Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos-om van, februárban...

Pcos-om van, februárban hagytam abba a fogamzás gátló szedését, márciusba megjött, aztán kimaradt majd 4 hónapot, és most jött meg magától, nem kaptam rá semmilyen gyógyszert, az most jó jel, hogy magától jött meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó. Lehet, hogy volt peteérésed. Hőt nem mérsz?
2011. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Manka68 ***** válasza:
Keress endokrinológust, helyreteszi a ciklusodat. Nem fogamzásgátlóval, nem clostival, hanem metforminnal.
2011. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

utolsó:


nem kellene igy osztani az észt!!orvos vagy???


Nekem is pcos-em van és mégsem kapot metformint. Nőgyógy és endo kivizsgálások tömkelegén túl vagyok,és NEM kapom az általad emlitett gyógyszert, mert sem IR-em nincs sem egyéb bajom a lh:fsh arány felborulásán kivül, mégis sem inszem sem semmi nem segit a teherbeesésben.

Metformint csak nanak adnak akinek ir-je van, és mondhatni az szerencsés mert igy ezzel kezelhető, de nekem pl nincs és ezáltal nem tudtak adni semmi ami rendbe hozza a dolgokat.

2011. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én évekig Pco-s voltam. Sokáig nem foglalkoztam vele. Amikor úgy gondoltuk a férjemmel, hogy jöhet a baba, az orvos közölte, hogy amíg nem kezelnek ki,addig nem eshetek teherbe. Ekkor nagyon megijedtem. Az orvos Diane35-öt írt fel. + hónap szedés után először az egyik petefészkem tisztult meg, a köv. 3 hónapban a másik is. Atána 1 hónapot vártunk,majd sikerült a teherbeesés. Most 29 hetes boldog kismama vagyok! Sok szerencsét! A Diane 35-öt ajánlom figyelmedbe!
2011. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
A Diane 35-öt ne ajánld senki figyelmébe!! Főleg ne egy PCOS beteg figyelmébe! A harmadik válaszolónak meg ajánlom figyelmébe a mesmentis-t (igaz fizetős). Lehet, hogy nem is PCOS-ed van.
2011. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Manka68 ***** válasza:

Kedves 20:59!

Márpedig a PCO moögött 90%-ban ott az IR. Lehet, hogy rajtad is segítene a met, ha kapnád. Honnan vagy olyan biztos benne, hogy nincs IR-ed? Voltál terheléses vérvételen? Mennyi volt a 120 perces inzulinod?

Én IR-esként elég sok dolognak utánanéztem már. Te is?

2011. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mankának igaza van.

Aki azt írja, hogy ne ossza az észt, ő járt rossz orvosoknál.

Ja meg a PCOS-t nem lehet kikezelni.

Valaki szerencsés, simán teherbe esik semmi nélkül, valaki a hármas kezeléssel, valaki azzal se:(.

2011. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nehogy már felülbíráljatok orvosi szakvéleményeket...! Kik vagytok ti, hogy látatlanba okoskodtok??? A PCO-ból ki lehet gyógyulni, azért mert nektek nem sikerült....az egyik legjobb ellenszere a FOGYÁS!
2011. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. A PCO és a PCOS két különböző betegség. Nézz utána. PCO (cisztás petefészek) elmúlhat PCOS soha a büdös életbe nem fog elmúlni csak kordában tartani lehet.
2011. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Kedves dühöngő!

Nem vagyok túlsúlyos, 155cm és 47-50kg, mikor hogy. És nem múlt el. :-)

A hízás is csak tünet egyébként, nem az ok. Persze, a fogyás jó dolog, ha valakinek már túlsúlyt is okozott ez az egyébként genetikai és öröklődő betegség, de nem csodaszer.

És igenis felülbírálom az olyan orvos szakvéleményét, aki le van maradva 20 évvel. Az én háziorvosom nem akart elküldeni endokrinológiára, mert szerinte amíg az éhomi cukor jó, addig egészséges vagyok. Amikor az orra alá dugtam a leleteimet és az endodoki szakvéleményét, nem mert a szemembe nézni. :-)

Azóta szó nélkül írja nekem a receptet, ha éppen nem jutok el az endodokimhoz érte.


Még mindig nem írtál a leleteidről semmit. :-)

2011. júl. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!