Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pco-ra hatásos a barátcserje...

Pco-ra hatásos a barátcserje kapszula?

Figyelt kérdés
Ma diagnosztizálták és teljesen kétségbeestem.Úgy gondoltam hogy a hormon gyógyszerek mellett szedném.
2010. nov. 25. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen hormongyógyszert kaptál?

Pcos-sal érdemes endokrinológushoz fordulni, mert nem nőgyógyászati betegség, hanem az esetek többségében szénhidrát anyagcsere betegség, inzulinrezisztencia áll a háttérben. Ezt pedig nem hormonnal, nem Clostival kell kezelni(ez nem is hormon), hanem metforminnal, ami az inzulinszintet szabályozza. Diétázni és mozogni kell mellette, mert önmagában nem biztos, hogy segít.

Én pcos és IR-es vagyok, endodoki kezel, diétázom, rendeződni látszik a ciklusom, nem hullik már a hajam, és a bőröm is sokat javult. Szedek mellette Mastodynon tablettát (ez is barátcserje) a nőgyógyászom tanácsára. Nem tudom hol tartanék nélküle.

A pcos-t azért érdemes nagyon alaposan és hozzáértővel kivizsgáltatni, mert a 2-es típusú cukorbetegség előszobája lehet. Teherbe lehet esni, de normális kezelés nélkül sokkal nagyobb a vetelés kockázata sajnos.

A pco-szindroma.hu-t érdemes nagyon átolvasni, hasznos infókat találsz. Orvost találsz: mensmentis.hu

2010. nov. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.clostyt kaptam.akkor azzal nem leszek előrébb?
2010. nov. 26. 14:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam neked nemrég. Csak ismételni tudom magam, érdemes lenne felkeresned egy pco-hoz értő endokrinológust. Önmagában a Closti nem megoldás szerintem, én kaptam még kezeletlen pcos-ként, nekem nem segített, még pé-m sem lett.

A Closti nem hormon, hanem egy olyan gyógyszer, ami az agyalapi mirigy stimulálásával serketi a peteérést.

Érdemes mellette E vitamint, vagy méhpempőt szedni, mert elvékonyíthatja a méh nyálkahártyát és akkor nem lesz hová beágyazódni. Valamint alapos dokik figyelik hány tüsző érik meg, kb. mikor várható a repedés.

A barátcserjének legalább 3 hónap kell, míg kifejti a hatását.

Milyen más tüneted van? Ciklus, súly, haj, bőr problémák?

Milyen a hormonpaneled? LH/FSH, tesztoszteron, prolaktin,TSH? Ezeket nézték neked, vagy csak UH alapján mondta a doki, hogy pco? (ez nem uyganaz mint a pcos)

2010. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!