Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt egy sikertelen terhessége...

Volt egy sikertelen terhességem februárban (a baba rendesen beágyazódott más oka volt a vetélésnek), akkor nagy valószínűséggel a petevezetékeim átjárhatók? Nem sikerül újra teherbe esnem és már mindenre gondolok.

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Így ezt nem lehet megmondani... Mi volt az a más ok, ami a vetéléshez vezetett? Ha ezt leírnád, nagyobb eséllyel tudnék pontosabban válaszolni Neked.
2009. jan. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudtak válaszolni rá, hogy mitől lehetett, sőt első terhesség volt és azt mondták ilyenkor nem is kezdik el vizsgálni az okát. Egyszerűen megtörtént és kész, majd a következő sikerül. Nagyon sok nőnek megy el a babája, főleg az első. Nos engem valahogy nem nyugtattak meg ezek a válaszok. Amúgy meg mindent rendben talált a doki, igaz a kaparás után elég sok problémám lett a ciklusommal, havonta jártam hozzá ultrahangra, de augusztus óta nem voltam. Azóta próbálkozunk gőzerővel, de eddig sikertelenül. Azt mondta, ha tavaszig nem sikerül akkor felturbózzuk a dolgot egy kis gyógyszerrel, nem tudom mire gondolhatott, de én szívem szerint természetesen szeretnék teherbe esni, félek mindenféle gyógyszertől. És csak azért tettem fel ezt a butácska kérdést, mert reménykedek, ha már egyszer sikerült másodszorra is mennie kéne, de remélem ő már meg is fog születni :)

Köszönöm a válaszod!

2009. jan. 23. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sem volt könnyű teherbe esnem vetélés után. Igaz, én nem engedtem magam kürettel befejezni, azt kértem orvosomtól, ha van rá mód, akkor természetesen is gyógyulhat a méh.Nem piszkált, csak méhösszehúzót adott (cseppek) és valami antibiotikum. Igaz 2 héttel tovább gyógyultam, mint kürettel lettem volna, de azóta szültem 2 egészséges gyermeket.

A legjobb módszerem, amit ajánlani tudok az ovulációs teszt. Nem olcsó, de nekem mindig bevált!


Sok sikert és kevés stresszet!

2009. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Valóban, a korai vetéléseket hagyják az orvosok, mert ilyenkor a természet szelektál- és többnyire jól teszi... Ha ez nekünk, nőknek fájdalmas is.


Ovuteszttel kiderül, van-e peteérésed, első körben tényleg próbáld meg azt. Gyógyszer (ami általában peteérést segítő készítmény első körben, ne félj tőle!) előtt is jó, ha tudod, van- e ovud. Hőmérőzzél! Azt úgyis kérni fogja a doki egyszercsak- ez a legbiztosabb módja hogy megállapítsad, van- e peteérés. Ovuteszttel együtt sokat elárul majd a testedről.

Ha nem van peteérésed, az nem gondolnám, hogy a missed ab vagy a vetélés miatt lehet- és ha nem lettek cisztáid pont a petevezetőn, akkor szinte kizárt, hogy ne legyenek átjárhatóak.

2009. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az első vetélésem után nekem is azt mondta a doki, hogy ez előfordul, és elküldött szerologiai vérvételre. Ebből persze semmi sem derült ki. Sajnos ezek után még volt 4 vetélésem, és csak tavaly derült fény arra, hogy a progeszteron hormonon alacsony.

Nálad néztek hormonokat? Hány hetesen vesztetted el a babát?

2009. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nálam a gyógyszeres kezelés clostybeggy szedését jelentette. Sajnos a gyógyszer megvékonyitotta a méhnyálkahártyámat. Most azt javasolta a doki, hogy ne szedjem. Viszont ha sikerül teherbeesnem akkor rögtön fel kell keresnem mert utrogestant fogok kapni.
2009. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! 8 hetesen veszítettem el a babámat :( Utána már nem csináltak labort, de az első vérvételem teljesen tökéletes lett, ezért nem is gondoltam volna, hogy bármi baj lehet, szóval eléggé ledöbbentem. Az ember azt gondolná, ha egészséges a babának is annak kellene lennie, de ez nem így lett. Akkor próbálkozunk tovább és reménykedek.

Sok sikert nektek is, szívből kívánom :))

2009. jan. 23. 17:07
 8/10 anonim ***** válasza:
NEkem is sajnos pár nappal a 12.hét előtt ment el a babóm:( tavaly májusban! Jobban mondva nem is ment el rendesen,hanem be kellett segíteni műtéttel:( Állítólag már 2 hete nem élt a magzat! Egyszerűen a mai napig nem tudom feldolgozni,mert minden rendben volt a vérképnél is és minden egyéb vizsgálatokkal is!! Semmi problémám nem volt ami arra utalt volna hogy nem él a babókám:( Azóta mi nem próbálkoztunk de most megijedtem a válaszoktól,hogy mi van ha nem lehet babám!!? Nekem a műtét óta semmi vizsgálatot nem csináltak!
2009. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Három terhesség és vetélés után én úgy gondolom, hogy a biológiai tények mellett nagyon, de nagyon sokat befolyásolnak a lelki tényezők. Az első és a második terhességem a 3. próbálkozós hónapban fogant, a harmadikra több mint egy évet kellett várni. Hiába néztem ovulációs mikroszkópot, ovutesztet, voltunk kétnaponta együtt a párommal, háromszor ráadásul pont szabadságon, nem sikerült, és odáig jutottam, hogy a ciklusom is felborult. Úgy gondolom, hogy a lelki teher miatt. Aztán elmentem talpreflexológiára, "terápiás" beszélgetésekre természetgyógyászokkal, lenyugodtam, és néhány hónapig már nem is akartam, hogy sikerüljön, mert házat újítottunk, ill. utazást terveztünk, és akkor aztán sikerült, pedig csak egyszer voltunk együtt a ciklus alatt. Mivel veszélyeztetett terhes lettem, nem tudtam segíteni tovább a felújításban, és le kellett mondanom az utazásról (ezt tudtam előre, ezért is nem terveztem még az újabb terhességet). Tehát bejött az, hogy ha az ember el tudja engedni, akkor sikerül. Csak ezt iszonyúan nehéz megtenni. (Sajnos ez a terhességem is elhalt, de mostmár legalább kiderült, hogy miért.)

Tehát azt javaslom, hogy amellett, hogy néhány alapvető vizsgálatot megcsinálnak (ha egyáltalán megcsinálnak az első vetélés után), mindenképpen próbálj meg a lelki dolgokkal is foglalkozni. Amíg félsz attól, hogy valami probléma van, addig nehezebben fog sikerülni. Tehát vagy próbálj meg utána járni, vagy hidd el, hogy ez csak egy természetes szelekció volt, és semmi gond veled.

Egyébként van két ismerősöm, akiknek az első terhességük megszakadt. Utána az egyik viszonylag hamar babásodott, a másik viszont másfél év után, de ő sem gyógyszeres, hanem "lelki" kezelés után.

2009. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és megfogadom a tanácsod (egyébként már többször gondoltam rá)elmegyek valahova ahol ki tudom beszélni magamból ezt a fájdalmat, mert igazad van egyszerűen nem tudok szabadulni a rossz gondolatoktól és rettegek, hogy a következő egyáltalán megmarad-e. Sajnos a családom is közrejátszott ebben, hogy nem tudom feldolgozni, mert mindenki annyira lazán vette a vetélés hírét, hogy ott még végülis szinte semmi nem volt, annyira korán elment és így ezek után már úgy gondoltam akkor nincs értelme velük beszélgetnem az érzéseimről. Csak a párommal beszéltem róla, mivel ő látta, hogy utána még egy hónappal is sokat sírtam és még a mai napig könnybe lábad a szemem, ha rá gondolok (most is, hogy irom ezeket a sorokat). Szóval biztosan elmegyek jót fog tenni. Köszönöm és sok sikert kívánok nektek is a babához!
2009. jan. 24. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!