Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van-e értelme...

Szerintetek van-e értelme szedni az Elevitet vagy más magzatvédő vitamint ha még szedem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Szeretnénk babát, de még nem most hanem két három hónap múlva.Addig meg szednem kell a tabit, mert PCOS vagyok.
2011. jan. 11. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
szia! Elevitet nem szedtem, csak amikor már kiderült a terhesség, mert elég drága mulatság, és lehet, hogy hónapokig szeded, mire teherbe esel. Viszont folsavat szedtem fogigátló mellé, most is azt szedek, mert babát tervezünk. Csak a 12. hét után fogok áttérni az Elevitre, addig elég a folsav.
2011. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2011. jan. 11. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá, hogy borzalmasan hízlal az Elevit. (2 barátnőm is hasonlóan járt.) 1 hónap alatt 5 kg-ot híztam tőle, aztán áttértem a Femibionra, ami drágább ugyan, de nem hízlal. Mondjuk csak a 12. hétig szedtem minden nap, utána csak 2-3 naponta.
2011. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes teherbeesés előtt 3 hónappal elkezdeni a magzatvédő vitamint. Jó az, ha feltöltöd a raktárakat. A baba úgyis el fogja vonni a szervezetedből amire szüksége van, ezért neked is fontos, hogy ne alakuljon ki semmilyen hiánybetegséged, pl. ne potyogjanak ki a fogaid.

A fejlődési rendellenességek esélyét is csökkenti.

A Femibion tényleg drágább, mint az Elevit, de a terhesség első 3 hónapjában szinte a legjobb. Nem tudom, tényleg hizlal-e az Elevit, én a 3. hónapig Femibiont szedtem, utána Elevitet, és összesen 6 kg-ot híztam.

2011. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég, ha csak folsavat szedsz, aztán ha abbahagyod a tabit, utána ráérsz elkezdeni az elevitet, lehet, hogy hónapokba fog tellni, mire terhes leszel, és azért úgy tényleg drága. Egyébként meg az butaság, hogy hízlal. A vitamin nem hízlal, csak a sok evés. Lehet, hogy megnöveli az étvágyat, de önmagában nem hízlal.
2011. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért az Elevit nem olyan nagyon drága, most vettem 90 szemeset 5400Ft-ért, az 3 hónapra elég.
2011. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az Elevit nem segíti elő a teherbe esést. Amúgy az első babánál úgy jártam, hogy elkezdtem szedni, amikor már tudtam, hogy terhes vagyok, és mint minden vitamin ez is étvágyat generál. Ehhez jött még, hogy azt hittem enyém a világ, mert babám lesz és zabáltam. Azóta sem tudom leadni azt a 8kg-ot amit akkor, az első 3 hónapban fölszedtem.Ugyanis addigra beállt a vitaminra a szervezetem, és csak a szükséges gyarapodást "híztam". Szóval az Elevit nem segít teherbe esni, és nem felelős a hízásért.
2011. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a Femibion vitamin jobb mint az Elevit?
2011. jan. 11. 14:19
 9/10 eszo ***** válasza:

figyi, szerintem mindenki azt dícséri, amit ő szedett.

én nem jelenteném így ki, hogy ez a jobb, vagy az a jobb..bármelyiket választhatod!rosszul nem jársz, és elhízni nem a puszta vitamintól fogsz, hanem a zabálástól!


ha nem is 3 hónappal előtte, de 1-el szerintem elkezdheted szedni.

mielőbbi babásodást!

2011. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én már szedtem Elevitet az előző terhességemnél, de akkor még más volt a felállás.Szerintem elkezdem szedni az Elevitet abból nem lehet baj.
2011. jan. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!