Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen gyógyszer valójában a...

Milyen gyógyszer valójában a Duphaston? Mire jó? Volt egy vetélésem és a dokim azt mondta, hogy a következő terhességnél azt kell szednem!

Figyelt kérdés
Aki ilyen gyógyszert szedett az hányadik héttől szedte? És medig kell? Gondolom akik ide tévedtek a kérdésemhez sajnos van tapasztalatotok. Nekem edig 3 terheségem volt, abból kettő babit szültem, most a harmadik ment el. Már a nem várt előtt volt egy hétig barna folyásom és egy héttel a poz. teszt után meg erős vérzéssel elment a baba. gyébként minden mensi előtt szokott lenni már egy héttel ilyen barna folyásom, említettem a dokinak, azt mondta, hogy ez nem gond, de valahol meg olvastam, hogy utalhat sárgatest elégtelenségre. Most akkor kinek van igaza? Félek, nem szeretném, ha újra megtörténne velem.
2009. jan. 26. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is szedtem,mert nekem is volt egy vetélésem és a következő terhességnél is a 6héten elkezdtem vérezni,azonnal doki Rutascorbint és Duphastont kellet szednem a 12.hétig,már 4nap után elmúlt a vérezgetés és azóta megszületett a kisfiam aki,gyönyörü,és egészséges és már5hónapos.

2009. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Progeszteron pótlásra adják. Akiről tudják, hogy sárgatest elégtelensége annak alapból, de sokszor csak egy előző vetélés miatt megelőzésképpen. (akkor is ha nem ilyen probléma okozta a vetélést)
2009. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szedtem. A pozitív tesztem utáni napon kezdtem el szedni és a 12. hétig szedtem 3x1-et. Ez egy progeszterontabletta, segít megtartani a terhességet. Én korábban meddőségkezelés részeként kaptam, aztán volt egy vetélésem és a kövinél kaptam rögtön, de általában már egy kis barnázásra is felírják.

Ne aggódj, a babának nem lesz semmi baja tőle!

2009. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem nálam sem lesz gond a következővel. :)))
2009. jan. 27. 08:58
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is felírták ezt a gyógyszert de nem vagyok terhes hanem elmaradt ebben a hónapban a mensim pedig már rendszeres volt.akkor valyon én miért kaphattam?írjatok
2009. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!