Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet azért nem esem teherbe,...

Lehet azért nem esem teherbe, mert túlsúlyos vagyok?

Figyelt kérdés
Egész életemben küzdöttem a túlsúllyal,szeretnék babát,eddig nem sok sikerrel...Lehet az a baj,hogy kövér vagyok?Most 5 napja késik,de nem teszteltem még pozitívat..Nagyon el vagyok keseredve!Tapasztalatok?
2011. febr. 14. 05:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem irtal eleg reszletet...hany kg vagy es hany centi? Van egyeb betegseged (magas vernyomas, cukor, egyebek a sulyodbol adodoan?) es miota probalkoztok?


A tulsuly lehet nehezito tenyezo, de nem 5-10 kg illetve ez egy bonyolult tema. Nem lehet ennyibol megmondani, hogy mitol van. Lehet, hogy semmi koze a sulyhoz. A sulyhoz foleg a PCOS miatt szoktak kotni a meddoseget, mivel a PCOS egyik tunete a tulsuly.


Lehet, hogy a sulyodnak semmi koze nincs ehhez es vagy nehezebben jon ossze (mert van, akinek nem egybol sikerul) vagy mas problemad van, de azt sem szabad kizarni, hogy neked nincs is semmi bajod, hanem a partnerednek van gondja.


Miert nem vizsgaltatjatok ki magatokat?


En is tulsulyos voltam, egesz eletemben kuzdottem vele. Ennek ellenere elso alkalomra lett babam, szoval ez nem torvenyszeru. Max. extrem tulsuly befolyasol, nem az, hogy 70 kilo vagy 50 helyett...szakemberhez fordulnek a helyedben, mert sok dolog allhat mogotte es nem mindig a legkezenfekvobbnek tuno a kivalto ok.

2011. febr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
készíts termékenységi kalkulátort, és a peteérés napján szeretkezzetek.www.bertenop.com
2011. febr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én extrém túlsúllyal küzdök,és 1 év próbálkozás után természetes úton fogant meg a kisbabám!most vagyok 16 hetes kismama,és minden rendben van!
2011. febr. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
www.teherbe-eses.hu, www.babatszeretnenk.hu
2011. febr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet,és ne haragudj de jobb is lenne ha lefogynál mielőtt gyermeket vállalsz.

Persze akkor nem vonatkozik rád,ha 5-10 kiló van rajtad,de pl extrém túlsúllyal baromira nem ajánlott teherbe esni.. még a terhesség alatt is hizik az ember,nagyon egészségtelen az anyuka számára

2011. febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
07:09-nek igaza van, hogy nem egeszseges nagyon nagy tulsullyal teherbe esni, de ha annyira nem veszes, nem szabad fogyozni teherbeeses elott, mert akkor meg jobban meghizol a terhesseg alatt akarhogy probalsz vigyazni. Tapasztalat.
2011. febr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attol fogg mekkora tulsulyrol beszelunk.
2011. febr. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én is súlytöbbletes vagyok,gyerek korom óta. Nekem ez a 3.terhességem,mindegyik nehezen jött össze,de nekem cisztás petefészkek miatt,de lehet a súly is szerepet vállalt. Első terhességemnél 22kg-ot híztam,nagyon sok volt,ez volt 12éve. Nem ment le azonnal,de lement. A 2.terhességem (3éve volt)alatt 10kg-ot híztam,nem ettem többet se kevesebbet,ez hamar lement. Jelenleg 13hetes terhes vagyok,ez a terhesség csak úgy "becsúszott" nem tervezett volt:) ha még nem voltál orvosnál,keresd fel,ha elmész uh-ára ott sok minden kiderül pl.ciszta vagy bármi miatt is lehet gond.Ne keseredj el,fordulj segítségért :)

Minden jót

2011. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is elég "szép" túlsúlyom volt, mikor teherbe estem (40kg feletti plusz). Elvetéltem a 7. héten. A mensim rendszertelen volt, szőrösödés, cisztás petefészkek (PCOS). Diétával és mozgással a 40-ből több, mint 30-at le is adtam. A mensim helyreállt, a mozgás öröm, és bár a magánéletem azóta nem úgy alakult, hogy babát vállalhatnék, de az orvosom szerint is könnyebb lesz majd így, ha eljön az idő. A laboreredményeim és vérnyomásom gyógyszer nélkül álltak helyre. Én csak ajánlani tudom neked! (ha szükséged van részletekre írj privit nyugodtan). Sok sikert a picihez!
2011. febr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia. A túlsúly nehezítheti, de nem csak ezen múlik. Én a kislányommal 120 kilósan lettem terhes a második próbálkozós hónapban. Utána, hogy a kistesón dolgozunk, hiába adtam le 20 kilót, egy év alatt sem jön. :( Mindenképpen vizsgáltasd ki magad, ha már több mint egy fél éve hiába próbálkoztok. Érdemes az apajelöltet is megnézetni.

Sok sikert!

2011. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!