Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerinted letezik olyan hogy...

Szerinted letezik olyan hogy valaki a hogy ovu utan 5-10nap mulva erzi a tuneteket?

Figyelt kérdés
Szamtalan olyan kerdest olvasok hogy " a nemvart elott 4-5nappal" es ilyen meg olyan tuneteket eszlel.igaz lehet ez vagy csak bekepzeli az illeto?
2011. jan. 25. 07:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket csak utólag magyarázzák be azok, akiknek összejött a baba. Sok nő a 6-7. héten kezd tüneteket érezni, ezért furcsa, amikor valaki már peteérés után 1 héttel érzi. Ráadásul a mensi előtti tünetek és a babás tünetek elég hasonlóak. Én egyáltalán nem lesem a tüneteket, úgyis észreveszem majd, ha nem jön meg
2011. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mindenki más!Ezt nem lehet igy mondani, van aki már megtermékenyités utáni másnap hány!Én már másnap tudtam hogy van valami, mert már akkor fáradékonyabb voltam, és megkivántam olyat amit már rég nem szerettem, akkor még nem foglalkoztam vele, de aztán sorba jöttek a tünetek, menstruáció elött már jóval minden tünet megvolt!Miért csak akkor törvényszerű érezni valamit ha beágyazódott?A megtermékenyitett petesejt abban a pillanatban kezd HcG-t termelni amikor létrejött a nagy találkozás, és még csak vándorol a méh felé.Azért nem szoktak akkor még nagyon semmit se érezni mert akkor még nagyon minimális a hormonszint, de nem elképzelhetetlen mint az én példámban is!
2011. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Hűha, 10:27-es a példád reményt keltő számomra. Én is pé, illetve az együttlét utáni nap óta érzek furcsaságokat, de még nem merem elhinni, hiszen csak köv. szerdára nem várom. Csak mindig mondom magamnak, hogy ezek terhes tüneteknek még borzasztó koraiak, persze mensis tüneteknek is, úgyhogy passz. Bárcsak velem is megtörténne, ami veled történt!

Ugyanakkor tény, hogy amíg nem késik legalább 3-4 napot, addig feleslegesnek érzem beleélni magam, vagy különösebben odafigyelni a tünetekre, volt már ebből csalódás, és nincs szükségem még egyre.

2011. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

10:27.

Nem jol tudod a hcg csak beagyazodas utan kezd el termelodni.

egy nappal a peteeres utan kizart hogy terhesegi tuneteket erezz.

2011. jan. 25. 12:28
 5/22 anonim ***** válasza:
10:07-es vagyok:), hát semmi nem törvényszerű, annyi dologra képes az emberi szervezet, és olyan furcsaságokból jönnek ki akár terhességek hogy miért kéne mindenre sablont húzni?Hülyeség.Nincs olyan hogy túl korai, szerintem.Érzi az ember vagy nem, valaki nem tünetet észlel, csak hogy van ott bent valaki(anyai ösztön/megérzés) az tán hülyeség?Dehogyis, csak éppen a sok csalódás miatt lehet hogy tényleg már el sem merik hinni, pedig ott van.:). Igaz nekem az a terhességem vetéléssel végződött, de van ilyen is.Másik terhességemnél menstruációm kimaradása elött picivel kezdtem érezni valamiket, persze mindent mindig megmagyarázok magamnak hogy ez miért van meg az miért van stb..akkor pl. a menstruációm kimaradása körül kezdtem nagyon nagyon gyengén érezni a cicim, nem is gondoltam hogy ez a baba, hanem a mensire számoltam, gondoltam babánál már jóval erősebbnek kéne éreznem, tekintve az első esetet, ahol már mensi elött úgy be voltak durranva hogy nem birtam hason feküdni.Egy adott egyénen belül sincsenek törvényszerűségek, hát akkor különböző embereknél hogyan lenne?Régen még azt is mondták, hogy akinek megjön nem lehet terhes, azt mostmár tudjuk hogy ez sem igaz, szóval sose lehet tudni!:)Én szurkolok neked, és ne add fel!
2011. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

"A megtermékenyített petesejt (zygota) első osztódására a méhkürtben kerül sor, az anya szervezetében ekkor már megindulnak azok a hormonális változások, amelyek révén a korai terhességet ki lehet mutatni. A megtermékenyült pete a méh üregében a hormonok által felkészített nyálkahártyára tapad, ritka esetben viszont a méhen kívül tapad meg."


Eléggé furcsa lenne, hogy a pozitiv tesztem után és az összes meglévő tünet után félre éreztem volna és ne lettem volna terhes.(a beágyazódás elött is volt már enyhe arra utaló jel)

2011. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nálam a mellfájdalom nagyon erős volt a peteéréstől kezdve, annyi különbséggel, hogy míg a mensinél elmúlt, mikor terhes lettem, erősödött. Én például sosem voltam aluszékony, nem émelyegtem, semmi tünetem nem volt, csak a hasam kezdett feszülni. Kb. a 8.,9. héttől kezdtem el hányni, de csakis ha autóztunk. Persze mindenkinél más, ez csak az egyéni tapasztalatom, és lehet, hogy a 2. terhességet teljesen másképp élem majd meg.
2011. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
a kérdésedben pedig a nemvárt elött 4-5 nappal tüneteket meg végképp lehet, hiszen, 6.,7. napon kezd beágyazódni, és akkor meg már simán koncentrálódik a HcG.
2011. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12:47 ez igy van, lehet a következő totál más lesz.Az a baj, hogy az emberek nem túl rugalmasak, csak séma szerint gondolkodnak.Talán minden mindig úgy történik ahogy az a nagykönyvben meg van irva?
2011. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Többen kérdeztétek mostanában, mikor kezd el termelődni a HCG a szervezetben, és mikor van az a legkorábbi időpont, amikor ki lehet már mutatni a HCG-termelődést, ezért gondoltam, szánok ennek a témának is egy cikket.


A HCG (humán gonatropin hormon) a beágyazódás után kezd el termelődni az anya szervezetében. De nézzük csak a dolgokat sorjában!


1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.


2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.

2011. jan. 25. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!