Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Minden "dohányos" kismama...

Minden "dohányos" kismama rosszul lesz a cigitől?

Figyelt kérdés
Megszakítással védekezünk, mert nem sokára babát tervezünk. Nem vagyok nagy dohányos, napi 1-2 szálat szívok, de ezt is most igyekszem elhagyni. Lehet, hogy nem szakítottuk meg időben az együttlétet középidő környékén! Barátnőm mondta,hogy nyugodjak meg, mert ha terhes lennék, akkor rá sem bírnék nézni a cigire. De én rábírok. Már többször hallottam,hogy a kismamák hánytak, ha rágyújtottak. Mennyire igaz ez? Mármint mindenki rosszul lett tőle?
2011. febr. 16. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz, én másfél hónapos terhes voltam, amikor kiderült és egészen addig dohányoztam, ugyanúgy kívántam is.
2011. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Itt sokszor olvasom, hogy éreznek mindenféle "itt szurkál, ott ágyazódik be" fájásokat, gondolom ők nagyon arra koncentrálnak, hogy baba-baba. (Félre ne értsétek nem bántásból, csak azt akarom írni, hogy nekem a + tesztig semmi nem volt gyanús.)

Mi úgy voltunk vele, hogy ha akar jön, ha nem majd jön később. Elég hamar teherbe estem, így csak a + teszt után raktam le a cigit, de nekem akkor még semmi bajom nem volt tőle.

Gondolom ezt is embere válogatja.

2011. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem,nem lesz rosszul mindenki ha rágyújt.(pedig bár úgy lenne)
2011. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát akkor úgy látszik ez sem mindenkire igaz! A kávétól sem vagyok rosszul! Na mindegy, azért, ha késik csinálok egy tesztet, addig meg hanyagolom ezt a pár szálat is! Sőt valószínűleg végleg hanyagolom!:)

2011. febr. 16. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a kávétól hánytam egyszerűen csak ha az ízére gondoltam öklendeztem.A cigivel úgy voltam hogy amig nem tudtam semmi bajom nem volt amikor meg pozit teszteltem rossz volt rá gondolnom is.
2011. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem minden kismama lesz rosszul a cigitől. Én a mensim kimaradásáig nem is tudtam, hogy terhes vagyok (3 negatív teszt miatt, semmi tünetem nem volt, amúgy tervezett baba)ezért dohányoztam, és abszolút nem émelyegtem, nem szédültem tőle. És így, 6 hónapos terhesen sem leszek rosszul, ha mondjuk a szomszéd égő cigarettával a kezében beszélget velem, szóval engem maga a füst sem ingerel.
2011. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lesz minden kismama rosszul a cigitől. (Mondjuk én a füstjétől is rosszul voltam, de előtte sem bírtam nagyon) Annak meg örülök, hogy lerakod a cigit, ez a legjobb döntés! :) Én 4-5 éve raktam le.
2011. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Anno, amikor terhes lettem, és még nem tudtam, cigiztem, és az tűnt föl, hogy rossz ízű a cigi. Mondtam magamban, hogy nem a kedvenc márkám, veszek hát egy másik dobozt. És annak is rossz íze volt. :) Akkor még csak furcsáltam, hiszen több negatívat is teszteltem. 8 hetes voltam, amikor a doki megmondta, hogy babám lesz. :) Akkor abbahagytam a cigit, de nagyon sok stressz ért a terhesség alatt (apa megcsalt, elhagyott, utcára kerültem), úgyhogy nagy-nagy ritkán elszívtam egy-egy szálat, de nem voltam rosszul.
2011. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alaque ***** válasza:

Kicsit off, de érdekes, hogy a terhesség első pár hetében van negatív hatással a cigaretta a babára - minél nagyobb tehát a magzat, annál kevésbé káros rá nézve (és egyébként akkor sem annyira, mint ahogyan beállítják, persze természetesen nem tesz jót, de ez az oxigénhiány miatt van, ami akkor is fellép, ha mondjuk visszatartod a lélegzetedet).


Különös tréfa az Univerzumtól, hogy amíg nem tudod, hogy babát vársz, addig vígan cigarettázol, rombolva a magzatod egészségét, aztán mikor megtudod, hogy várandós vagy, leteszed a cigit, de akkor már nem igazán számít.

2012. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!