Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel foglaljam le az agyam...

Mivel foglaljam le az agyam hogy ne mindig a terhességre és az anyaságra gondoljak?

Figyelt kérdés

Már évek óta szeretnék kisbabát, már tervezzük a babát,de csak 1-2év múlva, nagyon izgatott vagyok! Állandóan ez jár a fejemben, már alig várom! Azért várunk még egy-két évet mert a párom fiatalnak tart, nem értelmileg, hanem még fejlődésben vagyok...

18L


2011. márc. 1. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Dolgozz vagy tanulj! Építsd a jövőtöket! Érj meg a feladatra! Párodnak igaza van.
2011. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Irtam h nem ezzel van a gond ,h nem vagyok érett értelmileg, iskolába is járok és dolgozok is, de az agyam máshol jár...
2011. márc. 1. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Mióta dolgozol? Gondolj arra hogy szeretnél jó GYED-et, hogy mindene meglegyen a babának és inkább most befejezed a sulit, hogy ha baba lesz, csak vele tudj foglalkozni. Szépítgesd a lakásotokat, ha van, akkor a kerteteket. Járj el sportolni!Főzőcskézz, stb...
2011. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted,hogy még fejlődésben vagy?Hova jársz sulia?Párod hány éves,mit dolgozik?Van lakásotok?
2011. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Írj egy listát azokról a dolgokról, amiket babával már nem fogtok tudni csinálni/ ahova nem tudtok elmenni és most találd ki, hogyan tudnátok addig megvalósítani, míg megérkezik a várva-várt.

Aztán írd össze, hogy miket szeretsz csinálni, amire terhesen, vagy babával már nem lesz esélyed: pl.: forró fürdő, reggeli lustizás hétvégén, nyugis tanulás, stb. és élvezd ki minden pillanatát. Úgy értem, legyél ott benne tudatosan az élményben, legyél hálás érte, hogy később ne hiányozzon annyira.

Ha van babás barátnőd, tölts vele időt, kérdezd ki; ha lehet, vigyázz egy picit a gyerkőre.

(Egy ismerősöm 3 gyerek után jött rá, hogy ő még túl fiatal és tképpen még "szórakoznia" kellene és nem pelenkázni.) 18 évesen még tényleg nagyon fiatal vagy, jól teszitek, ha még vártok és átélitek azt, amit most nektek tartogat az élet. A terhességen kívül is van élet :-)


33 évesen egy 12 hetes anyukája vagyok :-)

2011. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kertes házban lakunk vidéken, párom építőiparban dolgozik. Úgy érti h fejlődésben vagyok h nem tudnám megszülni a babát vagy nemtudom, valami ilyesmit mondott ezt én sem értem, de lehet igaza van. A párom idősebb nálam valamivel és már ő is szeretne babát. Én esti tagozaton vagyok érettségin. Jelenleg családi vállalkozásban dolgozok, ami nem fog bele számítani a GYED-be :(. Úgyhogy tavaly november óta azon vagyok h legyen normális munkám, már csak a baba miatt is.

2011. márc. 2. 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Az butaság, hogy még fejlődésban vagy és nem tudnád megszülni. Gondolom akkor a családi vállalkozásba nem vagy bejelentve. Szerintem keress bejelentett munkát, végezz a sulival! Meglátod, sokkal jobb, kiegyensúlyozottabb lesz úgy minden! Ha saját kertes házatok van, annak szépítgetése jó elfoglaltság lehet így tavasszal. Én is ezen vagyok. Nem kis munka, jól leköti az energiákat! Készítsd nég elő kicsit a jövőtöket! Ha dolgoztál bejelentve 1 évet, már nyugodtam belevághattok!
2011. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!