Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelentenek ezek a szavak,...

Mit jelentenek ezek a szavak, kifejezések? Nem vagyok teljesen tisztába velük.

Figyelt kérdés
Mi az a PCOS,ovuláció,és olyan létezik,hogy valakinek nincs peteérése?És ez mitől lehet,és mik a tünetei?Még nem igazán vagyok tisztába az ilyen nőgyógyászati kifejezésekkel.
2010. dec. 9. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

PCOS-t nem tudom pontosan, az ovuláció=peteérés.

Igen, simán létezik olyan, hogy nincs peteérés, és semmi tünete nincs sajnos. Ennek az oka hormonális eredetű, amit többnyire gyógyszeresen tudnak kezelni

2010. dec. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Eszembe jutott még egy kifejezés amit nem tudok:inszemináció?
2010. dec. 9. 09:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Az inszemináció, amikor a doki egy "fecskendő" segítségével a méhbe juttatja a hímivarsejtet!
2010. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 vagyok!

A PCOS: A nők hozzávetőlegesen 10%-át érinti.


A kórkép elnevezése félrevezető, ugyanis a cisztás petefészek csupán egyik lehetséges, de nem kötelező tünete!


A hátterében félresiklott anyagcsere áll, amelynek diagnosztizálása és kezelése elsősorban belgyógyászati feladat.


Ezt a honlapot a szerkesztői azért hozták létre 2006 nyarán, hogy segítő kezet nyújtsanak a PCOS-ban szenvedő sorstársaknak. A honlapnak feladata, hogy megértesse az olvasókkal azt: ezt a szindrómát komolyan kell venni, megfelelő szakemberekkel kell kivizsgáltatni.


Meg kell értetnie azt, hogy a szindróma véglegesen nem gyógyítható, ámde kezelhető, életmódváltással és megfelelő gyógyszerek szedésével (ha szükséges). Továbbá rá kell döbbentenie arra, hogy elhanyagolása esetén hosszú távú szövődményekkel kellhet számolni.

2010. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.A párommal kisbabát tervezünk.Eddig nem vettem túl komolyan ezeket a dolgokat,de most hogy már 8 hónap sikertelen próbálkozás után vagyunk elkezdtem aggódni.A ciklusaim teljesen rendben vannak,szinte percre pontosan.Évente megjelentem rákszűrésen ott is minden rendben volt.Elkezdtem mérni a reggeli hőmet,de az nagyon alacsony.A maximum 36,de ettől csak alacsonyabb.Nem tudom mi lehet a gond?Mik a meddőség jelei?
2010. dec. 9. 09:17
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok!

Elmondjam mi a gond? Hogy rágörcsölsz! Ne hőmérőzz kérlek! Ha még csak most kezdtetek el próbálkozni, akkor felesleges. Hagyjuk meg a babának,hogy magától, spontán, minden külső trükközés által jöjjön össze. Jönni fog hidd el! Mi majd tavasszal szeretnénk nekiállni, de megfogadtam,hogy az első 2-3 hónapban semmit nem fogok csinálni. Se hőmérő, se ovuteszt. Csak összebújunk minden másnap!:) Aztán ha valamiért mégsem jön, akkor kezdek el külső segítséget bevonni! Ilyenek meg,hogy PCOS, meg inszem ne is gondolkodj! Esetleg egy év után!

Sok sikert!

2010. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs, most láttam,hogy 8 hónapja próbálkoztok!

ÉN a helyedben akkor felkeresnék egy magándokit (ha még nincs) és azt füllenteném,hogy már éve akarjuk, de nem jön. Egy év alatt nem nagyon foglalkoznak az emberrel!

Mégegyszer ne haragudj!

2010. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A szádban méred a hődet???
2010. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ne,hónaljnál.Köszi a válaszodat
2010. dec. 9. 09:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Mért ez fontos?
2010. dec. 9. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!