Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 éve volt egy terhességem,...

2 éve volt egy terhességem, amikor sajnos elvetéltem. (elhalt terhesség) és azóta nem esek teherbe! Most rászántam magam a HSG-re,2 hét múlva műtenek. Szerintetek utána sikerülhet a baba?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is megcsinálták ezt a műtét. Utána a 4. hónapban terhes lettem.

Nem volt kellemes, de megérte. Ha legközelebb is ezen múlna, gondolkodás nélkül bevállalnám.

2011. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ketteske ***** válasza:
Nekem 2 nem sikerült terhességem volt, és az én orvosom is a hsg-t javasolta, de én utánajártam, és kiderült, hogy a hycosy jobb. Egyrészt nem röntgeneznek meg, másrészt jobb képet ad a méhedről és a hsg-vel ellentétben csak 5 perc a vizsgálat. Nekem ma volt, és egyáltalán nem volt fájdalmas. Nézz utána, mielött belevágsz a hsg-be!!!
2011. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ezt a hsg-t altatásban csinálják.vagy neked nem??

Nagyon örülök hogy nektek sikerült!!

2011. jan. 6. 18:07
 4/9 A kérdező kommentje:
És ez a hycosy miféle beavatkozás??
2011. jan. 6. 18:08
 5/9 ketteske ***** válasza:
A hycosy lényegében ugyanaz, mint a hsg, csak korszerübb. Ird be a google-ba, és egy csomó mindent elolvashatsz róla. A hsg-t sem csinálják mindenhol altatásban, meg különben is megterhelőbb a szervezetnek, mint az ultrahang.
2011. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem volt HSGm!Nem altatásban csinálják és kellemetlen,de ki lehet bírni!Egy babáért mindent!Sok mindet olvasgattam a hsg-ről,mikor is Nekem eljött a nap,hogy csinálta a dokim!Ki lehet bírni!Nos sok helyen olvastam,hogy nagyon fáj,de nem hidd el,pedig Én nem tűröm jól a fájdalmat!Annak fáj,akinek van egy pici gyulladása,de a doki előtte úgyis meg fog vizsgálni és,ha minden rendben van,akkor fogja megcsinálni!És akkor fáj állítólag,ha nem átjárható a petevezeték!Amúgy ez a vizsgálat is megbízható!
2011. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tegnapi 16:56-os vagyok. Nekem is altatásban csinálták a Hsg-t, nem is hiszem, hogy anélkül lehetne. Egyik nap korán reggel kellett bemennem, aznap délelőtt volt a műtét. Másnap délután mehettem haza. 1 hétig pihentem utána otthon.

Azért javasolják ezt a műtétet, mert közben találhatnak olyan rendellenességet is, amit a műtét során meg tudnak oldani. Nekem pl. endometrózist vett észre az orvosom (amikor méhnyálkahártya darabok vannak a hasüregbe letapadva). Ez önmagában is okozhat meddőséget.

2011. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezen nagyon meglepődtem,hogy nem altattak el hisz ahogy mondta egy másik válaszoló is,ezt altatásban kell csinálni.

Nekem is azt mondta a dokim,hogy altatásban lesz minden.

Még csak nem is kábítottak el??

2011. jan. 7. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegnap 11:40-es vagyok!A HSG nem egy műtét,hanem egy vizsgálat!Felvezetnek egy katétert,amibe kontrasztanyagot nyomnak és mikor nyomják be az anyagot egy monitoron figyelik,hogy átjárható-e ,majd mikor végig megy az anyag lefilmezik (röntgenezik)!Ez nem műtét!!!!!Nem laporoszkópiás műtéted lesz HSG-vel????


HSG (Hiszteroszalpingográfia)


A méh és a petevezetékek kontrasztanyagos röntgenvizsgálata. A beavatkozást rögtön a menstruáció után, de a tüszőrepedés előtt, vagyis a ciklus 6. és 12. napja között végzik.


Radiológiai intézetben vagy kórház radiológiai osztályán végzik. A nőgyógyászati vizsgálaton szokásos helyzetben egy állathító asztalra kell feküdnie. A hüvelyi tükör elhelyezése után az orvos egy szondát vagy katétert vezet a méhnyak nyílásához és azon át lassan feltölti az üreget egy jódos folyadékkal, amely kitölti a méh üregét, majd a petevezetékeket. A feltöltődést és a petevezeték átjárhatóságát monitor segítségével követik és röntgenfelvételeket is készítenek. Ha a petevezetékek teljesen átjárhatók, a folyadék a szabad végükön kifolyik és szétoszlik a hasüregben. A folyadék+visszatartás ellenőrzésére később - mintegy 20 perc múlva - készítenek még 1 utolsó felvételt. A vizsgálat ált. 10 percig, sőt néha ennél is rövidebb ideig tart. A felvételeken nem a méh látható, hanem belső ürege jelenik meg, az azt körbefogó izomzat nem látszik. A vizsgálat tájékoztat a méh, a méhnyak és a petevezetékek méretéről és formájáról. Lehetővé teszi egy méhűri mióma vagy esetleg egy nagyobb polip, méhfali összetapadás és a petevezeték rendellenességeinek kimutatását.


Megjegyzés: az eljárás többnyire fájdalmas, hangsúlyosabban, ha a petevezeték elzáródott.

2011. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!