Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ébredési hőmérsékletet akkor...

Ébredési hőmérsékletet akkor kell mérni, amikor felébredsz vagy minden reggel ugyanakkor?

Figyelt kérdés
Tehát pl tegyük fel, hogy 6 órakor kelek. De van olyan nap, hogy magamtól felébredek fél ötkor. Ilyenkor meg kell várni a hat órát a méréssel vagy mérjek fél ötkor? Vagy hogy is van ez? :)))
2011. febr. 28. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Húzd fel az órát telefont egy bizonyos időre amikor még alszol és ágyban fekve kell mérni. utánna kelhetsz fel.


csak így lesz értékelhető.

2011. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez oké, de sokszor hamarabb felébredek, mint ahogy kellene. Egyszerűen kinyílik a szemem fél ötkor, amikor csak hatkor kellene "hivatalosan" felébredni. Lehet alvászavarom van :D Ha fél ötre húzom az órát, akkor előfordul, hogy már négykor felébredek, nem tudom miért.
2011. febr. 28. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ideális az, ha a közvetlen ébredés utáni mérés mindig kb. ugyanarra az időpontra esik (fél órán belül)

Én pl. 6 és fél hét között szoktam mérni. Ha felébredek fél 5-kor, akkor visszaalszom még kicsit. Ez tapasztalatom szerint nem befolyásolja. Ha fel is kelsz pl. fél ötkor néha, akkor szerintem mérd meg, de a diagramba csak úgy jelöld, hogy a görbénél ne vegye figyelembe. Szerintem ha fél ötkor fölkelsz és hatig ott forgolódsz, tv-zel, kimész pisilni vagy iszol, akkor már nem érvényes, mert az nem teljesen nyugalmi állapot.

2011. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor mérd 4 órakor. Csak akkor le kell feküdnöd 10 körül.

Egyébként volt már, hogy én is felébredtem 30 perccel előbb és nem bírtam visszaaludni, ilyenkor megmértem, és nem vettem észre különbséget a szokásoskor mérthez képest. De ez ciklusonként 1-2 nap, rendszeresen szerintem nem érdemes ezt csinálni.

2011. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig ugyanabban az időpontban és ébredés után kell mérni.

Inkább állítsd be az órát kicsit korábbra, de minden nap ugyanakkor mérd.

Aztán még visszaaludhatsz, ha nem akarsz még felkelni. :)

2011. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mérd meg amikor megébredsz és utána a szokásos időpontban is, és nézd meg elsőkörben van e eltérés. Lehet nincs is :) Úgy értem ha f5kor megébredsz akkor tedd be a lázmérőt, és maradj úgy addig, amíg az óra van állítva és mérd meg akkor is.
2011. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!