Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a jobb, ha nem jön össze a...

Mi a jobb, ha nem jön össze a baba: érdemes előbb különböző természetes dolgokkal (tea) próbálkozni, vagy egyből a drasztikusabb megoldáshoz folyamodni (gyógyszerek)?

Figyelt kérdés
Pár napja írtam, hogy nekem több havi mensim is ki szokott maradni. Már bejelentkeztem szerdára dokihoz. Kérjem tőle azokat a gyógyszereket/Clostybegy, Norcolut/ amiket itt olvastam (és sok embernek segítet már?
2008. jan. 20. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem kezd a gyógyszerrel nyugodtan, de ez az én véleményem, az orvosok tapasztalatból mondom ezeket a teákat nem nagyon ismerik, így nem is ajánlják,bár sokan esküsznek rá, és is azt mondom ,kezd a gyógyszerrel.Sok sikert!
2008. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

miért kell mindjárt a gyógyszereket ajánlani??

menj el természetgyógyászhoz, keress a fórumokon szakembert ebben a témában pl. nőklapja café stb...

van pl aki reikivel, masszázzsal, reflexológia stb annyi, de annyi módszer van.

a legfontosabb, hogy nem kell elkeseredni!

mindennek megvan az ideje, a késlekedésnek is..

hidd el a lélek, nagyon akar jönni, sőt ...de vannak bizonyost körülmények ami miatt várni kell rá, és ha egy türelmetlen ember vagy, akkor próbára leszel téve hidd el..

a pszichés okokról nem is beszélek!

2008. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Én sem vagyok hive a gyógyszereknek, osztom a második hozzászóló véleményét. Én például kineziologushoz járok, sok mindent megtudtam magamról az érzéseimről. Én is nagyon szeretnék már kisbabát, de gyógyszert nem fogok szedni.
2008. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek igaza van, de szerintem először azt kell megkeresni, hogy testi oka van-e, hogy nem sikerül. A gyógytea , pszichológus, stb akkor tud segíteni, ha fizikálisan egyébként lehetséges a teherbeesés. Ha a mensid kimarad, az (szerintem, de én nem vagyok orvos) valamilyen szervi problémára vagy életviteli okokra vezethető vissza. Amikor 10 éve üzletkötőként dolgoztam és egész napokat evés nélkül csináltam végig, nemcsak a fogaim romlottak el, de a mensim rendszertelenségével is baj volt. A leírt gyógyszerek nem helyettesítik a helyes életmódot. Tehát szerintem, kivizsgálást kérj először, ha ott minden rendben van, akkor a természetes gyógymódok, utána gyógyszer és csak ha már mindenen túlvagy és nem segített, bármiféle beavatkozást vagy kezelést csak akkor engedj. Ami biztosan vár rád: reggeli, azonos időpontban hőmérőzés és hüvelyi ultrahang peteéréskor. Tapaszatlatból írom, most 16 hetes a bébikém a pocakomban.
2008. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bízz az orvosodban.Ő fogja tudni hogy mi a jobb.Beszéld meg vele.Én nem hiszek a teás és egyéb lötyis dolgokban.Így próbálkoztam először, addig hittem benne, de hiába.A norcolut hatására viszont volt peteérésem.Utánna a closti.Sok sikert.Kinél mi válik be!
2008. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nődokihoz menj, ha ilyen sokat késik, meg kimaradnak hónapok. Ha kideríti az okát, akkor még mindig választhatsz kezelési módot (természetes gyógymód vagy gyógyszer). A természetgyógyász nem lát beléd, ő is csak akkor tud megfelelő módon segíteni, ha tudja pl mi nem működik.

És nem szabad egyből gyógyszert szedni kivizsgálás nélkül, ami alatt nem egy manuális vizsgálatot értek, hanem minimum egy vérvételt, uh-t stb. amiből már lehet látni is valamit.

2008. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólók sok hasznos véleményéhez.

Először is mióta próbálkoztok?Tanulmányoztad e a szervezeted, a peteérést, mégha rendszertelen is a ciklusod, hőmérőzéssel, ovu-teszttel,nyák vizsgálattal?-gondolom a kimaradt menzeszekkel ez azért nem könnyű..de talán volt követhetőbb ciklusod is..

Első nekifutásra én is a természetes módszereket ajánlom, nem vagyok a gyógyszerek ellen, adott esetben megvan a létjogosultságuk,de tudni kell, hogy erőteljes beavatkozást jelentenek a szervezetbe és vannak kockázatai-nemkívánatos mellékhatások. Ha szelídebb, természetesebb módszer is segíthet, inkább 1.ször annak kell esélyt adni. Én egy gyógynövényes komplexet szedek, nagyon jókat hallottam róla ésjó tapasztalataim vannak vele,ciklusom a szedés ideje alatt beállt!!.Az orvosi kivizsgálás viszont hasznos lehet, pláne rendszertelen ciklus esetén,megtudhatod,milyenek a hormonszintejid pl.

Vagy lehet, hogy diagnosztizálható okot talál, pl. petevezeték elzáródás, és akkor azt meg lehet oldani.

2008. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!