Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hetes terhes vagyok, ma...

5 hetes terhes vagyok, ma sajnos véreztem. Nem folyt, de látszott a wc papíron. Mentők vittek a nőgyógyászatra, ott vizsgálat, UH és Utrogestan. Ugye megmarad a baba?

Figyelt kérdés
UH-n látott a doki petezsákot, szikhólyagot, 2 nap múlva megyek újra kontrollra. Tegnap este volt egy kis rózsaszínes folyásom, így kezdődött a dolog. Azóta szedek terhesvitamint és Utrogestant (2x1). Egyelőre jobb a helyzet, jelenleg nem vérzek úgy, mint délelőtt, talán 1-2 csepp szivárog, de a szurkálásokat nem tudom eldönteni, hogy a terhességtől vannak-e vagy mástól.
2011. márc. 21. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki nem tudja neked megmondani, hogy megmarad e vagy sem, viszont a terhesség elején ez sokaknál előfordul. A lényeg, hogy próbálj meg nem idegeskedni, illetve a lehető legtöbbet pihenni. Ha hiszel az ilyesmiben, akkor beszélgess hozzá, hogy mennyire szeretnétek, hogy veletek maradjon :)
2011. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél barnáztam, kaptam Duphastont, megmaradt. A másodiknál barnáztam, kaptam Utrogestant, megmaradt. A harmadiknál barnáztam, kaptam Utrogestant, majd 2 nap múlva elvetéltem erős vérzés és görcsök között. Most vagyok a negyedik elején, még dokinál se voltam, már elkezdtem használni az Utro-t (vettem kézalól, hogy legyen ha kell és most kell).

Nem csodaszer, de megmenti a babádat ha meg lehet.

2011. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, az Utrogestan és hasonló progeszteron tartalmú szerek arra valók, hogy pótolják a progesteront. Tehát, ah amiatt vérezgettél, akkor szerencsére nem a babád okozza a vérzést. Más a helyzet, ha a babádnak pl. fejlődési rendellenessége van, és a vérzés egy kezdődő vetélés jele. Ilyenkor az utrogestan nem segít. Nagyon szurkolok, hogy csak progesteron probléma legyen, sajnos most nem tudsz mást tenni, mint türelemmel várni, hogy mi lesz 2 nap múlva a kontrollon. Az minden esetre biztató, hogy az utro használatával a vérzés is alábbhagyott. (Sajnos én is átestem ilyesmin)
2011. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is véreztem, visszamentem UH-ra, nem látott semmi problémát,de azért nekem is szednem kellett az Utrogestant, viszont én sajnos a második nap elvetéltem! Csak erős vérzés volt, semmilyen görcs!

Nem ijesztgetni akartalak, remélem Te nem fogsz így járni!

2011. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a hormonjaim valószínűleg eddig sem voltak rendbe, hiszen nagyon rendszertelen volt eddig a menstruációm. Szeretném azt hinni, hogy tényleg "csak" hormonális probléma áll a dolog hátterében...
2011. márc. 22. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!