Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van okom aggódni? Múlt hét...

Van okom aggódni? Múlt hét végén volt peteérésem és probálkoztunk is a férjemmel, mert babyt szeretnénk és erre most beleestem ebbe a nyavalyás influenzába és most antibiotikumot és más gyógyszert is kapok. Jövő hét végén kénne megjönnie.

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Vida Ági - Betegség terhesen - 2007 10 6 | 59 komment


Nem kell megijedni, ha terhességed alatt elkap egy kis megfázás vagy éppen más ok miatt kell gyógyszert szedned. A terhesség és a betegség megfér együtt, a legtöbb gyógyszer nem ártalmas se rád, se a pocaklakóra nézve.


“8200 gyógyszer van és ebből csak 27 veszélyes igazoltan a magzatra. Ennek ellenére az anyák de az orvosok is nagyon félnek minden gyógyszertől és inkább nem alkalmaznak semmit, ami gyakran nagyobb bajt eredményez. Évente sok terhességet szakítanak meg indokolatlanul mert félnek a gyógyszerek káros mellékhatásaitól.” (dr. Czeizel Endre)


Riport a terhesség alatti gyógyszerszedésről


A legtöbb kismama szerencsére nem küzd komoly betegségekkel a várandósság idején, sőt egyes tünetek illetve betegségek ilyenkor sokat javulnak vagy akár el is tűnnek. Az allergia például sok esetben teljesen megszűnik a babavárás idejére. Ha mégis gyógyszert kell szedni, akkor érdemes utánaérdeklődni a patikában, szedhető-e az adott gyógyszer terhesség alatt, hiszen számos kellemetlen terhességi tünet ellen létezik hatékony és kismamák számára is használható pirula, illetve kenőcs. Az aranyérre például többféle kenőcs is létezik (pl. a Hemorid), melyet kismamák is nyugodtan használhatnak, de például a gyomorégés ellen is van hatásos – és a magzatra egyáltalán nem káros – szer (pl. a Rennie).


Az antibiotikumoktól sem kell megijedni, ezek sok esetben még pocakosan is segítségünkre lehetnek, például toxoplazma fertőzés esetén, vagy ha sztreptococcus fertőzést állapítanak meg az utolsó hónapban. Mielőtt azonban bármilyen komolyabb szert beszednénk, feltétlenül konzultáljunk az orvosunkkal!


Ha “csak” megfáztunk, vagy influenzánk van, érdemes a természetes gyógymódok közül választani. A homeopátiás szerek vagy a hagyományos gyógymódok egyaránt segítségünkre lehetnek.


A hagymatea

Köhögéscsillapító hatású, ha pedig karamellizált cukorral készítjük, fokozódik köptető hatása és az íze is kellemesebb lesz.


Így készül: 2 teáskanál cukrot zománcos edényben aranysárgára pirítunk, és egy kicsit hűlni hagyjuk. Ez után felöntjük egy csésze vízzel és egy kicsit hűlni hagyjuk, és belefőzünk egy felkarikázott vöröshagymát. Amikor a cukor felolvadt, és a hagyma is megpuhult, a teát leszűrjük, mézzel vagy gyümölcsszörppel (csipke, ribiszke, citromos méz) édesítjük, és langyosan kínáljuk.


Citromos méz

A kicsavart citromlevet (kisbabának átszűrve) azonos mennyiségű akácmézzel addig kevergetjük, ameddig a méz felolvad. Tea ízesítésére, üdítő készítésére alkalmas gyógyhatású vitaminitalt kapunk. A hűtőben 1-2 hónapig is eláll.


Hársfateát és csipkebogyó teát is bátran kortyolgathatunk.


Ami tilos pocakosan, az a különféle vízhajtó teák és szerek fogyasztása, például a csalántea.

2011. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Emlékszem az első gyereknél, hogy ovuláció után pár nappal olyan beteg lettem, hogy alig láttam, magas lázam volt, antibiotikumot kaptam, feküdtem egy hétig, izomfájdalom stb ami vele jár, mégis abban a hónapban jött össze:) egészséges nagyfiú lett azóta, pedig keményen tömtem magam gyógyszerrel és lázcsillapítóval, aggódtam, kérdeztem a dokim, hogy nem lesz -e baj, hogy lázas és beteg voltam, azt mondta a láz emelt a belső hőmön ami jót tesz a beágyazódásnak a gyógyszerek meg akkor még nem voltak befolyással a babára ha pár hetes terhesen lettem volna beteg az már más tészta , akkor kaptam volna gyógyszert csak másfajtát.
2011. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a szituban vagyok,csak Nekem azt hiszem tüdőgyulladásom van!
2011. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!