Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek e terhes ha a menstrua...

Lehetek e terhes ha a menstruacio elmaradása után (1 héttel) probalkoztunk eloszor? és ha valaki antibiotikumot szed (pl. Megfázás, torokfajas kezelesere) , van esélye annak hogy teherbeessen?

Figyelt kérdés
2008. máj. 27. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze hogy lehetsz,nincs kizárva.Elmaradás után egy héttel az kb 12-14 napon van,attól függ hány napig tartott a mensid.Ha akkor,vagy utána pár nappal van peteérésed,lehetsz terhes.És amiatt is,ha gyógyszert szedsz,csak nem biztos,hogy nem árt a babának.Ezért körültekintőek az antibiotikumokkal terhesen,nem minden fajtát lehet alkalmazni.


Minden jót neked.

2008. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze lehetsz! Sőt jó időben vagytok! Az antibiotikumokkal vigyázni kell, terhesen csak különösen indokolt esetben adnak. De ha szeded mielőtt megtudnád, hogy jön a baba, egy dolog érvényesül. Ez a "mindent vagy semmit" törvény. Ez nagyjából annyit jelent, hogy a megtermékenyülés és beágyazódás vagy létrejön vagy nem. de ez érvényes az I trimeszterre végig. ilyenkor a legérzékenyebb a baba a külső ártalmakkal szemben, és a terhesség vagy megmarad vagy nem. Sok esetben nem is tudja az ember, hogy baba lett volna, mert történt vmi (gyszer, vegyszer, alkohol, szmog...stb) és "megjön". Akár a rendes időben, akár késve 1-2napot. Drukkolok nektek mindenesetre, reméelm ott van az a picike már a pocakban!
2008. máj. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszonom a valaszt!Nem voltam biztos benne, hogy lehetseges e, hiszen beteg voltam, legyengult, egymas utan ketszer betegedtem meg, az utobbinal kezdtem a gyogyszeres kezelest.AZ utolso mensim aprilis 19.-iken indult.azota semmi jelet nem erzem, gondolom azert mert meg mindig beteg vagyok, tabit szedek.

2008. máj. 28. 06:04
 4/4 anonim ***** válasza:
sziasztok! a kerdesre persze hogy lehetsz terhes epp a peteeresedkor voltatok egyutt en azt ajanlanam hogy menszi utolso napjatol amikor mar tiszta vagy attol kezdve szamolj 7 napot! a hetedik tiszta napon kezdj hozza a baba kesziteshez minden nap! pl nekem bejott a kiskegyednel a babat szertnek ranyomsz es ott a 3 havi utolso menszi idejet beirod es pontosan kiirja neked melyik napon kell egyutt lenni a paroddal! kepzeld el en pontosan betartottam minden napot es most az 5 honap fele haladok es iker babakat varok! neked is sok sikert kivanok es mindenkinek aki babat szeretne!
2008. jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!