Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminációnk lesz februárban...

Ketteske kérdése:

Inszeminációnk lesz februárban, mire készüljek?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta, hogy gyógyszerrel is megtámogatja a hormonokat. Ez mit jelent? Hormonok nélkül nem lehet nekiindulni? Lesz mellékhatása? Én szívesen kihagynám, ha lehet.
2011. jan. 9. 11:16
1 2 3
 1/26 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, nálatok mi a gond, azt nem írtad. Esetleg fontos lehet. De nem értem, miért félsz a hormonoktól, nem lesz tőlük semmi bajod! Ez nem olyan, mint a sportolóknál, akik férfihormont kaptak, hogy erősebbek legyenek. :-) És évekig.


1ébként inszeminációhoz Clostilbegytet adnak, ezt érdemes tudni róla :

Nem hormon, hanem az agyalapi mirigyre hatva serkenti a peteérést. Bizonyos veszélyei is vannak, például csúcsra járatja a petefészket, ami fokozott peteérés helyett fokozott cisztásodást eredményezhet. Legfőbb hátránya viszont adu ász is egyben: ikerterhesség.

Amit én a mellékhatásokról olvastam, aok nagyrészt megegyeznek egy normális ciklus lefolyásával, pl fejfájás, hangulatingadozás, mellfeszülés. Nem vagyok biztos benne, hogy tényleg a closti okozza, vagy a rendes ciklus, ami sokaknál nem működött előtte, és elszoktak tőle. :-)

Én semmiféle változást nem tapasztaltam, nyugodtan állíthatom, hogy nálam semmi mellékhatást nem okozott. :-)


Az inszem lényege :

Alapesetben egy nőnek havonta egy petesejtje érik meg. Hogy biztosabb legyen a teherbeesés, Clostilbegyt kúrát alkalmaznak, amitől ideális esetben 2-3 petesejt érik meg. A tüszők növekedését ultrahanggal követik nyomon, majd amikor elérik a megfelelő méretet, egyszeri tüszőrepesztő injekciót adnak, és másnap reggel apával együtt kell menni a dokihoz. Ott apa mintát ad, amit leellenőriznek, megtáplnak, és egy szép nagy fecskendővel a méhedbe juttatják. Nem fáj, kicsit hideg érzetet kelt. Utána heverészel egy fél órát, aztán lehet hazamenni, kapsz progeszteron pótlást, utrogestan vagy duphaston formájában. Na ez már hormon, de csak olyan, amit egy megfogant terhességnél amúgy is termel a szervezeted, (progeszteron pótlás)tehát semmi kárt nem tesznek benned, viszont elősegítik a beágyazódást. Sokszor életmentő lehet a baba szempontjából!

Nem kell félni tőle.

Mielőbb ibabásodást kívánok!

2011. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló elég alapos volt. Én tőled kérdeznék valamit, az inszeminációdat megelőzi vagy megelőzte laporoszkópos petevezeték átjárhatósági vizsgálat? Lehet hogy nálunk is inszem lesz és a doki azt mondta e nélkül nem csinálnak inszeminációt. Nekem viszont már volt egy, abból született a fiam 3,5éves, de akkor nem kellett petevezeték átjárhatósági. A hormonoktól nem kell félni, semmi rosszat nem okoznak, és e nélkül nem csinálják meg az tuti.
2011. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Én iszonyat meghíztam mindenféle ezzel kapcsolatos gyógyszerektől(direkt írtam h nem csak a hormonoktól),és ikreim lettek.
2011. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nálunk az a probláma, hogy nincs probléma. Mindenkivel minden rendben, csak lelkileg nem birjuk már. Volt 2 elhalt terhességem (28. és 7. hét), ahol szintén nem tudták megmondani, hogy mi lehetett a gond. Votam immunológián, kromoszómavizsgálaton, férjem andrológusnál. Mindkettőnknek szuperek az eredményei. Én ultrahangos petevezetékátjárhatóságin voltam, ott is minden oké, a doki azt mondta, hogy spontán is nagy esélyünk van, hogy sikerül, de megérti, ha ezek után már nem akarunk hónapokat várni, és akkor legyen inszem februárban. Én úgy tudtam, hogy spontán ciklusban is csinálnak inszemet, nem kell egyből hormonokat szedni, nekem egyébként is rendben vannak. Hát csak ezért félek tőle. Köszi a válaszokat.
2011. jan. 9. 16:25
 5/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ne készülj semmire!Jön minden magától!Mellesleg nyugodjatok meg mind a ketten ez a legfontosabb!!!
2011. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
nekünk is februárba lesz inszem, nálunk is elvileg minden ok.. csak már nem bírunk várni. Ti hova jártok, mi a debreceni kaáliba.
2011. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Szia előző válaszoló, (bocs az offért) de mi is februárba megyünk debrecenbe, Neked ki a dokid????
2011. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Bodnár dr. Nektek?
2011. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Az a baj azzal, hogy állítólag nincs baj, hogy többnyire mégis van, csak nem derül ki mi az.

Nekünk is azt mondták, minden rendben, és csak két év múlva derült ki, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, és inzulinrezisztenciám van. Sajnos az alap kivizsgálásba ezt sokszor elfelejtik belevenni. Remélem, nálatok nem ez a helyzet!

2011. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

és ez milyen vizsgálattal derült ki nálad?

B.

2011. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!