Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosabban mettől tekinthető...

Pontosabban mettől tekinthető a nem normálisnak a dolog?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt sok olyat, hogy ha kimarad elég gyakran a mensi, és ha meg is jön, 45-84. napra, ehhez a ciszták is hozzájönnek még. Természetesen nem azt mondom, hogy rögtön PCOS-ra gyanakszom, de érdekelne, hogy ettől azért több kellene, ugye?

Nálam az a helyzet hol megjön, hol nem. Ha megjön akkor 40-45 napra, de volt amikor 3 hónapig semmi, majd megjött, és ismét semmi. Akkor már úgy hozatta meg az orvosom. Ezen kívül semmit nem csinált, sem egy UH vizsgálat, sem egy vérvétel, hogy hormonálisan kiderüljenek a gondok!


Természetesen csak érdeklődöm! És még egyszer leírnám, hogy nem gyanakodok arra, hogy nekem is az lenne, csak pusztán érdeklődöm, hogy akinek sok cisztája van és a mensie is rendetlen/nem jön meg, akkor mi a helyzet?


Köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 23. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te már tudod a választ!

Dokicsere, sürgősen. Nem vagyok úgyan dr., de a tüneteid a pco tünetei, amit csak vizsgálattal lehet kimutatni vagy épp kizárni.

Nem természetes, hogy hol megjön , hol nem!

2011. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia!


Azt hittem már eltűntél és bebabásodtál. A kérdésedre nem tudok válaszolni, csak örülök, hogy nem tűntél el teljesen.


A.

2011. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

PCO vagy hormonális pajzsmirigy zavar.

Go doki :)

2011. febr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nagy a valoszinüsége hogy pcos,álltalában ez okoz ilyent.emellettt persze más jele is van,ha te észleled még ezeket akkor eléggé valoszinü hogy ez a baj.ez nem csupán nögyogyaszati dolog hanem más is.én is az voltam,és tudom hogy ez nagyon összetett,még ha egyszerünek is tünik.nekem hullott a hajam nagyon,szörösödött a mellemen ,hasamon és a lábfejemen.hasra meghiztam pedig nem ettem másképp mint elötte,mensi 3 havonta kb.,állando derékfájás.pattanások a vállamon arcomon.én igy jártam...neked vannak ilyen tüneteid?remélem neked nem ez a baj,de bármi legyen azért kérj egy alapos hormonvizsgálatot,mert jobb ha rendben van minden.babát szeretnél?
2011. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is így volt, fog gátló után egyre hosszabbra nyúlt a ciklusom, már 45 nap is volt.Elmentem dokihoz és kiderült hogy nincs peteérésem.Azért nyúlt meg a menstruációm.Az orvosodat pedig sürgősen cseréld le.
2011. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok most.

ma járok a 45. napomon. :(

Én már azt várom, hogy jöjjön meg rendesen, mert már megvan a beutalóm a 3. napi vérévtelre....csak még nem jött meg. De szerintem ebben a hónapban már nem is fog megjönni, biztos, hogy most kimarad egy vérzésem... :(

2011. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan ebben a cipőben jártam,de én nem várnék a helyedben hónapokat a vérzésemre hanem felkeresnék egy normális dokit.Aki meg állapítja hogy van e ciszta vagy sem.Persze vannak jóindulatú ciszták is amik a vérzéskor megreped és távozik,így célszerű akkor dokihoz menni amikor már 28napon túl vagy.engem A füves ember Gyuri bácsi gyógyított ki belőle és mentett meg a műtéttől.neked is ajánlom. [link]
2011. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Húh. Nem gondoltam volna, hogy ennyi választ kapok rá!

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!


Visszatérvén a kérdésre, hogy nekem milyen tüneteim vannak:

- pattanások mindenütt: arcon elég sok néha (főleg a csokik után), nyakamon, váll, karok, sőt a hátamon is elég gyakran.

- szedtem fog.gátlót, de csak egy évig (2009-ban). 2010-et már úgy indítottam, hogy teljesen elhagytam és csak óvszerrel védekeztünk Férjjel. Az első 3-4 hónapban nem volt semmi különös, mindig úgy jött meg, mintha tabit szedtem volna (gondolom nem ürült ki a szervezetem és ezért). Aztán júliusban, illetve előtte májusban és júniusban már nem jött meg (de annak tulajdonítottam, hogy sok stressz ért az esküvő miatt). Alig lement a lagzi, pár napra meg is jött. Aztán megint kimaradt szeptemberben. Októberben megjött, és utána sem akart megjönni, ezért meghozatta a dokim novemberben egy bogyóval, (gondolom emiatt) úgy dölt a vér belőlem, mintha dupla mensi lett volna. December normális és január is az volt. Februárban pedig 2-3 héttel előbb jött. Ezért gyorsan orvost cseréltem. És december óta köztes vérzéseim is vannak....

Szóval a 2. ciklusnapra kért egy hormonvizsgálatot. Csodálkozott is, hogy a másik doki semmit sem csinált. Pedig meg is említettem neki, hogy babát szeretnénk...

2011. febr. 25. 10:43
 9/11 anonim ***** válasza:

PCOS-ra gyanakszom én is. Nekem az van és van, hogy fél évig meg se jön, aztán 1 hónapon belül 2X is vagy szünet nélkül végigvérzem az egész hónapot. Teherbeesés előtt 40 napig menstruáltam, aztán utána valamilyen csoda folytán peteérésem lett. Mindez 4 év után, gyógyszerek nélkül, de ez egy másik történet.


Szóval: szerintem is PCO szindróma. De kell hozzá vérvétel is, hogy megállapítsák.

2011. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A vérvételi eredményemet vagy a héten, vagy a jövőhéten tudom meg. Megírom majd, hogy mi történt...
2011. febr. 28. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!