Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan, hogy megérett a...

Van olyan, hogy megérett a petesejt, ott van épp jókor kellő számú spermium, és mégsem történik megtermékenyülés?

Figyelt kérdés

Ha van ilyen,akkor miért?

Ha most lesarkítom a szituációt,és azt nézem,hogy van egy érett petesejt és körülötte tucatnyi spermium,akkor hogy fordulhat elő olyan hogy egyik sem akarja vagy tudja megtermékenyíteni?


2010. nov. 23. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
van. nekem egy orvos mondta, hogy a nőknek átlagosan 1-3 olyan minőségű petesejtje érik meg egy évben, amiből baba is lehet. tehát a minőség is lényeg (és ez pl. romlik a korral)
2010. nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A teherbeesés folyamata nem annyiból áll,hogy megtermékenyíti a spermium a petesejtet,ezen túl még egy csomó mindennek flottul kell mennie.És nem tudod kiszúrni egyből,h pont ez a baj.Szabályosan kell osztódnia,áthaladni a petevezetőn,és szabályosan beágyazódnia a méhbe.
2010. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2010. nov. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem vall érelmes felnőtt gondolkodásra,de bevallom,én pont így gondoltam,mint ahogyan az alábbi idézetben van:


(a linkelt oldalról vágtam ki a bevezetést) :-))


"A képlet első látásra egyszerűnek tűnik: az érett petesejt kiszabadul a tüszőből, elindul minden hónapban szokásos vándorútjára. Ha a megfelelő pillanatban spermiumok érkeznek a helyszínre, a legrátermettebb behatol a petesejtbe, és új élet fogan."

2010. nov. 24. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Linkes vagyok. Hát jó lenne ha ilyen egyszerű lenne:-))))

Csak az út közbenii "öldöklést" nem kalkuláljuk. Pedig ez is része a történetnek...

2010. nov. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!