Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A tojásfehérjés nyák megelőzi...

A tojásfehérjés nyák megelőzi az ovulációt vagy pont aznap van?

Figyelt kérdés
Nekem csak 1 napon keresztül volt ilyen és azt hittem, az az ovu napja, de vhol meg azt olvastam, hogy megelőzi (1nappal). Hogy van ez?
2009. jan. 26. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor megjelenik a toj.feh. nyák, akkor várható az ovu. Van akinek 1 napig van, van akinek 5 napig a folyás. Az ovu a legutolsó legjobb minőségű nyákú napon van. Mivel Neked csak egy napig volt, ezért feltételezem, hogy aznap volt az ovud. Ugyanis ez a nyák segíti elő legjobban a spermák feljutását a petesejthez. Ilyenkor áthatolható a méhnyak.
2009. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát akkor nem előtte, hanem aznap van!
2009. jan. 26. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pont most olvastam a Billings módszerről: A tüszőérés megkezdődését jelzi a nyák termelődése.

A tüsző megrepedését a nyák síkosságának a megszűnése jelzi. Ennek az az oka, hogy a tüszőrepedés után termelődő sárgatesthormon a nyák biofizikai jellemzőit megváltoztatja. Ez abban nyilvánul meg, hogy a nyák síkossága, csúszóssága észrevehetően megszűnik.


A fentiekből következik, hogy a Billings-módszerrel biztonságosan meg lehet állapítani a tüszőérés megindulását, az érés idejét, valamint az érett tüsző megrepedésének, ezáltal a petesejt szabaddá válásának a megtörténtét. Így teszi lehetővé a női ciklus élettani jelenségeinek tudatos nyomon követését.

2009. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez elég részletes, köszönöm szépen!!!
2009. jan. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!