Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baja lehet a babának ha csak...

Baja lehet a babának ha csak hátamon tudok éjszaka aludni?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok és csak a hátamon tudok aludni,de ez nem jó a babának mert nem kap úgy oxigént.De csak így kényelmes .baja lehet a babának???,Mit mit csináljak???
2011. febr. 17. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehet baja:) Kap oxigént akkor is ha a hátadon fekszel. Nyugi!
2011. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kapna oxigént? Ez megint valami új dolog?
2011. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az oxigén a véredben megy át az ő testébe. jézusom, azért vannak buta emberek.
2011. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak a hátadon fexel,abból maximum neked lesz bajod,mert elnyom valami ideget a baba.amikor nkem már nagyon kényelmetlen volt,vettem egy szoptatós párnát,és oldalt aludtam,azzal a lábam között.kényelmes volt,és nem ébredtem óránként.próbáld ki.
2011. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A háton fekvés egyrészt méhösszehúzódásokat segít elő, másrészt a nagy súly a gerincedre terhelődik teljesen ilyenkor. Ha nem fáj tőle a hátad, és nem keményedik a hasad, akkor nyugodtan feküdj háton.
2011. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy feküdj ahogy neked kényelmes.Én is sokat feküdtem hanyatt,mégis kapott oxigént a baba.Nem lesz semmi baj.De amúgy honnan szedted ezt?
2011. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Mennyire ellenjavallott a háton fekvés a terhesség során? Romlik-e a magzat vérkeringése hanyattfekvéskor?


Válasz:

A terhesség előrehaladtával fokozódik az a mechanikai nyomás, ami háton fekve a gerinc mellett futó erekre nehezedik. Könnyen összenyomódnak nemcsak a bélfodorban levő erek, de elsősorban a hasi fő véna, amiatt az alsó tesfélben pang a vér. Késő terhességben ez akár komoly rosszullétet is okozhat (un. véna cava szindroma).

Mivel a méhbe futó erek a közvetve a hasi aortából erednek és a vena cavaba folynak vissza, értelemszerűen romlik a magzati keringés is. A terhesség alatt ezért legalább félidőtől az oldaltfekvő helyzet tanácsos.


Dr. Nagy László

2011. febr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer arra ébredtem éjjel, hogy szinte nem érzem a lábaimat, és az egész altestem lezsibbadt. Nagyon megijedtem. Másnap felhívtam a dokimat, ő is azt mondta, ilyenkor tanácsos oldalt feküdni, mert a vérkeringést tudja akadályozni, és képes a drága úgy megnyomni az idegeket, hogy elég kellemetlen problémákat okozhat.

35+4 hkm

2011. febr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg kényelmesnek érzed és a babád se "panaszkodik", nyugodtan aludj háton!Mint a linkben is szerepelt, a kérdező kellemetlen tüneteket észlelt... Sokan hiába igyekszenek az oldalukon aludni, éjjel mégis hanyatt fekszenek... Majd jelez a tested,ha már nem jó.
2011. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!