Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kell az ovulációs...

Mikor kell az ovulációs teszttel tesztelni? Ha leesik a hőm? Vagy akkor már késő?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 21:10
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az ovutesztnek az a lényege, hogy nem kell hőmérőzgetni. :-)

Nagyjából tudod, hogy mikorra várható a PÉ, előtte kb 4 nappal kezdesz. Ha teljesen nega, akkor én kihagyom a köv napot, aztán megint teszt. Amikor megjelenik a második csíkocska, akkor minden nap teszt. Ha ugyanolyan erős, mint a kontroll csík, akkor akció, de azért ne hagyd abba a tesztet, mert lehet, hogy több napig is ugyanolyan erős a csík. Amikor gyengülni kezd, akkor elvileg megvolt az ovu. Sok sikert, és mielőbbi babásodást kívánok!

2011. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ! :)

Csak az a baj, hogy 25-60 napos ciklusaim vannak, így elég kiszámíthatalan. Görbe alapján meg nem mindig egyértelmű, hogy volt-e peteérésem. Szedek gyógyszert, úgy tűnik, hogy lassan normalizálódik is a helyzet, de még messze vagyok a szabályos ciklustól.

Akkor végig kéne tesztelnem? Vagy felesleges a tesztelés?

Tanácstalan vagyok.

2011. márc. 15. 22:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval ezért érdekelne, hogy ha leesik a hőm, akkor ovu-teszttel tudom-e igazolni az ovulációt vagy pedig akkor már késő?
2011. márc. 15. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így voltam,mint Te!Igaz nekem nem ilyen hosszúak a ciklusaim (max 40 nap)!Én mivel nem tudtam és nem is éreztem mikor van peteérésem ezért Én egy teljes hónapot végigteszteltem és akkor jöttem rá,hogy kb hányadik napon van peteérésem!Vateráról rendelj,olcsó és jó!Minden jót!
2011. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszi neked is! :)

Hú, nem is tudtam, hogy a vaterán a bolti ár töredékéért tudok venni tesztet! Akkor berendelek egy nagyobb adagot és végigtesztelem a hónapot.

Köszi még egyszer mindkettőtöknek!

2011. márc. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!