Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bele lehet betegedni a gyermek...

Bele lehet betegedni a gyermek utáni vágyba? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Már szinte fájó, mennyire vágyom kisbabára.

Fél éve próbálkoztunk, eddig nem jött össze.

Pár hete elvesztettem a munkám, így abbahagytuk a babatervezést, hisz nem lenne meg az 1 évem a GYED-hez és anélkül nem tudnánk megélni.


Folyton sírhatnékom van, szédülök, néha elkap szapora szívdobogás, légszomj és úgy általánosan lehangolt vagyok.

Mindezt annak tulajdonítom, hogy fogalmam sincs mikor lesz babánk, hisz új munkát találnom egy Hajdú megyei faluban reménytelen és már amúgy is 30 éves vagyok.

Hogyan küzdjem le ezt a szomorúságot??


2011. jan. 14. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem

1.Olvass a lelki épséged érdekében, pl. ujkorklub.hu, avonyastorvenye.hu, és minden más, segítő, pozitív és felemelő írásokat! Ez nagyon fontos!!

2.Ha tudod, hogy reálisan előbb munka, és csak úgy jöhet a gyerek, akkor keress erre megoldást! Vállalkozhatsz is - ahol nincs munka, ott van rá igény, vagy? Külföldre pár évre a pároddal esetleg? Vagy valahogy megoldható mégis a baba? És a párod mit szól hozzá, hogy így nem vállaltok gyereket? Esetleg ő nem akar valami olyan megoldást, amivel eltartana téged vagy hasonló?

3.Gondolj arra is, hogy akinek nem ilyen a problémája, annak más, de mindenkinek vannak feladatai, amiket megold az életben. Inkább azokhoz hasonlítsd magad, ha valakihez hasonlítod, akiknek nálad rosszabba sorsuk. Ismered a mondást: "panaszkodtam, hogy nincs cipőm, amíg nem találkoztam valakivel, akinek nem volt lába."


Remélem, kicsit segítettem.

2011. jan. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon igazad van és köszönöm a linkelt oldalakat, tetszenek.

Kicsit szégyellem is magam, hisz magam is foglalkozom ilyen dolgokkal, de az utóbbi időben eléggé elhanyagoltam, ezt meg is érzem magamon.


Külföldre nem tudunk kimenni, vállalkozni sem és párom fizetése nagyon kevés, így mindenképp várnunk kell, ami miatt ő is szomorú, de az eszünk azt mondja várjunk ( habár a szívem mást súg).

2011. jan. 15. 00:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást: "panaszkodtam, hogy nincs cipőm, amíg nem találkoztam valakivel, akinek nem volt lába."


Ez jó:(Én azt hiszem az utóbbi vagyok!10 éve várakozok.4 sikertelen lombikom volt,és munkanélküli vagyok,illetve rokkant nyugdíjas Anyukámat ápolom!Még 2 tb-s lombikom van és utána fel kell adnom az álmomat!

Kedves kérdező,ne keseredj el,a Te helyzeted nem ennyire kilátástalan jelen pillanatban!

És még van akinek nálam is rosszabb a helyzete:((((

2011. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én négy éve,barátnőm hat éve vágyik a babára de eddig hiába és mégis élünk!

Bele betegedni nem lehet bár nagyon nehéz!Nekem van munkahelyem és a négy évem alatt már szinte mindenki el ment mellőlem szülni aki tervezte!!!Hozzá teszem kb.2-3 hónappal azután,hogy be jelentették volna,hogy babát akarnak!!!Szóval nagyon tud fájni és sokszor már bosszant is!Nekem hullámokban jönnek elő az érzések hol fel buzdulok,hogy na mostmár én jövök aztán persze nem akkor m-eg zuhanok és gyűlölöm az egész világot azután le higgadok és már csak makacsságból is azt mondom,hogy lesz.rom az egészet és nem is kell nekem gyerek és nem teszek egy lépést sem többet azért,hogy legyen aztán kezdődik előről az egész mert újabb ismerősömről derül ki,hogy terhes lett mindjárt első-második hónapban!!!

A kort tekintve én is a 32.-ik évemet töltöm nyáron így az idő is nyomaszt de ahogy telnek az évek egyre inkább belefáradok az egészbe és már nem omlok össze mikor meg jön mert cinikusan csak annyit nyugtázok magamban,hogy"persze mit is vártam volna mást!!!"

A fél év viszont(bár tudom neked ez is sok)még nem reménytelen!!!!Nem hiába mondják,hogy az egy évnyi sikertelen próbálkozás után kell orvoshoz fordulni!!!

Egy évet akkor is várathat magára a baba ha minden rendben van tehát ne keseredj el!Biztosan nehéz minden napot úgy kezdeni,hogy amíg nem találsz munkát még esély sincs de ne rontsd az esélyeidet a pszihés ráhatással mert nekem már nehéz négy év után pozitívan bízni a sikerben de te még nem fordulhattál be annyira és igenis meg van az esélyed,hogy boldog anyuka legyél!!!!

Higgy magadban!!!

Kitartás!!!

Kívánom ezt az előttem szólónak is és minden tiszteletem az övé!!!

Adjon neked erőt a példája mert ő se adja fel pedig a tíz év már tényleg nagyon sok idő!!!

Sok sikert kívánok neked az életben egészség,munka és baba téren is de SOHA NE ADD FEL!!!!

Szia!

Gy.



-

2011. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves válaszokat, igazatok van!
2011. jan. 16. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!