Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyásznál mi szokott...

A nőgyógyásznál mi szokott történni? Még sosem voltam.

Figyelt kérdés
Mire figyeljek oda, első alkalommal milyen vizsgálatok vannak és a terhesség alatt?
2011. jan. 24. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

bocs de ez most komoly hogy terhesség elött nem voltál még nőgyógyásznál?


nem kötekedni akarok...


kérsz időpontot odamész

behiv beszélgettek megvizsgál manuálisan megtapogatja a méhet

aztán ultrahang ahol ovszert húz egy hüvelyi vizsgálófejre és megnézi a terhesség korát a baba méreteit rögziti ha már látható.


ha még nem csak sejthető a terhesség akkor az adatokat rögzitik és vissza fog hivni 2-4 hét múlva.

2011. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne aggódj én is 22 évesen voltam elöször mikor megállapították a terhességet.

Nekem csak kenetet vettek rákszüréshez és manuálisan vizsgált. 11 hetes voltam, jellemzöen direkt az utolsó pillanatban mentem...aztán 12. héten ultrahang...

2011. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi extra, pont, ahogy az előttem szólók írják. Megtapogat kívül-belül :) De tényleg csak egy kérdés: soha nem voltál még rákszűrésen? Amikor az ember elkezd nemi életet élni, onnantól igencsak ajánlatos az évi 1x-i rákszűrés! Ne hanyagold el!
2011. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még nem voltam se nőgyógyásznál se rákszűrésen. 1x voltam tüdőröntgenen a munkám miatt.
2011. jan. 25. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Elárulod mennyi idős vagy? (Utolsó vagyok.)

Már szeretnétek is babát vagy csak elvi kérdés? Vagy már gyanítod, hogy terhes lehetsz?

2011. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szeretnénk, azért nem a neten nézelődök, mert nem arra vagyok kiváncsi hanem a ti tapasztalatotokra. Nemsokára19 leszek, talán ezért vagyok még e téren (is) "tudatlan", anyám soha nem vitt el orvoshoz, még ha bajom volt akkor is más szülők szoltak h kórházba kéne vinni...
2011. jan. 26. 09:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg akkor a barátnőidet talán, hogy kit ajánlanak. Mehetsz természetesen ingyenes rendelésre is, vagy maszekhoz. Ezt neked kell eldönteni. Sajnos a magánrendelés elég drága. Akihez én járok, ott egy vizsgálat rákszűréssel (erre érdemes ugye évi 1x elmenni) 7000 ft. Nálunk ez elég olcsónak számít, sokan 10 ezret elkérnek ugyanezért.

Ki kell azt is deríteni, hogy ha az állami rendelésre mész, amit a TB finanszíroz, akkor ahol te laksz, ott adott, hogy melyik dokihoz tartozol (lakcím szerint) vagy választhatsz. Esetleg indíts egy új kérdést a település vagy kerület nevével, és hogy nődokit keresel. Tuti ajánlanak a csajok :)

2011. jan. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!