Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan hogyan szedjem az E...

Pontosan hogyan szedjem az E vitamint és folsavat? Recept nélkül adják? Tényleg nagyobb lesz a valószínűsége a terhességnek?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy többen is E vitamint és folsavat szednek a mielőbbi teherbeesésért. Erről kérdeznék, recept nélkül lehet kapni gyógyszertárban? Hogy kell kérni (mármint van vmi terméknév, vagy csak mondjam hogy E vitamint és folsavat kérek)? És hogyan kell szedni? Nagyon szépen köszönök minden segítséget :)
2009. jan. 20. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Dm-ben vettem az E-vitamint és a folsavat is. Naponta 1-et veszek be mindkettőból. (Az E-vitamin 200mg-os; azt szedi a férjem is)Remélem használ,még az elején járok, bár én is szívesen olvasnék olyanokról, akik úgy gondolják, ez segített vmt.

2009. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem növeli a valószínűségét annak, hogy teherbe ess, viszont ha sikerül teherbe esned, nagyon fontos lesz a folsav és a vitaminok a babának, úgyhogy szedd nyugodtan!
2009. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Idézek erről a fórumról, egy korábbi válasz volt egy hasonló kérdésre:

'Az E vitamint a dokim el is magyarázta, hogy hogyan segít: progreszteron termelésrre készteti a májat, ami a beágyazódás hormonja, így nagyobb az esélye a sikeres beágyazódásnak.'


Mindemellett sejtregeneráló. Szóval jó hatása van, én hiszek benne.

Másrészt úgy gondolom, az sem baj, ha terhesség előtt szedünk magzatvédő v más vitaminokat, mert felkészíti a szervezetet a terhességre és sok barátnőm, sógornőm a terhesség első harmadában nem tudott beszedni semmit, mert kihányták.

Úgyh. szerintem jó dolog vitaminokat szedni a zöldség-gyümölcs mellé.

2009. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az e vitamin tényleg segít, de a napi 200 mg sok! mivel zsírban oldódik, ezért fel is halmozódik ha sok van belőle és az viszont már árt a babának! Én is 200 mg-osat szedek, de csak egy héten két szemet. A barátnőmnek igy is segített.
2009. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek a segítséget! :)Akkor a Dm-ben utánanézek, és elkezdem szedni.

Remélem hogy nekem is segíteni fog hamarosan! :)

2009. jan. 20. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!