Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztés Fundamenta...

Végtörlesztés Fundamenta lakás előtakarékossági szerződéssel, mit kérjek a banktól: a Fundamenta szerződés feloldását vagy igazolást a hitel összegéről?

Figyelt kérdés

A Fundamentánkat 8 évre kötöttük, ebből 5 év járt le. Végtörleszteni szeretnénk, de 2 Fundamentás ügyintéző 2 különböző dolgot mondott: az egyik szerint csak úgy tudjuk felbontani a szerződést, ha a bank feloldja a zárolást, amit anno szerinte rátettek a hitel miatt. A másik szerint ilyesmi nem kell, csak egy igazolást kérjünk a banktól a fennálló tartozás összegéről és hogy oda szeretnénk beforgatni a Fundamentánkat az állami támogatással együtt. Utóbbi vélemény szerint mi vagyunk a Fundamenta szerződés tulajdonosai, nem a bank, ezért mi bármikor fel is bonthatjuk azt.

A bank semmit nem tud erről mondani (egyébként Unicredit), de a zárolás feloldását különböző indokokkal már egy hete húzzák. Szüksége van egyáltalán a zárolás feloldására a F-nak? Mert ha nincs, akkor a bank sem keménykedhet velünk, nélkülük hamarabb felbontanánk.

Van valakinek konkrét személyes tapasztalata ez ügyben? Nálatok hogy zajlik a Fundamenta+bank együttes intézése?


2011. okt. 15. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Annó 5 éve csináltam ilyet: fundamentával előtörlesztettem.

Akkor a banktól kellett igazolás, hogy mennyi a hitelem, amin rajta volt a számlaszám és a fundamenta oda utalta a pénzt. Csak betét+állami támogatást, hitelt nem vettem igénybe rá.

2011. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Most az zavar be nálunk, hogy még nem járt le a Fundamenta. Holnap folytatom az ügyintézést, mert eddig senki nem tett semmit sem a bankban, sem a Fundamentánál, csak egymásra mutogatnak, mit adjon a másik.
2011. okt. 16. 13:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha Miskolchoz közel élsz keress meg és segítek amiben kell.

A fundamenta.hu oldalon van egy általános info is.

Üdv

2011. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvashatod a fundamenta.hu-n:

Devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztéséhez kapcsolódó hiteligénylések feltételei


Érvényes: 2011. szeptember 23-tól visszavonásig


FONTOS! Kérjük, a kiváltandó hitelre vonatkozó végtörlesztési kérelem benyújtását – a rövid átfutási időre tekintettel - a pozitív hitelbírálatot követően tegye csak meg!


A Fundamenta-Lakáskassza Zrt. az alábbi feltételek mellett fogad be olyan hitelkérelmeket, melynek hitelcélja a devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztése:


Általános feltételek:

1) Hitelkérelmet olyan lakás-takarékpénztári szerződéshez kapcsolódóan lehet benyújtani, mely 2011. augusztus 31-ig rögzítésre került a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. számlavezető rendszerében. Megosztással létrejött szerződések esetén csak azon szerződésekhez kapcsolódóan fogadható be hitelkérelem, ahol a megosztás 2011. augusztus 31-ig megvalósult.

2) Azonnali áthidaló kölcsönt is magában foglaló hitelkérelmek esetében az azonnali áthidaló kölcsön hitelösszege (szerződéses összege) lakás-előtakarékossági szerződésenként minimum 1.000.000 Ft, a kérelmezett teljes (az összes érintett szerződés összesített) hitelösszeg pedig minimum 2.500.000 Ft lehet.

3) Befogadási feltétel a kiváltandó hitelt nyújtó Bank igazolása arról, hogy a kiváltandó hitel esetében az utolsó 12 hónapban nem volt 30 napot meghaladó hiteltartozás.

4) A könnyebb beazonosíthatóság kedvéért a hitelkérelem fejlécére kérjük írják rá „FIX”!

5) A kölcsön célja csak lakáscélra felhasznált kölcsön kiváltása lehet!

A további – itt meg nem jelölt feltételek esetében – kérjük tájékozódjon a

Dokumentumtár

oldalon a „Devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztése” menüpont alatt található dokumentumokból!

Jelen tájékoztató csak a devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztésére vonatkozik.


Budapest, 2011.szeptember 22.

2011. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a 2 új hozzászólást! Sajnos nem Miskolc közelében élek!

Megkerestem már egy, a városunkban működő Fundamentás ügyintézőt és pont az a bajom, hogy mást kér, mást mond ő is, mint amit a Bp-i Fundamenta központ telefonos ügyintézője. A pestiek már küldtek egy hivatalos szerződés-felmondási nyomtatványt (4 telefonomba került), amihez a hiteltartozás összegét kérik csatolni a banktól.

A helyi ügyintéző szerint viszont ne ezt kérjem a bankban, hanem a Fundamenta zárolás feloldását.

Voltam már a bankban, ott húzzák az időt, eddig nem adták ki a zárolási feloldást (eddig csak azt kértem ki).

Azért is kérdeztem meg itt, hogy másnak esetleg elég volt -e a hitelösszegről szóló papír, mert hátha azt könnyebben kihajtom belőlük. A Fundamentától én nem szeretnék új hitelt, kölcsönt, csak az eddigi előtörlesztésünket+állami támogatást.


Engem az keserít el, hogy nincs egységes álláspont még a Fundamentán belül sem, a bankot meg nem is értem (illetve persze, hogy értem, de gáz).


fundamenta.hu karbantartás miatt pont nem működik, pénteken néztem, de nem találtam egyértelmű infót a végtörlesztésről, én is csak azt a hiteligényléses dolgot, amit Személyi Bankár bemásolt.


Köszi még egyszer! Holnap remélem, kiderül valami új, mert a helyi ügyintéző felveszi a kapcsolatot a bankkal.

2011. okt. 16. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Sikerült elintézned?
2011. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Most ott tart az ügy, hogy a központ nem találja az eredeti banki igazolást, amit az itteni ügyintézőnek átadtam a többi papírral, és ő felküldött futárpostával. Anélkül meg nem haladhat az ügy. Az itteni ügyintézőt nem tudom elérni (nem válaszol hívásra, e-mailre). Még nem akadtam ki, nem akarom felfújni a dolgot, hátha összeérnek a szálak. Ha tényleg elkeverték a papírt, akkor viszont bekeményítek én is, addig próbálok türelmes lenni és nem hibáztatni senkit.

2011. nov. 4. 11:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahol ember dolgozik ott hiba is előfordulhat, tudom nem vigasz, de igaz.

A helyedben gyorsan kérnék egy új igazolást és azt faxon, tértivevényesen is megküldeném a hivatkozási számok feltüntetésével. A várakozás nem mindig vezet eredményre.

2011. nov. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Ma jelentkezett az itteni Fundamentás hölgy (miután hívogattam, írogattam neki), elmondta, hogy megtalálták a papírokat, de a központ a felmondáshoz szükséges banki hozzájárulást nem fogadta el (az volt a bajuk, hogy a bank a 2. oldalon nem húzta alá a módosítás/felmondás opció közül, mihez járul hozzá, noha a dokumentum fő oldalán, a címben aláhúzták). Bementem a bankba, hivatalosan kijavították, már oda is adtam a Fundamentásunknak. Most várunk, elfogadják -e így + a hitelintézeti igazolással is bajuk volt, de arra azt mondták, majd ők intézik a bankkal direktben.

Meglátjuk, mi lesz a vége. Tapintható a "kákán is csomót keresnek" hozzáállás, de nem adom fel.

Az ügyintézők rendesek, tényleg ezer hasonló problémás ügyük van, nem haragszom rájuk, csak inkább maga a bürokratikus gépezet akaszt ki. Majd visszajelzek ide, ha végre sikerült pontot tenni a végére.

2011. nov. 5. 18:36
 10/12 anonim ***** válasza:
OK! Sok sikert!
2011. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!