Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6 éve dohányzom, fogamzásgátló...

6 éve dohányzom, fogamzásgátlót is szedek. Félek, ha a párommal babát szeretnénk, emiatt nem jönne össze! Persze ha eljön az idő, mindkettőt mellőzöm. Jogos lehet a félelmem?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

szia.

A dohányzás nem kizáró oka a teherbeesésnek de mondjuk okozhat meddőséget és növeli a vetélés kockázatát és a születendő gyermekednél az asztma kialakulásának a veszélyét , a fogamzásgátlót meg mindenképp hagyd abba mert azzal teherbe esni elég nehéz de ha mégis sikerül bajt is csinálhat.

A félelmed azon esetben lehet jogos ha a dohányzást nem tudod letenni ha megtudnád hogy babód lesz , és feljebb leírtak alapján.

De kívánom hogy minél előbb sikerüljön.

Párod is dohányzik?

2009. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Párom is és én is évek óta dohányzunk és mindkettő terhességem elsőre összejött! Persze ha összejön a dohányzást abba kell hagyni, vagy még mielőtt nekiálltok a babagyártásnak:) De attól hogy dohányzol/dohányoztál, a baba megfogan:)
2009. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én már 10 éve dohányoztam, a párom ugyszintén, mégis elsőre összejött a baba.
2009. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt terhes lettem, már 14 éve dohányoztam kisebb nagyobb szünetekkel, és már 7 éve fogamzásgátlót is szedtem folyamatosan, szünet nélkül. Párom is főiskolás kora óta dohányzik. A baba 3-4 hónapon belül, mindenféle rásegítés, odafigyelés, "görcsölés" nélkül összejött.
2009. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg még nem tervezünk babát,de féltem ha eljön az idő,baj lesz.A párom is dohányzik legalább 8 éve.Mondjuk alkoholt nagyon ritkán iszik.:-)Köszönöm a válaszaitokat,kicsit megnyugtattatok!Mondjuk úgy vélem hogy a dohányzás amúgy is káros,úgyhogy minden erőmmel azon vagyok hogy abba hagyjam/hagyjuk!Tartok attól is - hogy ugye minden embernek más a szervezete - nehogy örökletes legyen.Nővéremnek elég nehezen jött össze a baba.Bár,mondjuk összejött...Hmmm
2009. jan. 20. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!