. napján elkezdett dőlni belőlem a vér, ott semmi nőgyógyász nem volt. Férjem mivel 1 héttel később jött utánunk beszélt az orvosommal, aki mondta hagyjuk abba a gyógyszert, ha hazajövök megnéz megint. Abbahagytam, a 3 hét nyaralásból 2 hétig dőlt belőlem a vér, a legnagyobb betét 1 óra alatt csurig megtelt. Érdekes módon napközben nem annyira... Hazajöttünk, megvizsgált, minden negatív. Mondta akkor hagyjuk a gyógyszert. Megjött megint 50 valahanyadik ciklusnapon, 3 hétig véreztem, de mivel szedtem a vérzéscsillapítót, hamar el is múlott. Megint aktuális volt a dolog, hogy megjöjjön, meg is jött, de annyira elöntött a vér, hogy a vérzés 4. napján a munkahelyemről a kórházba vittek, a nagy betét fél óra alatt teljesen megtelt. Akkor mindenféle vérzéscsillapítók, injekciók, vizsgálatok. Persze minden negatív... akkor már zokogtam a tehetetlenségtől, hiszen akkor már 2 éves házasok révén babát szerettünk volna. Persze a sógornőm aki gondolt egyet azonnal terhes lett... mondanom se kell kiborultam. Mondta az orvos, hogy szigorú ellenőrzés mellett kezdjünk el fogamzásgátlót. Következő vérzéskor bevettem, ez 2007. novemberében volt. Azt mondta fél év, rendszeres kontroll. Úgy gondoltuk hogy sikerült, hiszen 28 napos lett a ciklusom, nem pecsételgettem, szuper mennyisége volt a vérzésnek. Februárban vettem be az utolsó bogyót, szurkoltam hogy megmaradjon minden jól.. Úgy is lett, 28 napra megjött, mondta a doki, mindent bele. Ha néhány hónapon belül nincs baba, akkor menjünk vissza. Az uh negatív lett, a pecsételés ami vérzés előtt volt, a doki szerint normális. Lelet normális, működő petefészkek, méh normális, egynletes felülettel. Baba sehol, mondta adjunk még neki novemberig időt. November elején azt mondtam, fene az orvosomba, irány a meddőségi, hiszen ez már nem állapot. A ciklusom 28 napos maradt és szinte már a fülemen is a kisfickók folytak, kiszámoltuk, mindent beleadtunk. Annyi probléma volt, hogy pecsételgettem, más minden rendben volt velem. November közepére ismerős által kaptam időpontot a meddőségin, ott elkezdődött a kivizsgálás. Férjemnél minden rendben, hormonjaim nekem is jók, van peteérés is, de ! A terheléses inzulinom az egekben van, és tele a petefészkem apró pici cisztákkal. Tele... 4-5db volt. Vagyis amióta leálltam a gyógyszerrel nem is volt peteérésem sem. A magas inzulin miatt nincs tüszőrepedés, és a szabályos méhemben valami mioma vagy polip található. Diagnózis: PCOS.

Nem vagyok se pattanásos, se annyira elhízott, vagyis egyenletes az alkatom, szőrösödés se jellemző, sőt 2-3 havonta gyantázom a hónaljamat. Az endokrinológián ami még 2 évvel ezelőtt vol se volt egyik hormonommal se probléma. 4 hete szedem a gyógyszert és várom a csodát. :-) Én így tudtam meg hogy PCO-m van, nem tipikus tünetekkel. Ezer bocsi ha hosszúra nyújtottam.

2009. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

meg egy pcos sztori:

en 120 kilos voltam, amikor ugy dontottem le fogok fogyni. ugy annyira sose zavart a sulyom, de ha az egeszsegemre ramegy, az mar baj. elmentem dokihoz, aki pcost diagnosztizalt.

elkuldott nodokihoz, aki azt mondta, hogyha gyereket akarok csinal lakroszkopiat vagy mit, ha nem, akkor ir fel dianet (fogamzasgatlot)

ja, a menzim rendszeres volt.

mondtam hogy en nem tunetmentesedni, hanem meggyogyulni szeretnek.

egy nyaron keresztul szinte minden nap mas korhazban, nogyogyasznal voltam, nagyon rossz velemenyem lett a magyar korhazakbol, ugy bantak velem mint a kutyaval, meg nagyon rossz volt, aztan valahogy a tétényibe kavarodtam.

(ja, a terheleses cukrom is jó volt, csak a tesztoszeronom, az lh fs arany, meg a sargatesttel voltak gondjaim)

szoval a tetenyiben egy bizonyos tuu doktor, megnezte a leleteimet (nagyon kedves, vicces doktor volt, elso doki, aki emberkent bant velem), szoval megnezte, mondta, hogy nagyon szepen felderitettek, hogy mi a bajom, akkor miert nem kezeltek? irt fel merkformint, es visszarendelt 3 honap mulvara, mondta max fel evig kell szednem a gyogyszert.

a haziorvosom rakerdezett cukros vagyok e, mondom nem, miert lennek? a valasza az volt, hogy a merkformint altalaban cukrosoknak irjak fel. mondom nem erdekel mit mond, ezt mondta a doki, irja fel, es en szedem.

mellette beszeltem diatetikussal

szeptemberben kezdtem a kurat, novemberben lement 10 kilo, abban az evben meg 10, es a rakovetkezo evben meg 10, es meg utana meg tiz. (de csak egy evig szedtem a merket, nem fel evig)

a hajam nagyon durvan kihullott sajnos, viszont amikor utana elmentem nodokihoz, es megvizsgalt, verkep, hormon, anyamkinja, mondta, hogy nem vagyok pcos, igen latja, hogy a tesztoszteron ketszer annyi (azelott kb 100x annyi volt, mint a normalis!!), meg kicsit tobb a sargatest hormonom (en erre a mai napig azt mondom, hogy szerencse, mert nem barnaztam, es nem volt sargatest hormon elegtelenseg), de kulonben teljesen rendben vagyok, nagyon szep a méhnyálkahártya vastagsag, meg minden, szoval indulhat a babaproject.


sok pcos clostizik, és akkor persze nem kell met/merk kura, viszont sokkal nagyobb a pcosok vetelesi aranya, es nehezebben is jon ossze a baba, szóval en azota tenyleg minden ilyen jellegu kerdesnel ajanlom a met kurat, meg mas a tudat, kevesbe aggodik az ember, ha egeszsegesen vag neki az emberlanya.


elnezest, ha hosszu lettem

2009. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 hete szedem és még "csak" 2.5 kilót fogytam. Remélem megy még lejjebb. 82 vagyok.
2009. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is megvan a tortenetem: egy eve probalkozunk, de sajnos menzim nincs csak gyogyszer segitsegevel. Most allapitottak meg a PCOS-t, eddig nem is gondoltak ra. Vekony vagyok, mondhatni sovany, semmi extra szor,egyaltalan semmi tunet a menzi kimaradasan kivul. Nem is akartak ra eddig tesztelni, merthogy "tuti" nincs. Es most tessek. Kicsit ugy erzem elvesztegettunk egy evet, de most mar remelem hamarosan jon valtozas. Kicsit felek, de az ido majd megoldja remelem. Kitartas minden PCOS-nek:-)))!
2009. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!