Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A meddőségin hogy kezelik a...

A meddőségin hogy kezelik a PCO-t? Felismerik és gyógyszer, vagy inszemináció? Mi a BMC-be járunk, megállapították, kaptam gyógyszert, de vajon mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Szia, bocs, hogy nem valaszolok, de ez engem is erdekel:-). Most megyunk a meddosegibe, mar tudjuk, hogy nekem PCOS-m van, ferjemmel semmi gond. Kivancsi vagyok, hogy mit lesz a lepes, nagyon szeretnenk mar babat, egy eve probalkozunk. Nekem sajnos meg menzim sincs egy eve mar lassan, a PCOS miatt. Szoval aggodok. De sok sikert. Te mikor kezdted a meddosegit?
2009. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Novemberben kerültünk oda, ott derült ki minden. Mivel nincs hormonbajom és rendszeres a vérzésem, és nagyon magas az inzulinom megállapították, hogy emiatt nem reped meg a tüsző és emiatt maradnak vissza cisztaként a tüszőim.Kaptam gyógyszert. Közben láttak valamit a méhemben, amiről kiderült vaklárma, így a teljes negatív leleteimmel megyek vissza, hogy "csináljanak" nekünk egy babát :)
2009. febr. 12. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ha pco-d van, akkor igenis van hormonproblémád.

én endokrinológushoz mentem, mivel a nődokik mindig csak ki akartak tisztitani a petefeszkem, meg gyogyszereket felirni, de az csak tuneti kezelés (bar teny, hogy eredményes lehet).

az endokrinologus irt fel merkformint (met keszitmeny), ami szépen el is mulasztotta a hormonzavart (a pco eleg sunyi, sok hormont borogat fel, a ciszta ennek a mellékterméke).

2009. febr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: nekem is volt menzim, rendszeres, órát tudtam volna hozzá igazítani :)
2009. febr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is Merckformint kaptam, de azokkal a hormonokkal, amik a ciklust irányítják nincs semmi probléma. Vagyis egy ideig, merthogy a pete megérik, de nem reped meg a tüsző. Aztán megint megy minden a maga útján, vagyis ott is rendben van minden. Már bocs, de a meddőségin, ahol a legtapasztaltabb szakemberek, nőgyógyászok, endokrinológusok, onkológusok, biológusok mondják, hogy nem a hormonprobléma okozza a pco-t elhiszem nekik. Nálam csak az inzulinrezisztencia ami minden baj okozója.
2009. febr. 13. 16:47
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó "és azelőtti" :) Hol tartokotok? És mi volt a következő lépés a merckformin után?
2009. febr. 13. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!