Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszemináció: mitől eredményes...

Inszemináció: mitől eredményesebb, mint a spontán teherbeesés?

Figyelt kérdés
A stimulációt leszámítva, pláne, hogy csak a ffi-vel van a "gond". Miért nem lehet egyből ICSI???
2011. jan. 5. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ELég sok dologban különbözik, egy sima szeretkezéstől. Mármint úgy értem, stimulálva van a nő is, hogy legyenek szép érett petéi, a spermium pedig centrifugázva van, és csak a legjobb katonákat helyezik vissza. Az is rengeteget számít, hogy kikerülik a méhnyakat ami minden esetben tizedeli a sperma állományt, és így nagyobb mennyiséget juttatnak a méhbe.
2011. jan. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi most látom nem általánosságban kérdezted. Én úgy tudom, hogy spermaszámhoz kötött a dolog. Nálunk is a férjemnél vot gond. Az első lelet alapján egyértelműen lombik lett volna, a második jobb lett és így csak inszemet ajánlottak. De hál Isten összejött spontán hsg után. De azért ezt nem értettem, ha a következő minta is rossz lett volna akkor mi van? Megint átírják lombikra?
2011. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Nem tudom, hogy mit takar pontosan az, hogy "centrifugálják" a spermákat. Akkor ezek szerint mégis csak válogatják. Ezt nem tudtam.

Egyébként nálunk is ez a helyzet, 2 andrológus szerint is csak ICSI lehetséges, de a harmadik szerint az inszem a megfelelő, mert mégsem annyira rossz. Én most megyek majd HSG-re...

2011. jan. 7. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen mindenképp válogatják, és mintha azt olvastam volna, hogy a spermiumok fej részét fedi valami védőburok, azt is meg gyengítik, így könnyebb beágyazódni a petesejtbe.

Augusztustól vitték le a minimumot most már 15millió/ml-nél már inszemet csinálnak. Nekünk az első 8m/ml,a második 15m/ml lett. TEhát végül is inszemet mondtak, csak azt nem értem, hogy ezekből a számokból csak 30% volt használható. Nem vették figyelembe.

Ki ne hagyjátok a hancúrt, mert 2x voltunk utána együtt, és most 9 hetes kismama vagyok:-)))) majdnem 2 évet vártunk erre! De ha neketk nem jön össze akkor is csak pozitívan, az inszem is sikerülhet elsőre!!!!!!!! :-)

2011. jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gratulálok!!! És szorítok nagyon!

Nekünk az első 2M/ml volt, a második, pedig 14M/ml volt. A harmadikat nem tudom, mert nem mondták meg szám szerint. De a minőség, és a mozgás sem volt előtte megfelelő.

Na mindegy, bízok benne, hogy minden rendben lesz! :))

2011. jan. 8. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!