Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Körülbelül milyen összegű...

Körülbelül milyen összegű kamatot kell visszafizetni a 1,5 millió FT-ra ha nem lesz meg a vállalt 2. gyermek? Van még hátra 3 év de már tudjuk hogy nem szeretnénk tesót.

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, függ az eltelt időtől is. De a "régi" szocpolnál, ahol 1,6 millió járt 2 gyerekre, ott az első gyerekre 500.000,- a második 1.100.000,- Ft-ot számoltak. Visszafizetésnél kb. 300-400ezer volt a kamata a második babára (aki nem született meg) jutó résznek. Pontosan már nem emlékszem.
2011. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez engem is érdekelne csak EGY babára..!!Sajnos nem jön 2 éve..!:-(
2011. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk vissza kellett fizetni, és 1,5 millio forintot - 1,1 millio volt a masodik gyerek utan a szocpol - viszont, amint megszületett a masodik, utolagos szocpolt igényeltünk, és meg is kaptuk, hiaba nincs mar szocpol. Tehat vissza kell fizetni, de a masodik baba megszületését követően lehet újbol igényelni, ha a hitelszerződés még 2099. augusztus 1. előtt köttetett. 1,5 milli forint utan is szerintem olyan 400-500 forint lehet a kamat, ha teljesen kivarjatok az időt. Valoban függ az időtől is. A bankban kellene ezt megkérdezni.
2011. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha önhibán kívül, pl eü okok miatt nem jön, akkor nem kell visszafizetni, úgy tudom...
2011. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó előttinek szólt
2011. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos vissza kell fizetni, csak akkor nem, ha bizonyítod, hogy teljesen meddő vagy. Nekem 21 hetes baba ment el masodjara, és azt sem vették figyelembe, mert csak a 28 hetes terhességtől van felmentés....
2011. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!