Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hsg helyett laparoscopia?...

Hsg helyett laparoscopia? Volt e már valakinek?

Figyelt kérdés
Ez lenne a következő lépésünk, mert hormon, tüsző, méhnyálkahártya, párom rendben. Orvosom azt mondta, hogy ő már nem végez hsg-t, mert elavult dolog, nem tud vele minden megnézni és ráadásul fájdalmas is. De ettől meg tartok, még sose voltam altatva na meg mégiscsak egy műtét:S Ha minden rendben, akkor vajon kell várni a próbálkozással?
2009. febr. 20. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem csináltak laparoscopiát. Nem nagy műtét, hidd el. Sőt. Engem rögtön reggel műtöttek, de délután már sétáltam, másnap meg már haza is mehettem. Két nagyon kicsi vágást csináltak. Egyet köldöknél, egyet meg lent lágyék részen. Már nem is látszik. Igazából akkor éreztem fájdalmat, amikor pl tüsszögtem. Nálam sajnos kiderült, hogy endometriózisom van. Én úgy tudom, hogy a műtét után nagyobb az esély a teherbeesésre. Én akkor egyedülálló voltam, úgyhogy nem tudom, hogy lett volna-e esély rá, hogy terhes legyek. Engem azért műtöttek, mert egész hasra kiterjedő fájdalmaim voltak. Az volt gyanús, hogy amikor befeküdtem, a szobatársaim kérdezték, hogy "ti mióta próbálkoztok?". Akkor már kezdtem gyanakodni, hogy valami nagyon nem stimmel... Az altatástól sem kell félni. Engem már 4szer műtöttek, ebből 3 érsebészeti, keringési műtét volt.
2009. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Húú de jó, köszi, most kicsit megnyugodtam. Lenne egy kicsit indiszkrét kérdésem is, ha nem baj. Tényleg adnak előtte beöntést? És az a gázzal "feltöltés"? Tényleg olyan kellemetlen utána?

Köszönöm a válaszod!:)

2009. febr. 20. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem beöntést adtak, hanem előtte való nap kellett keserűsót inni. Na, az nem volt túl kellemes. Sem az íze, sem a "hatása". Gázzal valóban "feltöltenek", mert állítólag így jobban különválnak a szervek, és jobban látnak dolgokat. De én a műtét után semmit nem éreztem. Mármint gázosítás terén.
2009. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. febr. 20. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!