Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez normális dolog? Más is...

Ez normális dolog? Más is volt/van vele így?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. 2 éve együtt vagyok a párommal, másfél éve együtt is élünk. Mindketten egyetemisták vagyunk, de mellette dolgozunk is, annyira nem keresünk rosszul, úgy mondanám, hogy pont jó.


Mostanában rengeteget bezélünk arról, mi lenne, ha majd babánk lesz. Ezek a beszélgetések kezdenek egyre komolyabbak lenni, mondhatni, már nagyon vágyunk egy közös babára. Anyám is 20 évesen szült, apám is annyi idős volt a születésemkor, mint most a párom (23 éves).

Családcentrikus vagyok és imádom a gyerekeket. De nem tudom, hogy nem lenne-e elhamarkodott.

Így konkrétan csak most, nektek merem feltenni ezt a kérdést.

Már nem tudom, mit akarok, de egyre jobban kezdem beleélni magam a dologba. De félek is.


Ti hogyan, milyen érzésekkel vágtatok bele a gyerekvállalásba?


2011. febr. 22. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be az egyetemet,dolgozz legalább annyit hogy gyedet kapj ne gyest,és tudd meg párod mikor is akar babát...
2011. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt mondta, ő már most bevállalná... Amúgy bejelentetten dolgozom, úgy két éve.


De én itt most inkább az érzelmi dolgokról, nem az anyagiakról beszélnék.

2011. febr. 22. 12:33
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
27 elmúltam mikor terhes lettem. Sajnos nem tudok alkalmazkodni így a lakás kérdés is volt. Tele voltam kétségekkel , hogy fogjuk kifizetni ha kiesik az én jövedelmem.Szóval neked is mérlegelned kell, hisz egy kisbaba nagyon sokba kerül. Persze mínusz egy fizu, meg jó e a használt ruha , tescós vagy csak pl. Hello Kittyben tuood elképzelni.... Persze nem a kedvedet akartam elvenni hisz nagyon jó anyukának lenni.
2011. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

12:34 vagyok most látom nem az anyagi oldala érdekel pedig sajnos ott kezdődik , amikor hallom hogy nincs lóvé beadják otthonba a gyermeket csak addig amíg jobb lesz. Hát nem tudom....

Egyébként szerintem túl fiatalok vagytok... Itt a gyakorin panaszkodik egy anyuka 23 éves és a gyermek apja is . Apuka nem nagyon akar részt venni a dolgokban...

2011. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Anyagi kétségeim nincsenek, biztos vagyok benne, hogy megoldjuk, ráadásul nem hellokittiben járatnám, nem vagyok egy elkényeztetett liba, tudom, hogyan kell spórolni, megtanultam az évek során, hiszen 13 éves korom óta dolgozom...


AMúgy apám vállalkozó, jól keres, biztosan rengeteget segítene. Meg ami még engem mindig megnyugtat az az én szüleim esete: egy kis faluba születtem, konkrétan a nyomorba, mégis megoldották a szüleim. Mi a párommal már most jobban állunk, mint az én szüleim az én születésemkor.

2011. febr. 22. 12:44
 6/18 A kérdező kommentje:

De mindegy is, nem titeket szeretnélek győzködni, sem magamat, félreértés ne essék.


Épp ezért érdekelnének inkább az érzelmi szálak.

2011. febr. 22. 12:45
 7/18 anonim ***** válasza:

Nehéz a bezártság és az, ha nincs melletted senki, aki hosszútávon megbízhatóan segítsen, különösen vizsgaidőszakban.

Én nem találom elvetendőnek, ha vki 20 évesen akar szülni. Én 18 voltam, amikor nagyon-nagyon vágytam babára, de akkor semmilyen feltétel nem volt adott.

Most 28 vagyok egy 3 és egy 1 éves gyerekkel. Egyetemet végeztem és dolgoztam, majd utána szültem.

Néha most is hiányzik a nyüzsgés és a pörgés.

Habitusfüggő, h ki mennyire viseli a bezártságot.

A legfontosabb, h a barátoddal köteleződjetek el egymás felé, ne állhasson elő az az eset, hha megszületik a baba, akkor csonka családban nő fel.

2011. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez attól függ,mennyire vagy "őrült".Az érzelmi szálakat én nem tudtam elválasztani az anyagiaktól.Hiába szerettem volna én már 24 évesen szülni(pedig már akkor nagyon jó lett volna),ha egyszer nem volt saját lakásunk.Egy biztos,albérletbe én nem szülnék gyereket,(erről nem nyilatkoztál h hol éltek),ha van rendes lakásotok,akkor sztem jöhet a baba.De ez csak az én véleményem.Ha te bevállalod albérletbe is,ám legyen,a te döntésed.
2011. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem albérlet, a saját házam. Igaz, nincs a nevemen, apámén van.
2011. febr. 22. 13:18
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia, 30 évesen szültem, a párommal már a kezdetektől sokat beszélgettünk arról, milyen lesz majd közösen stb. stb., de babáról nem nagyon, csak évekkel később került szóba, hogy már jó lenne. Egyszer csak úgy döntöttünk, hogy hagyjuk, had jöjjön, ha jönni akar. Voltak félelmeim, hogy milyen lesz majd egy kisbabával; de amikor kiderült, hogy úton van, minden félelmem elszállt a gyerekvállalással kapcsolatban és nagyon- nagyon vártam :-) :-)
2011. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!