Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most miért is lehetek terhes?...

Most miért is lehetek terhes? A fogamzásgátló utasítása szerint forduljak orvoshoz, miért kell?

Figyelt kérdés

elkezdtem a 4. levél fogamzásgátlót. az első héten nem vettem be egy szemet. (még mindig az első hétnél tartok, ma kell beszednem a hetediket.)

tegnap szedtem be egyszerre az 5. és 6. szemet.

megnéztem a leírást és azt írta hogy ha szexeltem előző héten (vasárnap igen) akkor forduljak orvoshoz.

de nem értem hogy miért kell, ha pl a tablettamentes napokban is védett vagyok akkor 3 levél után ez a negyedik csak nem probléma.

vagy ez most hogy van?

légszíves normálisan válaszoljatok mert tényleg érdekel!


2011. jan. 27. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért lehetsz, mert a 7 napos szünetben csak akkor vagy védett, ha utána rendesen elkezded szedni a következő levél tablettát. Ugyanis az első 7 szemnek van a legnagyobb szerepe abban, hogy megállítsa a peteérést és te pont ezekből felejtettél ki egy szemet. Mivel a spermiumok napokig életképesek benned és a tabletta az elmulasztott szem miatt nem biztos, hogy meggátolta a peteérést, van esélye a terhességnek.
2011. jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, csatlakozom az elsőhöz. Pont rossz szemet hagytál ki.

Amúgy egyszerre vetted be az 5. és a 6. szemet? Én anno olyat szedtem, aminek az utasításában az volt, ha egy kimaradt, akkor ne vegyem be másnap a soron következővel együtt.

2011. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen egyszerre szedtem be az 5. 6. szemet! tegnap mindekettőt együtt!

ja és elrontottam ez már az 5. levél!

2011. jan. 27. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy ez az 5. vagy az 50. levél...
2011. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!