Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 200ezres hitelkártyakerettarto...

200ezres hitelkártyakerettartozás 2 millás hitel 32nmes 1 szobas lakás havi 150 ezres jövedelem mellett mernétek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 09:22
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
mennyibe kerülnek kb a szüléshez a dolgok és a terhesgondozásnál milyen dijakkal kell számolni? babakocsi stb miket kell beszerezni kb. mennyi?
2011. jan. 25. 09:24
 2/39 anonim ***** válasza:

Meggondolandó. A terhesgondozás és a szülés csak akkor kerül pénzbe,ha orvost fogadsz.

A babának szükséges kiságyat,kocsit megveheted használtan is,és akkor kevesebbe kerül.

Ha meg van a baba,akkor a pelenka nem olcsó. Ha pedig tápszerrel és hasonlókkal eteted,akkor havonta akár 30-40.000.- Ft-ot is elkölthetsz.

Mindenképpen számolhatsz havonta legalább 20- 30.000.- Ft kiadással.

2011. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Hát azért összetettebb! Hány évesek vagytok! Ha mondjuk 23 lennék, akkor erre nem vállalnék, de ha 33 akkor igen!

Meg ez függ attól is,hogy mennyire tudjátok beosztani 150-et! Milyen igényeitek vannak, le tudnátok-e azokról mondani a baba miatt?

Mondjuk én speciel olyan vagyok, hogy várok, vártam a jobb körülményekre. Szerencsére már összejött, de addig egyáltalán nem akartam babát. Mármint akarni, akartam volna, csak tudtam,hogy még nem lehet. De ez én vagyok! Kicsit túl reális!

2011. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
manapság mindenki fogad orvost nem? azt hallottam különben lexarják az embert. neked mik a tapasztalataid? de mennyit kell kb alkalmanként fizetni? és mennyibe kerül a szülés a fogadott dokinál? UGY NÉZ KI JÖN A BABA...
2011. jan. 25. 09:34
 5/39 anonim ***** válasza:
51%

Én magán dokihoz járok, az havi 7000 Ft. A szülés a dokimnál 70.000, a szülésznőnek kb. a felét fogom adni.


A cuccok nagyjából:

- bababútor: 150.000 Ft (kiságy, nagy szekrény, kis szekrény, pelenkázó, sima komód)

- babakocsi: 70.000 Ft

- légzésfigyelő: 32.000 Ft

- 4 garnitúra ágynemű: 20.000 Ft

- mellszívó: 27.000 Ft

- sterilizáló: 15.000 Ft

- az "apróbb" dolgok (pelenka kuka, kád, állvány, textil pelenka, ruhák, cumis üvegek, törölközők...stb.) durván szerintem olyan 50.000 körül voltak.

Mi festettünk is, az kb. 10.000 Ft volt, meg a függöny 15.000 Ft.

Levetetjük az őssejtet is, az 500.000 Ft. Így mindennel együtt nekünk kb. 765.000 Ft-ba kerültek a cuccok. Nyilván ennél olcsóbban is meg lehet úszni, de mi szinte semmit nem kaptunk, mindent meg kellett venni. Csak ruhákat kaptunk, sajnos azt sem túl sokat.

2011. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Sajnos már 31. És mennyire jó körülmények jöttek össze neked? annyira félek hogy a babának nem tudom megadni a dolgokat..
2011. jan. 25. 09:36
 7/39 anonim ***** válasza:

Meggondolandó,persze nem mondom,hogy vetesd el.


Én a helyedben nem fogadnék orvost így.Nekem havi 10ezer,plusz majd a szülés,ami olyan 50ezer lesz.


Babaruhák:ha turizol,akkor kb.20.000-ből megvan,ha kapsz,akkor még jobb.


Babacuccokra számolj 120-200ezer körül,de ha mindent használtan veszel is minimum 100.000 lesz.


Vitaminok havonta:3000-5000 Ft alaphangon,és ha megszületik akkor kb.havi 40.000,ha tápszeres lesz akkor meg szívás.


Gyeded lenne?Az mennyi?Hitelt bírjátok fizetni?Tudtok majd később költözni ha nagyobb hely kell?Hitelkártyatartozást be fogjátok tudni fizetni?

2011. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Hát azért olcsóbban is ki lehet hozni...32nm-es lakásba kapásból nem kell bababútor.Kiságy persze kell,de vannak felesleges holmik,amik szerintem inkább luxus,minr pl a sterilizáló.Mellszívóm egyik babámnál se volt,babakocsit kaptunk,ruhát.Ami konkrét kiadás,az a pelus,meg ha nincs tejed,a tápszer.Mi sem éltünk fényes körülmények között,adósság stb,de a gyerekek nem szenvedtek hiányt semmiben.
2011. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Ja,és nekem sem volt fogadott dokim,és nagyon rendesek voltak a kórházban.A szülésznő,a nővérek,mindenki.
2011. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
azert meg lehet ezt oldani olcsobban is. ne izgulj mert nem ilyen durvak azert az arak. a komolyabb koltsegek amugy is majd kesobb jonnek amikor kezdodik a suli, vagy amikor sajat kocsi kell neki vagy lakas es megorul majd az eredeti cuccokert mert a suliban mindenkinek van...egy pici baba nem kerul olyan sokba...agyat siman lehet venni hasznaltat is sott sokan oda is ajandekozzak, csak egy uj matrac kell bele...a pelenkazast meg lehet oldani az agyatokon is csak kicsit hatfajos lesz de ha nincs mas akkor jobb a semminel...szekrenyket is lehet neki olcson is venni nem csak draga cicomasat...a legzesfigyelorol nem nyilatkozm mert nekunk nem volt de bizony sok gyereknek mentette mar meg az eletet...babakocsit szinten veszel 20000bol.
2011. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!